#11 2021-01-15 15:32:15

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Re: Избор на хилка за начинаещ

Ами аз искам да вметна само няколко бележки. Проблемни за начинаещия са гумите а не дървото що се касае до контрола на топката. А той е критичен особено ако въпросния е самосиндикална бойна единица, разбирай не тренира под ръководството на треньор а сам се опитва да открие всичките тайни на тениса на маса т.е. "топлата вода" в този спорт.  За пример, вземете ДЕФ. дърво което се предполага , че е с най големия контрол и му залепете два тензора и го дайте на начинаещия и го пуснете да играе. Обратния пример, вземете Приморац Карбон и му залепете две Подводници. Наблюдавайте резултата от играта.  На колкото и места да прочете навсякъде ще срещнете, че дървото е основата и изгражда 80% от ракетата. Това е така но вече за оформения и изградил стабилна техника играч. При начинаещия от съществено значение поне според мен е какви ще бъдат гумите. Наблюдавал съм доста и деца и калпазани , като мен опитващи се да играят, като братята китайци или поне , като Тимо Бол в най лошия случай грабнали в ръцете си заветния граал - дърво Тимо Бол Сприт или Вискария + 2 бр. "Тъмни енергии" разбирай ТеНержи 05 - 2,1мм. За начало е най добре да се вземат класически гуми и не средно твърди , а средно меки не по дебели от 2,0 мм  и дърво подбрано според стила на игра на играча. Ако е нападател всичко от АЛЛ до ОФФ    ще свърши работа. От там насетне на всекиго ще отнеме различно време за развитие.

Изключен

#12 2021-01-15 16:59:12

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Аз точно по тая логика споменах в другата тема, че ако започвам сега да се уча и имам вече натрупаните впечатления, бих си взел дървото с което съм решил да играя за постоянно и ще сменя 2 вида гуми преди да сложа Про варианта smile

Andro Treiber CI OFF
FH: Xiom Omega IV Pro
BH: Xiom Omega IV Pro
https://tv.ittf.com

Изключен

#13 2021-01-15 17:34:04

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Не съм виждал типични деф дървета (скорост деф) на пазара от години, поне 9. Всичките са скорост алл, алл+, офф минус и офф. На скоро Бътерфлай спряха дори тези, които им бяха алл+, всичко им е офф минус до офф. Само дето имат големи глави и като сложи две китайки ходи се оправай с грамажа.

Изключен

#14 2021-01-26 21:51:39

Kalata
Потребител
Registered: 2021-01-11

Здравейте,

Чак днес успях да играя с новата хилка. Идеална е, много съм доволен.
Очаквах много топчета извън масата, а беше точно обратното - спиновете се получават много по-добре, съответно и параболата при топ спина.
В същото време я усещам по-скоростна , получиха се някои доста бързи удари. Партньорът ми също усети разликата, най-вече при топ спин-а.
Иначе хилката е по-тежка от предишната - 176гр срещу 146гр (но това е прекалено малко, предпоалгам е някаква детска biggrin).

Благодаря за съветите (особено на MMN за избора).

Изключен

#15 2021-01-26 23:31:21

MMN
Потребител
Registered: 2018-10-14

Страхотно, радвам се, че всички сме успели по някакъв начин да ти помогнем с избора!
Ще видиш, как с времето ще почнеш да я усещаш, като все едно е продължение на ръката ти smile
След около 4, 5 посещения в залата подложката на гумите ще се "поразчупи" и ще ги усетиш малко по-отскокливи малко по-бързички, въпреки че за Palio-то, май бяха писали, че не им трябва време за разработване, но съм сигурен, че ще го усетиш!
Само напред и когато усетиш и си кажеш, че ти се ще нещо по-бързо, преглътни това чувство и продължи да играеш с това с което разполагаш... ето тогава ще започне надграждането!
Честито и успех  drinks

Последно редактирано от MMN (2021-01-26 23:33:38)

DHS HURRICANE 301   
DHS HURRICANE 3 NEO
TUTTLE BEIJING IV

Изключен

Board footer