#51 2012-04-04 10:32:02

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Re: Рецитали на доктор Херберт Нойбауер

Lao Bao,Apr 4 2012, 09:13 писа

Йероглифът за китайски хват е 直, което означава прав, или ОРТО на гръцки. Следователно мнението (докса), че китайският хват е правият, има всички основания да се отбележи като ортодоксия.

Както винаги, пропускаш основния аргумент, а именно че посягащите към зъби са ръководени от една-единствена мотивация - желанието да бият на всяка цена, а не стремежът да играят по-красиво или по-правилно (ортодоксално).

Освен в редки случаи като твоя, където основната мотивация е болката в лакътя или супинатора. Очевидно е, че нашата мотивация не е победата, защото откакто ти започна да играеш със зъби, а аз с китайски хват - и двамата дръпнахме надолу. Особено аз. С 200 точки.

Това, между другото, прави още по-обективен избора ми на китайски хват, защото на преден план в мотивацията излизат такива елементи като естетика, диверсификация, ергономика, здравословност и т.н.
[right][snapback]47917[/snapback][/right]

Не съм съгласен  с тезата. Откъде накъде едното е правилно, а другото не.
Така че нека всеки играе с това, с което иска, след като то е според правилата на играта. И това какви мотиви стоят зад решението също няма никакво обективно значение - за един е важна победата, за друг да прави топспин, за трети да се гъбарка с другите. Хора всякакви. Ако всички играят еднотипно, ще настане ебахти скуката. Не, благодаря. Н

И аз преди година и половин не виждах нищо положително в играта с дълги зъби, но постепенно разбрах, че не съм прав. Видях красота и в нея. И вместо да плача как еди кой си ме бие само и единствено, защото използва дълги зъби, взех, че попрочетох как се играе С и Против дълги зъби.. Потренирах и вече нямам проблеми срещу играещите с дълги зъби, интересно ми е да играя срещу такива играчи, защото внасят разнообразие, карат ме да мисля какво идва срещу мен и да гледам всеки един удар на противника с коя част от ракетата е. Всичко това ме прави по-добър и срещу другите, които играят само с гладки.

Do or do not. There is no try.
Yoda
DHS Hurricane 301 , FH: DHS Hurricane 3 / BH: TSP Spectol Blue

Изключен

#52 2012-04-04 10:42:44

nick_wolf1
Потребител
От София
Registered: 2009-08-19

Vladivlad,Apr 4 2012, 08:14 писа

Ники, правиш некоректни внушения. Не съм ти излязъл с гладка, а играх/пробвах току-що направена комбинация от Лао Бао. Все пак ми трябваше 1 мач, за да посвикна с непознатото дърво и гуми. След мача, който ти спечели, играхме още един, в който нещата си дойдоха на мястото, ако не ме лъже паметта. Именноо, заради такива приказки, съм играл с мой комбинации с гладки гуми  на поне три турнира при Лао Бао и резултатите  са били дори по-добри от тези със зъбите. За мен Shark 686 с два урагана е перфектната комбинация, но за съжаление след 1-2 часа игра с нея започва да ме боли рамото. Това е основната причина да играя със зъби - възможността да се постигне по-леко тегло.
Така, че не се заблуждавайте. Този, който обикновено ви бие със зъби, ще ви бие с каквото и да е, стига да има време да се нагоди към разликите в екипировката.
[right][snapback]47915[/snapback][/right]

Всъщност, паметта те лъже. След като падна с гладките гуми на онова фалшиво TSP си извади Мацушитата. Все пак това ми е еднствената победа срещу теб, пазя си спомените smile
А и "внушенията" не си разтълкувал правилно:) Идеята е, че имам само един спечелен мач, и то когато си играл с гладки гуми, но винаги ми е било приятно. Аз възможностите си ги знам и претенции за победи, когато не ги заслужавам, нямам. Всъщност, ако една загуба ми отвори възможност за още един мач след това - предпочитам да падна за да играя още:)
В интерес на истината, срещу зъбарите нямам победи само срещу тебе и чичо Мишо. Емо съм го бил сегиз-тогиз, макар и не на турнир, а срещу зъбите на едни млади юнаци, чиито имена не помня, съм със 100% актив.
Но на мен зъбите не ми пречат на удоволствието. "Разстройват" ме сервиси от ръка, това че масово хората не загряват първо с прави удари, а се почват веднага едни сервиси, едни пласирания по ъглите, забивки и т.н.
Да повторим: кой както намери за нужно, стига да е в рамките на правилата и феърплея.

H3N 39, 2.15 || Nittaku Latika FL || Mark V 1.8
H3N 39, 2.15 Prov || TBS FL || Roundell 2.1

Изключен

#53 2012-04-04 11:15:00

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Vladivlad,Apr 4 2012, 10:32 писа

Не съм съгласен  с тезата. Откъде накъде едното е правилно, а другото не.[right][snapback]47918[/snapback][/right]

На фона на 100 млн съгласни твоето несъгласие не означава нищо. smile

Изключен

#54 2012-04-04 11:28:20

Vladivlad
Потребител

Lao Bao,Apr 4 2012, 10:15 писа

На фона на 100 млн съгласни твоето несъгласие не означава нищо. smile
[right][snapback]47921[/snapback][/right]

Последното не звучи сектантски. Това е чиста проба болшевизъм.

Yoda

Изключен

#55 2012-04-04 11:31:38

Vladivlad
Потребител

nick_wolf1,Apr 4 2012, 09:42 писа

Всъщност, паметта те лъже. След като падна с гладките гуми на онова фалшиво TSP си извади Мацушитата. Все пак това ми е еднствената победа срещу теб, пазя си спомените smile
А и "внушенията" не си разтълкувал правилно:) Идеята е, че имам само един спечелен мач, и то когато си играл с гладки гуми, но винаги ми е било приятно. Аз възможностите си ги знам и претенции за победи, когато не ги заслужавам, нямам. Всъщност, ако една загуба ми отвори възможност за още един мач след това - предпочитам да падна за да играя още:)
В интерес на истината, срещу зъбарите нямам победи само срещу тебе и чичо Мишо. Емо съм го бил сегиз-тогиз, макар и не на турнир, а срещу зъбите на едни млади юнаци, чиито имена не помня, съм със 100% актив.
Но на мен зъбите не ми пречат на удоволствието. "Разстройват" ме сервиси от ръка, това че масово хората не загряват първо с прави удари, а се почват веднага едни сервиси, едни пласирания по ъглите, забивки и т.н.
Да повторим: кой както намери за нужно, стига да е в рамките на правилата и феърплея.
[right][snapback]47919[/snapback][/right]

Може и да ме лъже. Все пак съм 10-на години по-стар.  biggrin

Емо вече е пенхолдер. Сега е моментът да почнеш да го биеш по-често.  biggrin

Yoda

Изключен

#56 2012-04-04 12:50:24

K*1
Потребител
От няма (почти)
Registered: 2010-04-30
Страница

Vladivlad,Apr 4 2012, 10:31 писа

Може и да ме лъже. Все пак съм 10-на години по-стар.  biggrin

Емо вече е пенхолдер. Сега е моментът да почнеш да го биеш по-често.  biggrin
[right][snapback]47925[/snapback][/right]

Стига бре, и Емо ли стана пенхолдър - сакън!?

Бао им промива мозъците (под изпарения на газа, керосилин и др.) и си прави армия от зомбита пенхолдъри.

Блум-бум
& Butterfly Zhang J + T05/T64

Изключен

#57 2012-04-04 13:33:23

Chicho_Ficho
Потребител
Registered: 2008-03-06

Хората, които сееха вятър, сега жънат бурите. Непрестанните провокации и опити за иронизиране на форумни колеги, както и пълното отричане на всичко, което не им изнася, е достатъчно надежден показател за интелектуалното им ниво.  За това, прочее, може да се съди и по рефлекса по отношение на външен дразнител. Едно дете в детската градина се дразни от най-различни незначителни неща. И обратно -  един зрял човек приема спокойно дразнителите. Съществува корелация между агресия и нисък интелект.

Изключен

#58 2012-04-04 13:34:26

Lao Bao
Потребител
От София
facebook профил

Хората ги влече красотата. smile

Изключен

#59 2012-04-04 13:45:32

K*1
Потребител
От няма (почти)
Registered: 2010-04-30
Страница

Lao Bao,Apr 4 2012, 12:34 писа

Хората ги влече красотата. smile
[right][snapback]47928[/snapback][/right]

да се не надяваш, че и от Емо излезе тенис-естет, а мислех, че е груб пинг-понг материалист / наздраве за зомби-естетиката на възкръсналия китайски хват  drinks

Ч.Ф. заслужава поне един химн или дитирамб, че предизвиква такива емоции, вълнения и трепети, и така съживява детското у нас - със зъби или без зъби, с носталгия или без носталгия...

Блум-бум
& Butterfly Zhang J + T05/T64

Изключен

#60 2012-04-04 13:55:52

Lao Bao
Потребител
От София
facebook профил

Идеалистите не могат да бъдат естети. Тях ги влече свръхсетивното, а естетиката е наука за материалните сетива. Истинският естет е материалист.

А провокаторът си е провокатор. Или трол, както му викат по форумите.

Изключен

Board footer