#11 2020-06-17 18:06:38

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Re: Промяна теглото на комбинация

bonchef писа

За теглото не мога да кажа, но съм забелязвал че с времето гумите някак се свиват т.е.  стават по малки, някои от тях пък се огъват и стават на руло. Дали фабрично са тунинговани с нещо или е друга причината не знам обаче това е адски гадно. Купуваш играеш местиш по дървета и след един месец гумата станала с 5 мм по малка. Това я прави почти неизползваема. Вече захванах да ги режа с по 1 мм по големи от дървото.

Ефекта със смаляването и по двата размера го има. Предполагам, че се дължи на ролковата техника при залепването. Когато минаваш със Лака на жената smile да я валираш всъщност тя залепва леко разтегната, защото лепилото вече е изсъхнало и не и дава да се свие до спокойно състояние поне подложката. Съответно като я отлепиш се доразтяга от дърпането, и после се свива защото напрежението изчезва. Може да достигне поне 1,5 мм,

Огъването се получава най-много при tension слепка на гумата с подложката, най вече при китайските гуми съм го забелязал. За да избегнеш този ефект, поставяй веднага след разлепяне гумата върху гланциран картон или друго дърво. Не я оставяй да седи разлепена. Всъщност това важи за всяка гума. Веднъж лепена и свалена.  laughingsmiley  tennis

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer