#41 2008-05-01 11:37:18

ttplaya
Потребител
Registered: 2007-11-04

Re: eднопластови дървета

Ха, дървото на Ryu Seung Min ! Браво за снимките, много е готино  това чудо на Xiom drinks Сега ти трябва една червена Омега 3 на същата марка и ще мачкаш наред  smile

Сайта е http://www.xiomtt.com/ . На него може да се видят и добри shakehand дървета на  марката (но и малко скъпички), като модела Stradivarius и т.н.

P.S. Не знам защо най-новите им модели ги няма на сайта им. Трябва скоро да го ъпдейтнат, че на http://www.presports.com/ инфото за тях е съвсем оскъдно... drinks

Изключен

#42 2008-05-01 13:24:14

Martin K.
Moderator
От София
Registered: 2007-02-22
Страница

Хе-хе biggrin  Дръвцето е страхотно, успехи с новата придобивка !  smile
Ама  ако гледа снимката някой начинаещ и  сложиш отгоре един комат би го объркал с дъска за рязане на хляб-майтапя се-естествено! biggrin  Дървото иначе си е много класно.

email: martin(@)tabletennis.bg

Изключен

#43 2008-05-01 15:23:19

kaloqn4ev
Гост

Chicho_Ficho,Apr 27 2008, 11:56 писа

В еднородни среди пукнатините се разпространяват по-бързо и при по-малки стойности на напрежението. Главно защото, ако размерите на материала  са по-малки от специфичната дължина на затихване на вълните, се получава интерференция на бягащите вълни. Ето защо най-разпространени са еднопластовите дървета с дебелина 10 мм. и повече. Разбира се тази интерференция става далеч от мястото на удар на топчето с ракетата и след като то вече се е отделило от нея. Напротив - при многопластовите дървета прептенията могат да се появят в околност на мястото на удар на топчето с ракетата.
  005700520-big.jpg

Ширина пукнатината във функция на напрежението, при начална пукнатина около 2.54 мм.  Координатните оси са разменени. Зависимостта явно е близка до линейна. Колкото по-голяма е стойността на напрежението, толкова по голяма е разликата в разрушението между хомогенните и нехомогенните крехки материали. 

Извод: Не удряйте еднопластовите си дървета rolleyes
[right][snapback]14681[/snapback][/right]

Чичи Фичо,дълбок поклон за това обяснение.Припомних си годините,в които учех в СМГ  biggrin

#44 2008-05-01 16:06:21

Chicho_Ficho
Потребител
Registered: 2008-03-06

За съжаление в момента нямам подходяща гума, която да залепя и да изследвам характеристиките му. Затова мога да оценя само външния  вид на дървото  - пиша му 9.5 по десетобалната система.  :graduated:

Изключен

#45 2008-05-01 18:13:00

Chicho_Ficho
Потребител

kaloqn4ev,May 1 2008, 14:23 писа

Чичи Фичо,дълбок поклон за това обяснение.Припомних си годините,в които учех в СМГ  biggrin
[right][snapback]14861[/snapback][/right]

Не знам за СМГ, но съм чувал, че колегите ви от НПМГ в едно отношение са с една идея по-напред от вас  - играят тенис на маса в часовете по английски език.   wink2

Изключен

#46 2008-05-01 22:39:18

Chicho_Ficho
Потребител

Zipcho,

Чакаме снимки на дървото.  smile Ако не можеш да ги прикачиш като файл, ти препоръчвам следната процедура:

1. Регистрираш се в този сайт snimka.bg .
   2. Създаваш албум и качваш снимките.
   3. Излизаш от албума и отиваш на главната страница, където пише "Търсене"
   4. Пишеш  името си там и ще ти излезе албумът.
   5. Кликваш  върху снимката, след което ще ти се отвори прозорец.
   6. Продължаваш да кликаш върху снимката, докато се появи прозорец, в който е само тя.
   7. Копираш адреса на последния прозорец и идваш в темата.
   8. Цъкаш на "Отговор" и после избираш втория бутон от ляво на дясно над полето за съобщения - "IMG". Ще се появи малко прозорче със съобщение "Въведи пълния адрес...".
   9. Пействаш адреса на снимката.
10.  Ако искаш да публикуваш друга снимка, връщаш се към 5. . В противен случай отиваш на 11.
11. Публикуваш съобщението си.

rolleyes

Изключен

#47 2008-05-02 04:19:25

pacolan_super
Гост

Дървото е супер.Днеска го видях-произведение на изкуството е...:)
Адаша съвсем скоро ще качи снимки... smile

#48 2008-05-02 10:22:58

Vladi-TT
Потребител
Registered: 2006-02-23

Chicho_Ficho,Apr 27 2008, 11:56 писа

В еднородни среди пукнатините се разпространяват по-бързо и при по-малки стойности на напрежението. Главно защото, ако размерите на материала  са по-малки от специфичната дължина на затихване на вълните, се получава интерференция на бягащите вълни. Ето защо най-разпространени са еднопластовите дървета с дебелина 10 мм. и повече. Разбира се тази интерференция става далеч от мястото на удар на топчето с ракетата и след като то вече се е отделило от нея. Напротив - при многопластовите дървета прептенията могат да се появят в околност на мястото на удар на топчето с ракетата.
  005700520-big.jpg

Ширина на пукнатината във функция на напрежението, при начална пукнатина около 2.54 мм.  Координатните оси са разменени. Зависимостта явно е близка до линейна. Колкото по-голяма е стойността на напрежението, толкова по голяма е разликата в разрушението между хомогенните и нехомогенните крехки материали. 

Извод: Не удряйте еднопластовите си дървета rolleyes
[right][snapback]14681[/snapback][/right]

Толкова много думи,отново се върнах в часа по физика :?)

Blade:Semi-broken
Red:Factory tuned + 20 layers of dianchi
Black:Old Burned rubber
Glue:made by famous alchemist who turns water in glue

Изключен

#49 2008-05-02 22:33:39

zipcho
Потребител
Registered: 2007-05-22

Oх,успях.Благодаря на чичо Фичко.та ето и моя коментар.получавам колета http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5741709 http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5741713 и сърцето ми тупка мноо яко (не му е тука мястото,но да кажа за Даната-супер пич,поне сто плюса от мен).В колета трябва да са 1 дърво и 1 гума на фирмата Даркър,която е много слабо позната в БГ (ето и сайт с каталог,за жалост на Японски http://www.iruiru.com/images/pdf/2005_D … f).Поиграх няколко пъти с дървото и гумата и мога да направя коментар,като ги сравнявам с ТСП Ауард,което ми е предното дърво.
значи за гумата мога да кажа че е най-искрящата гума (нелепкава-като китайските) която съм виждал http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5741721.по характеристики мога да кажа че е  най-близка до Срайвър,като твърдост бързина и спин,но ако сраивър е 7 като бързина,тази е поне 9.много готина гума.аз по принцип имам проблем с подложките от БХ,но с тази гума всичко си дойде на място.подложки на масата и удари от средно разтояние,вече не са проблем за мен.Слагам ги където си искам,по правата,диагонала или късия диагонал.Питайте Пако,той беше жертвеното агънце.По едно време си мислих да му купя бронежилетка,че целия беше в дупки  biggrin .
За дървото мога само да кажа,че на външен вид е произведение на изкуството http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5741712 http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5741714,а като характеристики-просто нямам думи.
отварям кутията и ме лъхва неповторима миризма на Хиноки.Дървото е изработено от 7 пласта Хиноки,дебело е 7 милиметра и е по тежко от ТСП,но много странно-с едни и същи гуми,то ми се струва по-лекото.Може би има по-добър баланс.С много удобна конкав дръжка (за разлика от ТСП-то),което е много важно за мен,просто ми лепва за ръката.По-бързо е от ТСП,когато ти потрябва мощ и със същия контрол.При ТСП контрола идва от системата в дръжката,която обира вибрациите,а тук усещането е много натурално.Това което пише на главата е вярно 1 към 1.
меко усещане и въпреки това,невероятна мощ.невероятно дърво за подложки,контри (на масата и на 3-3,5 метра зад нея).За топ спин-разкош,просто имаш чувството че няма начин да сбъркаш.създава ми малко проблеми със сечените топки на масата,но това го отдавам на малко по-мощната си ръка.пък и не съм играл много с него,все пак.
Та това е за сега от мен.други впечатления ще споделя,когато имам време.Ако някой си вземе нещо от тази фирма,да знае че няма да сбърка. tennis

Изключен

#50 2008-05-02 23:58:40

Chicho_Ficho
Потребител

Честито Зипчо, ще мачкаш наред с него.  drinks
Darker произвеждат много качествени дървета от хиноки. Само дървесината на Кокутаку е по-качествена от тяхната.  Не съм виждал дървесина от средиземноморски кипарис. Наблизо до дома ми има няколко  40-годишни средиземноморски кипариса, които ме изкушават.  smile  Трябва да видя откъде мога да се снабдя с кипарис и да проверя каква е разликата между японския и средиземноморския. Скоро ще докладвам по въпроса.  :graduated:

Изключен

Board footer