#1 2019-12-20 14:55:33

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Victas 401

Искам да напиша няколко реда за тази гума не за друго, а защото е доста интересна , а през ръцете ми е минало доста нещо. Няма да разводнявам с това как изглежда опаковката и нейното качество, това не играе. Аз съм ползвал 1,5 и 1,8 мм дебелина. Пише че гумата е разработена под ръководството на Коджи Матсушита, ами да предположим че е така. Това което аз си мисля , че гумата е проектирана да служи , като гладката гума на защитник т.е. такъв сечащ назад от масата. Не се подлъгвайте от описанието на гумата  да мислите , че горницата и е силно лепкава, както там е написано. Напротив нищо подобно търкам вече поне 5-та такава. Горницата на гумата е абсолютно нелепкава. За сметка на това при подсичане дава такъв фалц, че аз не съм срещал друга подобна гума. Затова и в ТТДБ  са и написали за СПИН - 9,5  , това е вярно , НО само при подсичане на топката. При изпълнение на топспин въртенето е значително по скромно, но затова малко  по надолу в изложението. Нека започнем с описанието и. Горница- пише че е изработена по тензорна технология. Горницата е средно дебела и средно твърда. Изпълнението на сервиз е доста добро и може лесно да варирате с фалца, като това ще води до неприятни изненади на противника, но пак зависи и от нивото му на техническа подготовка де. Не очаквайте всеки застанал срещу вас на масата да се излъже от сервиз, но на турнири съм наблюдавал как няколкократно това се е получавало срещу един и същи човек, който след първата изненада би следвало да си е взел поука. Аз също съм ставал такава жертва.  Горницата захваща добре топката, но при споменатите от мен по горе условия за средно твърда такава. Подложка- твърда от порядъка на 50-52 градуса и не особено динамична. Определено не е тензорна, порите са с  твърде малки размери. И сега, симбиозата между тези две неща е направило гумата това което е , а именно „странна“ . Защо: гумата сече много добре, по добре от друга гладка гума. Пробвал съм Такинес чоп 2 на Бътерфлай, Андро Бексайд 2 С, Тибхар Супер дефенс 40 и тънки варианти на нападателни гуми. Виктас ви дава много по голяма сигурност при този удар и много повече фалц. Опитните бранители предполагам без особено затруднение биха могли да варират с фалца при промяна на ъгъла на хилката. Дори при обикновения пуш над масата при рязко натискане гумата вкарва неподозиран фалц. Със същото движение и да речем обикновена гладка нападателна гума фалца е на порядъци по малко. Поради това щото  гъбата е твърда се получава неутрализация на енергията на топката. Не се заблуждавайте обаче с гумата не  се играе лесно. Поради високата твърдост обратната връзка е лоша. Ъгълът на удар трябва да е подходящо избран иначе има опасност да вдигнете топката високо. При статичен  тест за фалц на гумата ако подложите хилката с много остър ъгъл спрямо падащата топка ще получите не отскок нагоре на топката както би се очаквало, а леко изсъскване и приплъзване на топка само на 5-6 см  от хилката. Причината е голямата твърдост на гумата. Топспин- гумата има добър потенциал, но е много важно удара да е правилен т.е.  правилен ъгъл и добро предварително замахване. Леки грешки в горните два показателя са неприемливи, или  сте мрежа или  сте извън масата. Не очаквайте въртенето на атакуваща гума. Този удар при тази гума е  по скоро тактически за изненада на противника. При плоска игра гумата няма тенденция за катапулт и успява да подлага сравнително добре на противников топспин ако и да има силно  фалцова горница. Плоската игра  на гумата е добра, но тук е и в зависимост от дървото на което е поставена. Играта по подсечена топка с топспин е сравнително добра, като тук твърдостта на гумата ви помага лесно да извадите топката над мрежата, но не трябва да натискате прекалено много защото самата гума не задържа дълго топката на хилката. За предпочитане е да се изпълни тактически топспин. Няколко думи за дървото на което трябва да е сложена. Гумата играе преди всичко добре на меки дървета до средно меки. По твърди дървета с тази гума правят комбинацията да прилича на тухла с фалц. Но това е и въпрос на лични възприятия и предпочитания. Заключение: Гума за защитници и олраунд играчи имащи в арсенали си силно подсичане назад от масата  което и силната страна на тази гума. Ако този елемент не се ползва си мисля че гумата не би била  полезна на играча. 1,8мм има малко повече атакуващ потенциал, но по малък подсичащ ефект.

