#1 2018-07-13 21:47:09

Kostadin
Потребител
Registered: 2018-07-09

Galaxy Yinhe moon и Galaxy Yinhe mars II

Какво е мнението ви за тези гуми?

Изключен

#2 2018-07-13 21:54:45

C41
Потребител
Registered: 2010-09-29

Re: Galaxy Yinhe moon и Galaxy Yinhe mars II

За форхенд и за бекхенд. Китайски гуми. По зле са от всички европейски, но са над десет пъти по-евтини.  drinks

Cornilleau Aero OFF+ Soft Carbon-Arbalest Bogen-Cornilleau Simon Gauzy Quest Off-Palio CAT
Cornilleau Target PRO GT-H47
Cornilleau Target PRO GT-M43
tennis

Изключен

#3 2018-07-14 20:18:44

ExploreTT
Потребител
Registered: 2016-01-24

Играл съм и с двете. Да, цената е несравнимо евтина. Но качеството е по-ниско. Mars II въобще не препоръчвам да се купува, тъй като спин-ът поначало е ужасен, има много нисък ъгъл на връщане и след 2-3 месеца гумата въобще не хваща дори след редовно чистене. Moon препоръчвам за начинаещи, както и средно ниво които искат евтина алтернатива за сметка на малко по-ниско качество.

Последно редактирано от ExploreTT (2018-07-14 20:19:52)

One needs to have balls to play Table Tennis!

Изключен

#4 2018-08-06 10:44:03

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

На едната страна имам Марс 2 от 2011 г, а на другата Тенерджи 05, купувана по същото време. Познай коя е по-добра и все още хапе? :-)

Изключен

#5 2020-05-13 19:25:27

Draconian
Потребител
Registered: 2017-02-07

Аз играх с комбинация от тези 2 губи на дърво Yinhe N9 от началото на 2017 г. до вчера. Това беше втората ми ракета. Първата беше фабрично приготвена. С нея играх 1 година. Преди това не съм играл тенис на маса. И сега играя като допълнителна физическа активност, а не основна. Около 2 часа седмично и единствено за забавление. Моята гледна точка е на любител. 

Тези две гуми мисля, че ми помогнаха да развия доста играта си. Бяха голям скок спрямо първата ми ракета.  Според мен зависи човек на кой етап се намира и какви амбиции за развитие в играта има.

За мен по-добрата от тези две гуми е Moon. Използвах я като гума за бекхенд в червен цвят. Не бих я определил като бавна, дори и на такова обикновено дърво като N9. Бих я ползвал и при новата ми комбинация, която е с дърво от по-висок клас Palio CALM2.

Mars 2 я използвах за форхенд, заради лепкавостта. Лепкавостта е доста слаба, но се задържа през тези около 3,5 години. Липсваше й мощ. Може и да е било заради дървото. Не генерира някакъв голям спин, въпреки лепкавостта. Но за мен е добра като основа за преход към по-лепкави гуми. Сега преминах на DHS G888, която е доста лепкава. Като я разработя ще мога да направя някакво сравнение.

Като цяло тези две гуми са си доста добри, особено Moon. Все пак зависи човек на какъв етап е. За любителско ниво и забавление мисля, че са добър вариант човек да си развие техниката, на символична цена.

Изключен

#6 2020-06-20 11:31:52

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Абсолютно съм сигуен, че ако си вземеш такъв клас евтини китайски гуми (Yinhe Moon, CJ8000, HK1997, Kokotaku 868, 007 Ritc 729-08 и.т.н) ще усетиш колосална разлика със фабрино ниския хоби клас. Несравними са с готови хилки от класа на Donic Shildkrot 400 - 600, Artengo 300, Стига *** и много други.
Неприятното е че тези хоби клас хилки в ниския си сегмент не предлагат абсолютно нищо! (Създадени за да се продадат само). В средния вече са за човек който за първи път хваща хилка(Но не се препоръчват и от треньори), а във висикоя, цената минава доста 100те лв. Могат да са задоволителни но за тези пари си сглобяваш много по-свясна комбинация.

Хилка от класа на Palio Hidden dragon дори с едноименните гуми(Драконовата серия), ще е в класи по-добра, и ще можеш да  си развиеш уменията. Същото важи и за другите производители Yinhe, Friendship 729, DHS, KTL, Dawei Sanwei, и много други

Ако държиш да си с нелепкави гуми може да си вземеш нещо като Tibhar RAPID / RAPID SOFT и ALL -> ALL+  дърво. Като гледаш да е сравнително тънко и да ти е удобна дръжката. Тук пак отиваш на 100-130  лева но имаш повече от Повечето хоби комбинации.

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer