#1 2021-04-20 15:08:45

RainMaker
Потребител
Registered: 2021-04-20

Грешка ли е, китайски гуми на европейски дървета или не?

Здравейте,
Наскоро реших да почна да поигравам пак, след 15 годишна пауза.
Имах 2 стари хилки donic , на които бяха се скапали гумите от седене.
Едната, която преди време ми допадаше повече, беше с Donic SStreit дърво и  Donic coppa гуми.
Втората, беше с Donic QRC ALLround дърво и Donic Liga гуми, не ми допадаше много, малко и беше фалца.
Понеже не ми се инвестираше много , реших да сменя гумите. Познат ми похвали DHS huricane и аз на сляпо поръчах за тест, като по-бюджетни от Donic.
На първата сложих DHS Huricane 3 Neo 2.15 40 градуса.
На втората - DHS Huricane 8 2.15 39 градуса.
После прочетох някъде из форумите , че си е самоубийство. smile
И наистина имам доста брак в играта , може и да си е от липса на практика. Въпреки всичко с първата хилка пак по-добре се получават нещата. Изпълня ли както трябва нещата се получават убийствени точки, но е много рядко. smile
Моля за мение по въпроса.
Поздрави.

Последно редактирано от RainMaker (2021-04-20 16:31:37)

Изключен

#2 2021-04-20 15:54:21

Mars Ultor
Потребител
Registered: 2020-10-10

Re: Грешка ли е, китайски гуми на европейски дървета или не?

Коппа са хубави класически гуми, май по-добре да се върнеш към тях.Или други класики.Ураган не e за всеки, "Китайски" стил не е за всеки.

Последно редактирано от Mars Ultor (2021-04-20 17:32:52)

Stiga allround classic
Fh: Xiom vega pro
Bh: Yasaka Rakza 7

Изключен

#3 2021-04-20 16:07:50

MMN
Потребител
Registered: 2018-10-14

Здравей,
чак самоубийството да играеш с китайски гуми не е, чисто и просто самата техника на отиграване се различава от евро-гумите!
На всякъде из форумите е изписано за китайските гуми, че за да играе с тях човек, на първо място му трябват крака! Демек трябва да си доста подвижен при отиграването, с доста по-отсечени удари!
Не че с Евро-гумите не трябва, но при тях технологията е различна и имат една подложка, която улеснява нещата!
Техниката на отиграване е много важна с китайките, а тази техника при аматьорите, като нас, няма как да я изградим на 100%! За да я имаме е трябвало да започнем да тренираме на 3 годишна възраст!
Имай в предвид, че гумите ти в момента още не са се "разработили" така да се каже, и след 6-7 игри ще усетиш потенцялът им! Ще трябва да дърпаш и  бръснеш още повече топчето!
Относно китайски гуми на евро дърво, такъв закон няма, кой на какво дърво ще си сложи гумите!
Аз играя в момента с китайски гуми на китайско дърво, защото ми допада свойствата на дървото и обратната връзка, но имам и китайски гуми на японско дърво и нямам проблеми с него!
Но за да имаш база за сравнение, тряба да пробваш, а това е свързано малко с пари!
Аз лично се пробвах с евро гумите, не един път, страхотни са, но имат един ефект, който мен лично не ми допада! Имат доста по-висока дъга на отиграване с топчето ....китайските са доста по праволинейни!
Та, не им се бой на китайците, страхотни са си, просто трябва да си по енергичен !

DHS HURRICANE 301   
DHS HURRICANE 3 NEO
TUTTLE BEIJING IV

Изключен

#4 2021-04-21 09:56:16

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Ако грамажът на хилката ти понася, то не виждам никакви проблеми.

Последно редактирано от Ogan (2021-04-21 10:31:03)

Изключен

#5 2021-04-23 13:51:22

RainMaker
Потребител

Да наистина малко съм играл с тях , сумарно се събират 5-6 пъти с 2те хилки. Ще се пробвам smile
Като грамаж първата се получи 184гр., втората 181гр. , това добре ли е, зле ли е не знам.
Като цяло не ми тежат.
Ще разуча и ще пробвам да осъвършенствам техниката , пък ще видим.
Благодаря.

Изключен

#6 2021-04-23 15:56:38

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Добре е да, аз на леко дърво (82гр.) ударих 200 грама хилка с две китайки.

Изключен

#7 2021-04-25 20:12:15

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Европейско дърво или китайско дърво е без значение. Има други неща които са от значение и това е как сглобената хилка се усеща в ръката. Т.е. дали дърветата, като цяло са меки или твърди, гъвкави или сковани. Две китайски  от тип  Урагани гуми на една хилка е определено грешка. Това не са  бекхендови гуми кой каквото и да ти твърди. Много зависи от нивото ти на игра. Ако се запалиш  по  спорта и си сложиш за цел да напредваш и развиваш, като първо се минава през правилна техника на ударите  след време сам ще ги смениш с европейски или японски. Като поиграеш сам ще разбереш защо. Няма по добър учител от лично изстрадания опит.

Изключен

#8 2021-04-26 10:51:53

RainMaker
Потребител

Преди доста години бях много запален , хора с опит ми бяха обяснили и показали доста неща и мисля, че имах някакво средно ниво.
После с течение на обстоятелствата, не бях хващал хилка повече от 15години.
Сега в офиса взеха тенис маса и ми се възвръща страстта smile
И аз четох някъде, пак късно, че Huricane не е точно бекхенд гума, даже доста китайци играели с други гуми за бекхенд. smile
Интересното е , че за малкото време което поиграх, бекхенда по-добре ми се получава. Не знам на какво се дължи това smile

Изключен

#9 2021-04-26 11:52:39

MMN
Потребител
Registered: 2018-10-14

Повечето, да не кажем 98% от професионалните играчи играят с по-мека гума на бекхенд, но има двама, за които знам със сигурност, че играят с твърди китайски гуми, двама, които са там на върха в световната класация! Но те могат да си позволят да играят с такива гуми!
Аз лично не се оплаквам от моят бекхенд, даже съм си много доволен, но със сигурност бих казал, че има още много, какво да се желае!

DHS HURRICANE 301   
DHS HURRICANE 3 NEO
TUTTLE BEIJING IV

Изключен

#10 2021-05-05 14:40:38

RainMaker
Потребител

Тази хилка с Huricane 3 Neo (с нея играя по-често), започна на места да звучи малко по-кухо, на моменти даже се зачудих да не сме спукали топчето, но си е ок smile Дали точно това е въпросното разработване на гумите?
ПП: Иначе с играта, всеки път все по-добре се получава smile

Изключен

Board footer