#1 2019-11-01 16:33:09

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Dignics 05 vs Tenergy 05

Привет. Бътерфлай правят нов опит да изстискат някой лев от джобовете на заклетите фенове на играта. Имат опит в това пък и имат на какво да стъпят, а именно успеха , който пожънаха с  "Тъмните енергии". Струва ли си Dignics 05 160-те лева? Тук всеки ще мери различен отговор на този въпрос, като за целта дори може да използва едни и същи мотиви при формиране на отговора. Купих гумата повече от любопитство отколкото, като реално очакване да ми донесе нещо в играта. Ето и какво констатирах. Теста се проведе върху дърво PETR KORBEL, FH- Dignics 05, BH- Tenergy 05. Просто топкане на топката върху хилката Dignics 05 се усеща по -твърда от Tenergy 05 бих споменал цифрата 50 градуса европейска скала. Пъпките пишеше , че с дебелината и геометрията на Tenergy 05. При драйв /контри/ над масата обаче тази по висока твърдост на Dignics 05 почти не се усеща. Топката лети уверено и стабилно както е впрочем и при повечето твърди гуми. Топспин- може би една идея  по голяма скорост  в полза на Dignics 05.  По отношение на придадения в топката фалц видимо не виждам  разлика , макар че Бътерфлай  пишат , че новата гъба дава с 3% повече въртене. Върви , че го разбери окомерно дали има 3% процента повече. И тук по-високата твърдост на гъбата почти не се усеща при средно силни  и силни удари. Лично аз тук не усещам осезателна разлика от Tenergy 05 особено след като поиграете малко с гумата и ръката свикне с поведението и. Поради по високата твърдост обаче при топспин  по идентични сечени топки Dignics 05 „изважда“  малко по лесно топката над мрежата. Ъгълът на отскок на гумата според мен е близък до този на Tenergy 05. Начален удар- въпреки твърдостта си с гумата се изпълняват прилично добре начални удари и не се усеща недостатъчна обратна връзка. С  Tenergy 05  ситуацията е същата. Най-добре начални удари съм усещал с Тибхар Аурус Софт и Саунд. Най лоша обратна връзка съм имал с Ясака Марк 5. Пасивна игра над масата –тук  Dignics 05 е една идея по мъртва от Tenergy 05, но не позволява игра подобна на Ураганите, които тук доста „приспиват“ топката. Не съм опитвал да сека назад от масата с тази гума обаче този тест ще го направя по нататък и ще допълня написано5то. Такива опити обаче правих с Т05 защото  е на БХ  и се получава доста трудно.  Дори в тренировъчен процес не получавах добър контрол върху топката какво остава в игра. Като заключение бих казал , че любители като нас ако харесват Т05 ще харесат и ДС05 но на дали ще усетят нещо значително като разлика, която да рефлектира в играта. И двете гуми предполагат активна игра и най-малко средно силни удари в 80 процента от играта иначе е безсмислено слагането им. Тук е ред да си задам въпроса аз така ли играя. Отговора е НЕ. Защо тогава дявол го взел съм сложил  точно тези две гуми? Отговора има няколко аспекта – първо, дал съм над 200 лв. за двете и не върви да ги метна в гардероба. Това сигурно е валидно и за много други , като мен. Втората част е че тези гуми ще ви накарат да удряте топката. Друг е въпроса , че при неправилен удар ще си губите точки на поразия. Горните три изречения са изстрадан опит и го споделям може и да помогне на някой .

Изключен

#2 2019-11-01 18:18:57

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

Re: Dignics 05 vs Tenergy 05

Благодаря за инфото.
За мен това означава, че ако си купя старата 05 с дебелина 1.8,9, ще се получи същият ефект като на новият модел.
Сега разбирам защо като ми доставят употребявани гуми от външен елитен клуб, много от тях са с по тънки гуми...предимно за форхенд...вероятно поради разликите в двата вида удари Ф и Б?
Със сигурност контролът е по добър и твърдостта е малко по голяма.

Дали това са целели производителите с новата гума...е много вероятно..

Сега е любопитно как новият модел се държи в по тънък вариант, но няма как да е друго по принципът.
Леко ти завиждам, приятелски, че опита и с тази гума.

Новобранец старша възраст!

Изключен

#3 2020-06-14 21:30:15

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Re: Dignics 05 vs Tenergy 05

Здравейте,
Благодарности за хубавото сравнене, ако може няколко думи спрямо Т05 FX какви разлики прихващате. До сега никога не съм играл с Т05 но Mеката версия FX много ми харесва.
За мен е съпоставима с Donic acuda P2 въпреки, че не са съвсем еднакви, дават голамо удоволствие за играча.  biggrin

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer