#21 2019-10-10 20:55:14

Петър Петров
Потребител
Registered: 2019-06-04

Re: Нуждая се от малко помощ за избор на дърво и гуми.

Дървото добре го усещам. Мисля, че ми е по лесно да си намеря дърво, отколкото гуми за него, защото трудно се ориентирам в новите гуми. Едно време беше по просто с тях. Форхенд играех последно с Bryce FX, купувана сигурно преди 8 години. Сега не знам коя гума каква е. Топчетата са различни, правят гуми за тях и т. н. Не знам коя гума от новите се доближава до Bryce FX, то и с новите топчета сигурно няма такава. Разбрах, че Nimbus I Sinus са меки гуми. Omega V са 45 градуса, затова мисля да пробвам с някои 42 градуса. При положение, че ходя просто да играя, а не на тренировки и докато си намеря комбинацията, ще ми отнеме време да постигна контрола, който искам. Да се раздавам на масата ще мога 1 среща и после ще капна, а пък се очертава да ходя на едно две състезания в годината срещу криваци дето просто държат топката на масата. Там ще ми трябва да усещам топката, контрол и завършващ удар, а не да съм агресивен през цялото време. Но нещата стават с пробване, игра, практика, а не с теория. Но съветите и идеите на всички са ми полезни. Това ми е една отправна точка.

Последно редактирано от Петър Петров (2019-10-10 20:57:40)

Изключен

#22 2019-10-10 22:56:23

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Щом си свикнал да играеш с меки гуми, защо тогава не си взе пак Брайс ФХ а взе други. И като си играл преди години не си ли запазил дърво от тогава? Щом искаш по мека гума с добър контрол можеш да вземеш Ксиом Вега Европа като си се ориентирал към тая марка ... всеки ще ти каже, че тая гума е добра ако говорим за меки до средномеки гуми.

Andro Treiber CI OFF
FH: Xiom Vega X
BH: Andro Rasanter R53
https://tv.ittf.com

Изключен

#23 2019-10-11 09:02:21

Петър Петров
Потребител

Сегашните ми гуми съм ги взел употребявани, защото като играеш 1-2 в годината новите ще остареят в калъфа. То пък взех да ходя 2-3 пъти седмично и след като играя половин година с тях, скоро ще трябва да ги подменя. Точно затова "казвам".  biggrin  Дървото ми се счупи преди години, а това, с което играех последно не беше мое. Колкото до гумите, нямах представа, че още ги правят. Всички в залата играят с нови гуми, разработени по нова технология. Няма ни един да играе със "старите" гуми. Дадоха ми да пробвам омега 5 и Сигма 2 и като по играх малко ги взех. Срещу по слаби съперници нямам проблем с първи топспин, но срещу равностойни съперници, когато трябва да вляза в контра - 3-4 удара обикновено повечето ги губя. То си опира и до техника на движението, китката, краката, тялото, синхрон и т. н. Ще пробвам различни варианти. Въпросът беше да се ориентирам какви граници да сложа на гумите. Какво да гледам по напред и какво да е назад в списъка. Да не съм съвсем на сляпо и само по статистика на производителя, че то няма един стандарт и е объркващо. Ксиомите сякаш са добре като цена-качество. Иначе мога да разгледам и други марки.

Изключен

#24 2019-10-11 10:25:44

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Има си Брайс ФХ http://tt-shop.org/item.php?id_item=227 … id_brand=3 но друг е въпроса дали си струва парите и възможностите които предлага ... естествено всеки си преценява какъв инвентар би ползвал.
Аз вече ти дадох идея за добра мека гума  и на добра цена http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=622 като естествено има и доста други сходни на нея, ако се търсят такъв тип.
Казваш, че дървото се е счупило, а каква е причината да не си купиш пак същото? Излязло ли е от производство? Внимавай повече с избора си на дърво ... немога да коментирам твоето, но по думите ти си личи, че трудно го контролираш и е прекалено бързо ...

Последно редактирано от RobbeR (2019-10-11 10:26:19)

Andro Treiber CI OFF
FH: Xiom Vega X
BH: Andro Rasanter R53
https://tv.ittf.com

Изключен

#25 2019-10-11 11:52:47

Петър Петров
Потребител

Бекхенда го чувствам по-добре и близо до масата, и далеч. Затова на форхенд искам да пробвам една малко по-мека гума и тогава да преценя дали да търся по контролно дърво.

Изключен

#26 2019-10-11 13:38:34

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Петър Петров писа

Бекхенда го чувствам по-добре и близо до масата, и далеч. Затова на форхенд искам да пробвам една малко по-мека гума и тогава да преценя дали да търся по контролно дърво.

