#1 2019-11-14 20:42:46

cris castle
Потребител
Registered: 2019-11-12

гуми за дърво nittaku acoustic

моля препоръчайте ми гуми за дърво nittaku acoustic. комбинации които сте пробвали вие или ваши приятели

Изключен

#2 2019-11-15 10:44:17

Misho
Потребител
Registered: 2016-11-12

Re: гуми за дърво nittaku acoustic

Bytterfly  tenergy  05

Xiom offensive classic s
Xiom omega v pro

Изключен

#3 2019-11-15 17:00:26

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

cris castle писа

моля препоръчайте ми гуми за дърво nittaku acoustic. комбинации които сте пробвали вие или ваши приятели

Всичко което е 45 градуса и нагоре, най добре пробвай с Xiom Vega Pro под 50 лева. Дървото е бавно и нежно с много меки гуми ще е  зле.

Ако си навит на втора употреба гуми имам доста запазени.

Изключен

#4 2019-11-15 20:26:52

cris castle
Потребител

и аз някъде прочетох
Butterfly tenergy 05 на FHи Butterfly tenergy 80 на BH

Изключен

#5 2019-11-15 21:28:42

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Акустик е доста сложно дърво. Не знам колко тренировъчен стаж имаш, но не е лесно да се играес него. Гъвкаво и при силно натискане добавя скорост.  На пръв прочит е бавно, но  само ако не знаеш какво да правиш с него. Средно твърди гуми от какъвто производител искаш. Обаче, обаче .... от съществено значение и ти самия какви предпочитания имаш за усещането което трябва да се получи в ракетата. Акустик не проявява ясен акцент върху дървото защото е средно меко и гъвкаво затова е проектирано за средно твърди или твърди гуми и съответно за играчи предпочитащи акцент върху усещането което придават гумите приоритетно и след това дървото. За разлика от бързите карбонови варианти като  Тимо Болл Спирит или АЛС, които акцентират на усещането на дървото поради твърдостта която имат. При Акустик  ситуацията е друга. Дървото е водещо при всички случаи, но усещането в ракетата се  изгражда с комбинацията и от гумите. Меките наистина не са вариант. Ако обаче предпочиташ да усещаш потъването на топката в гумата и удар в дървото и това да е ясно изразено- пример Тимо Бол Спирит и Т05 ФХ  и подобни,  тук с Акустик няма да се получи. Предполагам и ти си прочел суперлативите изписани за Акустик и си се втурнал да го купуваш. Аз също го имам и три пъти се опитвал да играя с него и се отказвам от него. Изписх всичко това  за да получиш по ясна представа за самото дърво,  а ти сам да си подбереш нужните гуми. Т05, Тибхар Аурус, Еволюшън МХ-Р, Андро Расантер 47 или 52, Доник Блуфаиер средно твърди и твърди  и другите марки  в този  диапазон са моите препоръки. Обаче тези гуми са взискателни от към техника и най вече крака. Опитай  и ще разбереш.

Изключен

#6 2019-11-15 23:15:13

cris castle
Потребител

благодаря за изчерпателния отговор. играя от година и от месец с треньор. сега съм с ясака марк 5 на фр и ясака 7 софт на бх. тези гуми останаха от старото дърво ясака швед класик. играл сам с дърво ксиом соло вега европа и интро, но исках една идея по бавно дърво. алустика за сега най ми допадна

Последно редактирано от cris castle (2019-11-15 23:30:43)

Изключен

#7 2019-11-15 23:29:01

cris castle
Потребител

p. s. дървото Nittaku / Acoustic го купих употебявано тъй като се двоумях между нов приморац, корбел или употребявано виолин или акустик

Изключен

Board footer