#11 2008-04-22 22:22:37

Stashu
Потребител
От Куртово Конаре
Registered: 2007-09-05

Re: eднопластови дървета

Здравей Зипчо!
Имал съм Хиноки. По-точно Jonier Hinoki на Butterfly. Не съм много впечатлен. Дървото е бързо, има добро,меко чувство, но няма контрол. Не знам колко пласта е. Това което знам по принцип за еднопластовите дървета е от Чичо Фичо, и то е че нямат вибрации или поне са по-малки от многопластовите. Звучи логично, не мислиш ли. Съдейки по компетентността на изказванията му във форума приемам думите му за верни!  smile

[font=Courier][size=21]<span style='font-size:14pt;line-height:100%'><span style='color:gray'>Стилът - това е човекът.[/font][/size]</span></span>

Изключен

#12 2008-04-22 22:32:48

zipcho
Потребител
Registered: 2007-05-22

това което си имал е 5 или 7 пластово и наистина не е добро.но аз говоря за 1 пластовите.плюс това не ми говори за Бътерфлай.моля те.

Изключен

#13 2008-04-22 22:33:07

kaloqn4ev
Гост

Еднопластоите дървета наистина се правят само от японски бук smile

#14 2008-04-22 22:48:34

Stashu
Потребител
От Куртово Конаре
Registered: 2007-09-05

Не е ли Кедър. Японски кедър. Аз така знам.

[font=Courier][size=21]<span style='font-size:14pt;line-height:100%'><span style='color:gray'>Стилът - това е човекът.[/font][/size]</span></span>

Изключен

#15 2008-04-22 23:15:50

Chicho_Ficho
Потребител
Registered: 2008-03-06

Кипарис е.  smile
Не се правят само от него. Има еднопластови дървета от Ayous.  Ако имате излишни пари, сега е моментът да си купите такова дърво. След десетина години  300 годишните японски кипариси ще се броят на пръсти. Съответно качеството на дърветата ще бъде много по-лошо.
  Сега за най-качествените еднопластови дървета се подбира 5-10% от дървесината.  smile

Изключен

#16 2008-04-23 00:59:57

don Antani
Moderator
От Бургас
Registered: 2006-03-08

Аз Pr[]team в най-скоро време ще започна да му трия мненията ако продължава така  mad . Нямам впечтления от еднопластовите дървета, но виждам че хинокито на Тибхар е адски скъпо. Само дървото струва колкото едно класно дърво заедно с гумите.  blink

TSP Reflex 50 Award Off
FH: Tibhar Nimbus
BH: Tibhar Rapid

Изключен

#17 2008-04-23 02:32:47

pacolan_super
Гост

Аз бих вметнал само, че и дърветата с горен слой орех са много добри..Повечето класни състезатели предпочитат именно такива...Ореха дава изключително чувство на състезателя.Имам честта и удоволствието да притежавам две много класни дървета:TSP Hino Carbo Power (Хиноки+Карбон) и DHS Dipper OFF+1 (орех).Личните предпочитания са ми към дървото на DHS ...:)

#18 2008-04-23 09:57:43

vaskometala
Потребител
Registered: 2008-03-29
Страница

Ами да кажа мисля че не съм играл с такова дърво.Съмнява ме само да не са тея защитните ракети дето гумите им са със зъби,но мисля че те не са еднопластови.

Изключен

#19 2008-04-23 13:15:06

zipcho
Потребител
Registered: 2007-05-22

значи 1 пластовите дървета ги водят OFF отиващо към OFF+.много зависи от дебелината и изсъхналостта на ракетата.Пък това си зависи от производителя.И,да има 1 пластови,който се правят и от Американски кедър и други дървета.Последен писък на "модата" е дърво изработено от дървесина от Хималаите и то от билото на не знам си кой връх.модела се казва BOMBER,но на LKT ли беше или на 729 ще ви подведа.Но най-доброто си остава това произведено от хиноки.Пък относно поста на Пако-не съм 100 % сигурен но мисля че в DHS-то ти няма орех.но пак казвам не съм сигурен.за предпочитанията ти-аз бих пробвал и двете дървета с едни и същи гуми,залепени точно преди игра.Пък ти си сложил прясно намазани гуми Дауей на ДХС-то и Плазма залепена преди 3 седмици на Хино Карбото.Е ми в този случай няма как да получиш обективна преценка за предпочитанията ти.просто двете дървета не са поставени в еднакви условия на експлоатация.Все едно да караш мерцедес с бензин 86 и масло Приста ойл, и голф с бензин 100 октана и масло Лики Моли с присадка от молибденов сулфид.

Изключен

#20 2008-04-23 13:17:51

pr[]team
Потребител
Registered: 2008-03-27

дърветата  са   леки   но    са    с   много   лош   контрол    веднъж    пробвах   такова   еми   не   останах   впечетлен   уж   са    добри    по    покаэатели   
speed     и     spin   но   спина    му   куцаше    на  дръвцето    изобщо    като   цяло     :baaasmiley:    направо    за  да   го    казвам   наистина    имах   чувството    че    се    праи   от    кашон   но    хиноките   нямах   представа   
че   на    японски   означава    кипарис  и     се    прави   от     дървото   на   кипарис  просто   като    удариш   топчето    имаш   чувството   че   има    парче  кашон   на    пръстите   ти (поне   с   този   захват   които    играх    тогава    беше   така)чувал   съм   също   че   гумите   се   лепят   много    трудно   казвам   пак   че   само    съм    чувал   така    и    също    знам   че   е   много    приятно   за    мятане    към   стената   
защото   впечатленията   ми   за   тези   дървета  е    бегаи   далече

--------------------

Изключен

Board footer