#31 2008-04-26 23:41:33

brunobanani
Потребител
Registered: 2007-12-16

Re: eднопластови дървета

pacolan_super,Apr 26 2008, 18:08 писа

Някои хвърлят и дървета:)
Благодарение на Stashu успях да снимам едно еднопластово дърво Hinoki на Tibhar на турнира в Шумен, счупено през средата.

Хахаха еее Сташу успокоих се баце, че не само аз чупя. Тъкмо днеска разцепих и аз един Тибхар и се бях депресирал  rofl Управи ми настроението като видях как си е цепнал тази ... хаха. Как успя така през средата ве!? Аз я ударих със страничния ръб в една колона и се разтвори на две като Червено море пред Мойсей  biggrin  Чупил съм и от дръжката, ана така като сцепена като содена питка не бях виждал  blink

Изключен

#32 2008-04-27 10:41:41

neon
Потребител
Registered: 2006-12-29

Здравейте. Абе ви сте големи терминатори бе  smile , да чукна на дърво до сега не съм чупил ама знае ли човек  smile .
Сега по темата, нямам опит с еднопластови дървета, изглеждат ми прилично и симпатично.
Чисто теоритично, дървото направено от няколко слепени пласта би трябвало да е доста по-здраво.
Това разбира се не пречи на еднопластовите дървета да притежават свои уникални характеристики, които да допаднат на играчите.
Но дърво от слепени пластове, не може да се цепни така, ... освен с брадва може би  smile . До скоро.

Изключен

#33 2008-04-27 11:09:55

Stashu
Потребител
От Куртово Конаре
Registered: 2007-09-05

Наско,
Нямам толкова пари че да си позволя Tibhar H-1-9, а и да имам едва ли бих си го взел. Струва около 185 лева. Изключително бързо е и не е за мене. Това дръвце е на един  фен от Пирдоп - Тодор. Той го е счупил.
Идеята ми беше да видите как се е сцепило дървото, защото е еднопластово. Многопластовите дървета не се цепят без трески или поне не така яко както това.
Отделно това, че съм доста спокоен играч, както забеляза когато играхме с тебе в Пловдив.  smile, но се радвам че съм ти оправил настроението.

[font=Courier][size=21]<span style='font-size:14pt;line-height:100%'><span style='color:gray'>Стилът - това е човекът.[/font][/size]</span></span>

Изключен

#34 2008-04-27 12:56:40

Chicho_Ficho
Потребител
Registered: 2008-03-06

В еднородни среди пукнатините се разпространяват по-бързо и при по-малки стойности на напрежението. Главно защото, ако размерите на материала  са по-малки от специфичната дължина на затихване на вълните, се получава интерференция на бягащите вълни. Ето защо най-разпространени са еднопластовите дървета с дебелина 10 мм. и повече. Разбира се тази интерференция става далеч от мястото на удар на топчето с ракетата и след като то вече се е отделило от нея. Напротив - при многопластовите дървета прептенията могат да се появят в околност на мястото на удар на топчето с ракетата.
  005700520-big.jpg

Ширина на пукнатината във функция на напрежението, при начална пукнатина около 2.54 мм.  Координатните оси са разменени. Зависимостта явно е близка до линейна. Колкото по-голяма е стойността на напрежението, толкова по голяма е разликата в разрушението между хомогенните и нехомогенните крехки материали. 

Извод: Не удряйте еднопластовите си дървета rolleyes

Изключен

#35 2008-04-27 13:02:13

Stashu
Потребител
От Куртово Конаре
Registered: 2007-09-05

Чичо Фичо, може ли малко по-ненаучно обяснение, щото съм завършил преди десетина години и малко ми се губи терминологията.

[font=Courier][size=21]<span style='font-size:14pt;line-height:100%'><span style='color:gray'>Стилът - това е човекът.[/font][/size]</span></span>

Изключен

#36 2008-04-27 13:07:28

pacolan_super
Гост

Свалям шапка на Chicho_Ficho,
за стойностния коментар и професионалния му поглед относно темата!
:speak_cool:

#37 2008-04-28 23:27:10

brunobanani
Потребител
Registered: 2007-12-16

Chicho_Ficho,Apr 27 2008, 11:56 писа

E Chicho Ficho направо ме върна в университета в лекцията по материалознание. Жалко, че тогава не учехме за хилките за тенис ами за разликата между Овчето сирене и сирене тип Дунавия. И това в икономическия факултет - специалност МИО (така и не разбрах смисъла на тези лекции, но откакто знам, че в Дунавията слагат животинска мас не го и помирисвам  rofl )

Та ... само да добавя - не удрайте и дървета с Балса. Изключително крехки са. За разлика от карбоновите, които понасят големи грубости по ръбовете, балсата явно е доста мека и се вдлъбва като корк. Ако са запазили в залата дървото ще ви го снимам утре.

ПС: Сташу радвам се, че не си бил ти  wink2 По принцип и аз съм спокоен, ама играя с един калитко в Пловдив, който като ми направи 4 поредни ръбчета и не издържам. Трябва да ходя на медитация преди срещи с него  rofl

Изключен

#38 2008-04-29 00:52:45

апмузик
Потребител
Registered: 2007-03-06

Chicho_Ficho,Apr 27 2008, 11:56 писа

В еднородни среди пукнатините се разпространяват по-бързо и при по-малки стойности на напрежението. Главно защото, ако размерите на материала  са по-малки от специфичната дължина на затихване на вълните, се получава интерференция на бягащите вълни. Ето защо най-разпространени са еднопластовите дървета с дебелина 10 мм. и повече. Разбира се тази интерференция става далеч от мястото на удар на топчето с ракетата и след като то вече се е отделило от нея. Напротив - при многопластовите дървета прептенията могат да се появят в околност на мястото на удар на топчето с ракетата.
  005700520-big.jpg

Ширина пукнатината във функция на напрежението, при начална пукнатина около 2.54 мм.  Координатните оси са разменени. Зависимостта явно е близка до линейна. Колкото по-голяма е стойността на напрежението, толкова по голяма е разликата в разрушението между хомогенните и нехомогенните крехки материали. 

[right][snapback]14681[/snapback][/right]

Нищо не разбрах blink ама ми хареса 10x drinks

Изключен

#39 2008-05-01 09:48:12

Chicho_Ficho
Потребител
Registered: 2008-03-06

005729143-big.jpg

005729164-big.jpg

Изключен

#40 2008-05-01 09:56:53

zipcho
Потребител
Registered: 2007-05-22

изглежда невероятно!аз като си отворих моята кутия и от вътре ме лъхна една несравнима миризма.пак ще пробвам да кача снимки,ако ли не ще потърся помощ от  Пако.

Изключен

Board footer