Последно редактирано от bonchef (2019-12-20 14:56:12)

Изключен

#2 2019-12-20 16:36:05

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Re: Victas 401

Играя с гумата, откакто е излязла на пазара. Никъде на опаковката не пише, че е лепкава. Това за по-малкото въртене при топспин, не е вярно. Просто е с твърда подложка и трябва хубав удар, за да има добро въртене при атакуващи удари.

Изключен

#3 2019-12-20 17:04:48

bonchef
Потребител

За лепкавата горница съм го срещал на няколко места  по сайтове продаващи гумата включително и в този на тт маркет. Сега погледнах обаче описанието са го  сменили на  немски. Това имах предвид, че някъде се среща такова описание. Ами дава си фалц при топспин, но не е като на тенерджи  или други гуми с тензорни гъби. Това съм имал предвид, а не че няма фалц в топката или имитация на такъв. Като цяло благодаря за препоръката за гумата  тогава защото от тогава  и аз ползвам тази гума.

Изключен

#4 2019-12-20 21:15:10

Ogan
Потребител

Съвсем в началото с първите издания в описанието я даваха леко лепкава, което не я прави лепкава гума, но това отдавна го махнаха, че дори то не е вярно smile Сега я пишат много грапава. За това казвам, че е грешно да казваш, че я дават лепкава, не е така и няма как да ти пратят гума, на която да го пише. Отностно въртенето съм те разбрал напълно и не съм съгласен. Гумата дава много фалц при топспин и при сечени топки, но не е бърза, няма катапулт на тензорна подложка и има нисък ъгъл на отскок.

Изключен

#5 2019-12-20 21:57:22

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

С 401 би трябвало да е възможно и хубаво подсичане над масата, играя от известно време с 402 (на 1.8 мм) и с нея е възможно много хубаво подсичане на топки над масата. На когото 401 му е много твърда, да минава на 402, която е по-мека и има по-силно изразен тензорен ефект (поне на 1.8, а предполагам и на по-дебелите подложки).
Интересното е, че когато пробвах за първи път 402 (преди една година) не ми хареса и отлежа цяла година. Преди месец реших да я пробвам пак, щото в студа стана невъзможно да се играе с китайка  срещу сериозни съперници и съм много доволен от резултата - солидна в защита, чудесна в нападение.

Do or do not. There is no try.
Yoda
DHS Hurricane 301 , FH: DHS Hurricane 3 / BH: TSP Spectol Blue

Изключен

#6 2019-12-20 22:28:54

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

402 има ли нещо сходно с MX-S или Vega Pro ? Доста се чудех преди време да я пробвам за форхенд. От друга страна по често ми се налага да бутам ( подсичам )  от бекхенд, но там пък търся първо нечувствителна на входящо гума и с възможност за по директна и бърза игра, а от там на сетне другите показатели. Отзиви за форхенд и бекхенд с тая гума ако може !

Последно редактирано от RobbeR (2019-12-20 22:29:42)

Andro Treiber CI OFF
FH: Xiom Omega IV Pro
BH: Xiom Omega IV Pro
https://tv.ittf.com

Изключен

#7 2019-12-20 22:37:54

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Ето и ревю за 402 и по същия начин е обявена за лепкава, при положение, че рейтинга на гумата е 1.2  rofl

The VS > 402 Double Extra is a further development of the very popular VS > 401. This innovation combines the very tacky, elastic top rubber sheet with a modern, slightly harder offensive sponge. The new sponge/top rubber sheet combination makes this High Energy Tension rubber the ideal weapon for any spin-oriented allrounder. The extremely tacky and flexible top rubber sheet virtually tacks the ball and produces fantastic spin both in topspin play and in defensive strokes with heavy backspin. Thanks to the optimized offensive sponge, the VS > 402 Double Extra is even more dynamic than the VS > 401, which is a great advantage in topspin play. However, even with the higher speed, the rubber still provides for high control and tackiness for dangerous backspin variants.

VS> 402 Double Extra е допълнително развитие на много популярния VS> 401. Тази иновация съчетава много лепкавия, еластичен горен гумен лист с модерна, малко по-твърда обидна гъба. Новата комбинация от гъба / горен каучук прави тази гума с висока енергийна опън идеалното оръжие за всяка въртяща се ориентация. Изключително лепкавият и гъвкав горен каучуков лист практически прилепва топката и създава фантастично завъртане както при игра на върха, така и при защитни удари с тежък гръб. Благодарение на оптимизираната офанзивна гъба, VS> 402 Double Extra е дори по-динамичен от VS> 401, което е голямо предимство в играта на върха. Въпреки това, дори и с по-високата скорост, гумата все още осигурява висок контрол и лепкавост при опасни варианти на гръб.

Andro Treiber CI OFF
FH: Xiom Omega IV Pro
BH: Xiom Omega IV Pro
https://tv.ittf.com

Изключен

#8 2019-12-22 13:35:45

Ogan
Потребител

RobbeR писа

402 има ли нещо сходно с MX-S или Vega Pro ? Доста се чудех преди време да я пробвам за форхенд. От друга страна по често ми се налага да бутам ( подсичам )  от бекхенд, но там пък търся първо нечувствителна на входящо гума и с възможност за по директна и бърза игра, а от там на сетне другите показатели. Отзиви за форхенд и бекхенд с тая гума ако може !

Няма. Ако търсиш олраунд игра я пробвай, иначе не ти трябва.

Изключен

#9 2019-12-24 13:43:39

neon
Потребител
Registered: 2006-12-29

Здравейте, 402 я пробвам отскоро на 1.8. Разположението на пъпките не е като на другите гуми. Като погледнеж обикновена гума откъм дръжката пъпките са като мосче, а близкото разположение е отстрани. Докато на тази близкото разположение на пъпките е откъм дръжката. Това води до различно поведение. Мисля че и 401 е такава. Още нямам голяма впечатление от 402, но на прима виста: лъжи много противника, ту му е много сечена, дръг път права ... излиза на 50 см от масата  biggrin. Мен по не ме лъжи, мога да свикна. Лети ниско, трябва да се среща топката "челно", държи се подобно на ксиом вега тур на 1.8 с която играя регулар, но ксиома по хвърля, 402 е по "убита" , не хвърля, но като удариш силно - лети бързо .... по не е "тензорна" както му викат някои .... според мен има ляб в нея ... като за айляци като мен  biggrin  drinks

Изключен

#10 2020-01-02 12:41:20

bonchef
Потребител

Някой може ли да ми обясни философията на гладката гума за защита? Защо питам. Защото съм опитвал на Андро Backside 2.0 C, Butterfly Takinnes chop 2, Tibhar super Defense- 40,  JOOLA Topspin с изключение на Андрото която бях купил 2,0 мм  другите гуми бяха все по 1,5 мм  ако се не лъжа. Тибхара горе долу имаше нещо живо в  него. Другите бяха много "умрели "  гуми. Даже и 2,0 мм-вото Андро.  Да вярно много ниско държаха топката над мрежата обаче фалца в топката  нищо  и половина. За атака......хм, ептен умряла  работа. На ОФФ дървета нещо с Тибхара  и Йолата се получаваше ама май бях ги опитал с Вискария. Някъде бях срещнал обяснение,  че дефанзивната гладка гума не трябвало да дава чак много фалц, а по важно било да държи  топката ниско  над мрежата и да има способност да неутрализира скоростта  на противниковата топка. Да ама при това положение поставена на деф. дърво каквото е нормалното състояние с тези гуми как ще се атакува нещо не ми е ясно. То самата гума вкарва малко енергия    в топката. Бихте ли споделили опит и евентуално препоръки за гуми. Нещо четейки напред назад  все гледам да пишат за един Рефлектоид, Мардер 2. Заглеждам се в една Др. Нюбауер Специал дефенс. Именно щото 401  има и прилична атака и защита ползвам нея. Обаче тази много твърда подложка много взискателна. Чудя се дали няма нещо с толкова фалц да дава, но с малко по мека гъба.

Изключен

Board footer