#1 2019-08-26 08:43:49

Venom
Потребител
Registered: 2019-08-04

Съвет за гуми.

Здравейте. След закупуване на хилка от форума разликата в играта е огромна което само може да ме радва. Дърото е Butterfly Primorac Off с гуми rakza 7 и Palio cj8000. Има още доста игра в таях но ми се иска малко инфо да събера преди да ми се наложи да ги сменя. И така ще търся червена гума с доста spin но да имам и контрол. За черна определено с повече контрол. Ще съм благодарен за  всяка препоръка и мнение.
П.с. За сега съм се насочил към Donic Bluefire M3 , Andro Revo fire , Joola x-plode sensitive

Изключен

#2 2019-08-26 14:20:42

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Re: Съвет за гуми.

Гумите които имат много скорост и спин нямат контрол или хайде така да го кажем скоростта и спина са обратно пропорционални на контрола. "Синия огън" на Доник са доста експлозивни гуми т.е. с намален контрол особено в ръцете на начинаещ. Проектирани са  предимно  за атакуваща игра. Разбирай най много 2 -3 пасивни топки. Гумата която си посочил на Андро не я откривам в каталога им към момента да се продава. Принципно по меките гуми са с повече контрол, така че ако искаш някаква промяна можеш да търсиш такива  по меки гуми. С посоченото дърво обаче няма да е много добра комбинация. Дървото е проектирано за средно твърди поне 40 градуса гуми до твърди. Комбинирано с такива гуми ще даде най голям диапазон на приложение. Йола не се  сещам кой предлага в България освен ако не е някаква специална поръчка за която ще трябва да се чака.

Последно редактирано от bonchef (2019-08-26 14:22:34)

Изключен

#3 2019-08-26 15:11:00

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Сегашните ти гуми не ти ли допадат? Ракзата принципно е твърда за начинаещ играч, но пък не е кой знае колко динамична и все пак си иска опитна ръка. Мен ако питаш слагай 2 еднакви гуми, понеже чувството ти е еднакво и по-лесно се привиква. За да имаш и контрол и добра динамика и достатъчно спин ( но не много ) трябва да сложиш гуми които са проектирани повече за непрофесионалисти. Евтин вариант е Ксиом Вега Азия, а по-скъп и по-добър вариант е Бътерфлай Розена.

Andro Treiber CI OFF
FH: Xiom Omega IV Pro
BH: Xiom Omega IV Pro
https://tv.ittf.com

На линия

#4 2019-08-26 15:41:52

Venom
Потребител

О още доста мисля да поиграя с тези гуми. Просто събирам инфо като реша към какво да се насоча.

Изключен

#5 2019-08-26 16:23:42

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Ако свикнеш с гумите, не е зле да не променяш комбинацията, понеже после ще ти е кофти да се нагодиш към каквито и други да вземеш. Ако от сега не ти допадат е по-добре да ги смениш в момента с други които обаче си пробвал, а не на сляпо.

Andro Treiber CI OFF
FH: Xiom Omega IV Pro
BH: Xiom Omega IV Pro
https://tv.ittf.com

На линия

#6 2019-08-26 16:27:48

Venom
Потребител

Допадат ми доста даже. Няма да ги сменям скоро със сигурност.

Изключен

Board footer