#41 2012-04-03 21:28:10

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Re: Рецитали на доктор Херберт Нойбауер

Трябва да благодарим на колегата Ларошфуко, при когото половин година изучавах изкуството на максимите.

Неговото майсторство, признавам обаче, бледнее пред такъв фин естет и изящен чудотворец като доктор Нойбауер, който е усъвършенствал изкуството на нехапещите зъби в дипломатическия корпус на любимия си фатерланд.

Изключен

#42 2012-04-03 22:28:51

Chicho_Ficho
Потребител
Registered: 2008-03-06

stashu,Apr 3 2012, 20:14 писа

Благодаря Колега Лао, тъкмо мислих вече, че сме изгубили спора.
[right][snapback]47907[/snapback][/right]

Загубили сте го отдавна по точки. Зъбите са част от екипировката,  а за чертите на характера съдим по поведението.

Изключен

#43 2012-04-03 22:45:05

kaloqn4ev
Гост

Хора, имайте малко разум.
Зъбите не са част от характера - причината определен състезател да играе със зъби е, че треньора му след като прецени качествата, които притежава, обикновено още като дете, и прави оценка какъв стил би бил най-успешен. Обикновено състезателя не си избира сам, а това му е наложено от треньора.
Това за граденето и рушенето са пълни глупости - всеки един състезател както гради, така и руши, независимо с какви гуми играе.
Защитниците, които играят със зъби - тяхната игра обикновено е красива и приятна за окото. За състезатели от типа на Хе Ци Вен, норвежкия или полския китаец важи абсолютно същото.
Такива зъбари като доктора, или като Соля...няма как да играта им да бъде определена като красива и приятна. Тя си е грозна отвсякъде, но ефективна в определени ситуации. Бай Илия Даскалов до последно си чешеше разни млади надъхаци.

#44 2012-04-03 23:41:25

Stashu
Потребител
От Куртово Конаре
Registered: 2007-09-05

Chicho_Ficho,Apr 3 2012, 22:28 писа

Загубили сте го отдавна по точки. Зъбите са част от екипировката,  а за чертите на характера съдим по поведението.
[right][snapback]47909[/snapback][/right]

Не сме не сме, имаме още силни аргументи и....гладки гуми и нови дървета. А поведението е функция и на моментното сътсояние.

[font=Courier][size=21]<span style='font-size:14pt;line-height:100%'><span style='color:gray'>Стилът - това е човекът.[/font][/size]</span></span>

Изключен

#45 2012-04-04 00:13:18

Chicho_Ficho
Потребител
Registered: 2008-03-06

Колеги,  дърветата растат в гората. Гумите се купуват от магазина. А на майстора и една дъска с едни зъби без гъба му стигат.

Изключен

#46 2012-04-04 00:18:31

Stashu
Потребител
От Куртово Конаре
Registered: 2007-09-05

Доктор Нойбауер - Световен Шампион,а безименния Майстор с дъска и честни гуми (но пък въртящ хилката под масата) - Олимпийски.  drinks

[font=Courier][size=21]<span style='font-size:14pt;line-height:100%'><span style='color:gray'>Стилът - това е човекът.[/font][/size]</span></span>

Изключен

#47 2012-04-04 08:05:33

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Lao Bao,Apr 3 2012, 16:24 писа

Това е ортодоксия. Сектантството е нещо друго. Да си заровиш главата в нещо изключително частно и да не виждаш света заради него. Например в едностранната игра със зъби.

Всеки има право да играе както иска и с каквото иска. Само не ни карайте да наричаме грозното красиво.

http://www.youtube.com/watch?v=srZza3hDD9Y
[right][snapback]47892[/snapback][/right]

Нима не виждаш, че ти самият си се заровил до уши в пенхолда и гладките и гуми и от тези две неща не виждаш и не искаш да приемеш нищо различно. Това не е ортодоксия, това е сектантство.

Do or do not. There is no try.
Yoda
DHS Hurricane 301 , FH: DHS Hurricane 3 / BH: TSP Spectol Blue

Изключен

#48 2012-04-04 08:14:39

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

nick_wolf1,Apr 3 2012, 17:03 писа

Е не, тук не става дума някой нещо да забранява, за правилни и неправилни стилове и прочие.
Всеки си е свободен да играе, както му е кеф, в рамките на правилата и феърплея.
Но понеже изначалното мнение в темата намесва не дотам обективно измерими "майсторлък", "красота" и т.н., затуй и има очевидно сблъсък на мнения. Въпрос на вкус.
Аз също много обичам да играя и кефът се определя от отношението на противника (феърплей), не от зъбите/ноктите/космите и пр.
90% от случаите, в които играя срещу зъби - падам. 100% от мачовете ми срещу приемерно зъбите на Влади съм ги загубил, но пък, но веднъж ми излезе с гладка комбинация и го победих. От тези факти дупка в морето не е станала:) Обаче кефът винаги е бил голям.
[right][snapback]47895[/snapback][/right]

Ники, правиш некоректни внушения. Не съм ти излязъл с гладка, а играх/пробвах току-що направена комбинация от Лао Бао. Все пак ми трябваше 1 мач, за да посвикна с непознатото дърво и гуми. След мача, който ти спечели, играхме още един, в който нещата си дойдоха на мястото, ако не ме лъже паметта. Именноо, заради такива приказки, съм играл с мой комбинации с гладки гуми  на поне три турнира при Лао Бао и резултатите  са били дори по-добри от тези със зъбите. За мен Shark 686 с два урагана е перфектната комбинация, но за съжаление след 1-2 часа игра с нея започва да ме боли рамото. Това е основната причина да играя със зъби - възможността да се постигне по-леко тегло.
Така, че не се заблуждавайте. Този, който обикновено ви бие със зъби, ще ви бие с каквото и да е, стига да има време да се нагоди към разликите в екипировката.

Do or do not. There is no try.
Yoda
DHS Hurricane 301 , FH: DHS Hurricane 3 / BH: TSP Spectol Blue

Изключен

#49 2012-04-04 09:55:10

Lao Bao
Потребител
От София
facebook профил

Който сее вятър, жъне бури.

Какво да кажем за характера на човек, който непрекъснато сее провокативни теми? Или може би трябва да се произнесем за качествата на интелекта?

Изключен

#50 2012-04-04 10:13:49

Lao Bao
Потребител
От София
facebook профил

Vladivlad,Apr 4 2012, 08:05 писа

Нима не виждаш, че ти самият си се заровил до уши в пенхолда и гладките и гуми и от тези две неща не виждаш и не искаш да приемеш нищо различно. Това не е ортодоксия, това е сектантство.
[right][snapback]47914[/snapback][/right]

Йероглифът за китайски хват е 直, което означава прав, или ОРТО на гръцки. Следователно мнението (докса), че китайският хват е правият, има всички основания да се отбележи като ортодоксия.

Както винаги, пропускаш основния аргумент, а именно че посягащите към зъби са ръководени от една-единствена мотивация - желанието да бият на всяка цена, а не стремежът да играят по-красиво или по-правилно (ортодоксално).

Освен в редки случаи като твоя, където основната мотивация е болката в лакътя или супинатора. Очевидно е, че нашата мотивация не е победата, защото откакто ти започна да играеш със зъби, а аз с китайски хват - и двамата дръпнахме надолу. Особено аз. С 200 точки.

Това, между другото, прави още по-обективен избора ми на китайски хват, защото на преден план в мотивацията излизат такива елементи като естетика, диверсификация, ергономика, здравословност и т.н.

Изключен

Board footer