Иди на някой и друг турнир и виж кое и как чувстваш. След това сам ще стигнеш до извода, че ти трябва доста по-бавно дърво от този off+, с който се мъчиш.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas Koji Matsushita , FH: Victas 402 Double Extra, 1.8 mm / BH: Raystorm, 1.9 mm

Изключен

#27 2019-10-11 14:46:06

Петър Петров
Потребител

Може и така да е. Първо ще пробвам с по мека гума, да си облъскам главата rofl и после ще се огледам за дърво. Там вече пък съвсем не знам. Предложете някое по контролно дърво с добри отзиви до 100лв., може и втора употреба, ако е запазено. Да се огледам в залата какви дървета и ако има нещо да събера впечатление междувременно. Играя нападателно и от двете страни.

Изключен

#28 2019-10-11 15:59:50

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Ако държиш на 7 пластовата конструкция Стига Клипер е едно от легендарните дървета. Макар, че е доста старо като модел. Новите модели от хардууд серията на Стига също имат 7 пластови модели но те пък са към 300 лв  за брой. Аз от 7 пластовите дървета съм ползвал за малко само Клипер. За толкова бързо дърво можеш да пробваш и саунд версия на някоя гума би следвало да е прилична комбинация, но много нестандартна. На БХ страна слага гуми с по нисък ъгъл на отскок. Някъде по нагоре в постовете беше споменат Нимбус. Това е гума с много силно изразен катапулт и притъпен фалц и не е мека- говоря за чистия Нимбус , щото  го има  и софт и саунд. За толкова бързо дърво по скоро Елит серията на Ксиом. Но както пишеш-проблем при поредни атакуващи удари в 3-4 поредни това не е проблем на хилката , и съм готов да се обзаложа, че е проблем на краката. Не успяваш да се събереш за 3-4 последователни консистентни удара. Имай предвид, че такъв маниер на игра в печелившата му форма  е достижим само за  постоянно трениращи млади на години  играчи, такива от А група  и нагоре. За останалите като нас печелившата формула е миксирана игра с различни уклони на атака или по дефанзивна игра в зависимост от предпочитанията за което пък толкова бърза ракета просто не е нужна. Но ти си знаеш най добре.

Изключен

#29 2019-10-11 23:00:19

Петър Петров
Потребител

Оооо, да, да, напълно съм съгласен. Нито пъргавината, нито реакциите ми са като на 20+, както и куп други неща. Не мога, чисто физически, да съм агресивен всяка точка, ако постоянно има контри. Трябва да вкарам повече мисъл и насочване, а не просто блъскане. Контролът и техниката са ключови! biggrin Така или иначе едва ли ще си изчистя всичките грешки по движението, на която и да е част от тялото. biggrin 
За Нимбус-а и Синус-а споменах, защото ги имам под ръка и мога да ги пробвам. И да, гледам Нимбус-а пише 45 градуса, пък ми казват:" мека гума" и се озадачавам. За гумите долу-горе се ориентирах.
Дърветата нямам претенции 7 или 5 пласта, или карбон. Клипери пробвах и нов, и стар - не ми харесаха. Може и заради гумите да е било, не знам. Стандартна или нестандартна комбинация не ме интересува, ако ми пасне, макар че минавам за стандартен и прав играч. Ще пробвам различни варианти, няма друг начин.

Последно редактирано от Петър Петров (2019-10-11 23:01:32)

Изключен

#30 2019-10-15 13:21:19

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Какво точно не ти хареса в Клипера? Скованост, скорост, твърдост на дървото или нещо друго? Клипера е тежко дърво над 95 гр.  и като такова малко трудно се управлява, дебело и поради това има лошо усещане за топката. Беше питал как се подреждат по твърдост гумите. Най-меки са тези  с твърдост на  гъбата от 35 до 37-38 градуса - Елит серията на Ксиом, Саунд версиите на Тибхар, Прайд -30 на Ясака, Бийп на Андро в Расант моделите. Следват средно меките от 39-42 градуса- най различни представители. Средно твърди 43-45 градуса  и тук са много. И в категорията твърди 46-50 градуса обикновено това са по една  до  две гуми на всеки производител. Любителите най често ползват гуми в диапазона 39-45 градуса. Посочените градуси са за евро  и японски гуми без тези на Бътерфлай щото ако гледаш тяхната скала пише , че Т05 е 36 градуса  което е на огромно "разстояние" от 36 градуса на Тибхар.  По моя преценка примерно Т05 е около 46-47 градуса. Но и тук има редица особености. В зависимост геометрията на пъпките гъбата може да се усеща различно твърда в ръката на играещия. Пак за пример Тенерджи серията е с еднакво твърда гъба във всичките и варианти Т05, Т80, Т64, Т25, но с различна геометрия на пъпките на горната гума. Затова и тези се усещат различно твърди. Така, че опитай ще усетиш. Щом Европа на Ксиом ти е леко твърда Елит им е по меката версия.

Изключен

Board footer