#1 2015-01-26 22:27:16

sinats
Потребител
От Добрич
Registered: 2012-04-04

ПИНГ ПОНГ

ЦИТАТ:

Вчера гледах световния шампионат по пинг-понг.
Играят с "шкурка" в прекия смисъл - дърво и залепена шкурка със син цвят отгоре. Ракетите им ги дават преди мача и си ги разменят като сменят полетата

НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ ПОДРОБНОСТИ ЗА ТАЗИ ИГРА  И ЗА ВИДЕОЗАПИС ОТ СЪСТЕЗАНИЕТО.

Изключен

#2 2015-01-27 09:37:27

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Re: ПИНГ ПОНГ

http://www.worldchampionshipofpingpong. … on_q_a.htm

Тазгодишния финал:
https://www.youtube.com/watch?v=fJmRAE83dPI
Миналогодишния финал:
https://www.youtube.com/watch?v=dEgSXX-4VOg

Пиши в тубата "World championships of Ping Pong" и доста неща излизат.

От видеото се вижда, че като излизат за мач ракетите са на масата.
Също и след всеки гейм се вижда как ги оставят на масата в полето си и после вземат ракетата от другото поле.

Едно му е хубатото на този пинг понг - не води до СПИН smile

P.S. не знам дали е включено в правилата ама все жени са съдии smile

Tibhar Stratus Power Wood (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#3 2015-01-27 13:14:36

C41
Потребител
Registered: 2010-09-29

Cornilleau Aero OFF+ Soft Carbon-Arbalest Bogen-Cornilleau Simon Gauzy Quest Off-Palio CAT
Cornilleau Target PRO GT-H47
Cornilleau Target PRO GT-M43
tennis

Изключен

#4 2015-03-03 22:02:56

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Интересно,

Доколкото зная Името пинг понг е регистрирано като търговска марка от британски производител на оборудване около 1901 г.
След това федерацията е търсила име за спорта и се е спряла на "table tennis"

В америка правата са продадени на Parker Brothers, които са произвеждали доста игри през онова време както с карти и монополи и там също е станала куца работа с пинг понга...

И сега изведнъж 2014 г се оказва, че има ежегодно състезание по пинг понг в Невада, и то с оборудване от преди 1950г.  tongue Пореден път, когато нещо ново се оказва добре забравеното старо.

Чудно ми е как са измислени нещата с правата? (дали са купени или изтекъл период) но е хубаво да има и пинг понг  biggrin  Все пак 80те години не бях чувал за тенис на маса  tennis  а само за пинг понг.   tennis

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#5 2015-03-04 15:54:06

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Ако разгледате първенството на Филипините по лиха, ще видите маса тежък топспин.

Изключен

#6 2016-02-18 17:06:04

emillio
Потребител
От София

rofl  Бат Лао ако за това говориш: LIHA
Звука е много маса як! Хората си играят с шкурките и пак виждаме познатите движения, ефекта е по - друг. Струва ми се добре се забавляват!  biggrin
Само ме притеснява че пеперудките и там са окупирали, т.е. сигурно и тези хилки са грешни пари unsure  Обаче лесно ще можем да си направим Готини яки реплики по тънката лайсна 95% като оригиналите:) И то в гаража Made in BG

Това ако стане тука по градинките ще е забавление отвсякъде и спорта ще стане по - масов!  tennis drinks cool drinks Успеваемостта и реализацията ще нарастнат и физическото натоварване също laughingsmiley
Па кой е мераклия да Лепи хилки по 300+ лева и да ходи да се точи в залите да печели по турнири.  Мегдан много кат се натренира почва: бие тук в Асарел, Пловдив и Албена от там - Украйна, Русия, Швеция, Португалия и Германия, - Взима им акъла в този ред и после... после  при Китайците!  Пласира се за Супер Лига (Пожелавам Късмет на мераклиите)  wink2 И кинти ще дойдат може и инвестициййте да си възвърне и да се напечели особенно след супер лигата 100% гаранция.

Последно редактирано от emillio (2016-02-18 17:06:39)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   

Изключен

#7 2016-02-18 19:08:54

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Ако си обърнал внимание там нямаш твоя си ракета.
Организаторите дават ракетите - Дънлоп-ки някакви.
При смяна на полетата ракетата остава на масата - т.е. четните геймове играеш с едната ракета, нечетните с другата. То затова и ракетите са стандартни.

Tibhar Stratus Power Wood (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#8 2016-06-01 10:18:02

emillio
Потребител
От София

tongue  Браво,

Равни условия и по- добрия печели ! От една страна е чудесно  biggrin

Ако и цената на тази шкурка е човешка = масов спорт при равни условия

Май и в правилата има разлики. Гейма е до 15т. и както гледам има резултати 15:14, което ме кара да мисля, че не се изисква при 14:14 преднина от 2 точки. Първия който спечели 15тата печели гейма.

Има някакво интересно правило за печелене на 2на точка от разиграване. Веднъж на гейм при свой сервиз играча може да иска смяна на оранжевото топче с бяло,  ако спечели разиграването печели 2 точки, което създава силен психологически момент...

Само не съм наясно какви дървенца ползват и колко слойни са  laughingsmiley

Последно редактирано от emillio (2016-06-01 11:55:16)

Изключен

Board footer