#11 2019-03-22 23:58:09

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Re: 1.8 срещу макс. дебелина?

emillio писа

Аз мисля че по-голямата дебелина освен посочените горе неща има и друго значение.
Четох че Славните Китайски състезатели не използват тензорни гуми защото вкарват много мощ и бързина в удара. Т.Е. В един момент достигат до там, че топчето потъва и мачка гъбата до дървото - ефекта на тензора се губи защото отскача преди гъбата да възвърне формата си от преди контакта.
Следователно те имат потенциал над възможностите на Т05 маx, поне на FH. Доста обаче го ползват на BH, с някоя линейна национална твърдинка на FH. Където колкото повече енергия вкараш - толкова повече изкарваш но без лимита на тензорите.
Генерират много ниска парабола със страхотен спин, При това с твърдата гума имат много малка дъга, но страхотен "Кик ефект" Прословутото неотскачане на топчето след контакт с масата. Наскоро май гледах и клип на EmRatTich по темата но той не засягаше дебелината на гумите.

Това се връзва с факта, че на развиваши се играчи препоръчват по-тънки подложки 1,5-1,8мм а на Развити нападатели 2,0 - Max.

Както сам каза ползват общо казано Ураганите заради малката дъга и пропадането след отскок, но не ползват тензорите за форхенд не чак толкова за това, че не се стига до там да се ползва тензорния ефект на гумата, а по-скоро защото им пречи .... имам предвид, че ако намалят силата на удара се задейства тензорния ефект, а това бърка настройките отвсякъде .... ако си забелязал много често, когато някой от тях надделее в разиграването но противника се защитава с повдигнати топки, те обръщат ракетата и удрят яко с Т05 на форхенд понеже търсят още повече сила в атаката, пък и Т05 е по-добра за смазване поради това, че е и по-мека от всичките им форхендови гуми. Схемата на форхенд нападението им е печеливша и до ден днешен и колкото да говорим, че само те го могат не е точно така а просто ние не го прилагаме понеже или не знаем как или нямаме достатъчно бързина на краката, а там се крие цялата работа. Аз също много трудно играя с твърди гуми ( дори Т05  ми е твърда ) обаче е много по-лесно да свикнеш с Урагана ( естествено ако умееш да правиш дълги движения и имаш бързи крака ) отколкото с някой също толкова твърд тензор по простата причина, че при Урагана няма изненада а гумата прави това което ти я накараш .... при тензора много често знаеш долу горе какво ще получиш а не абсолютно точно .... реално тензорния ефект помага на такива като нас нямащи бързина без значение от причината, но до едно ниво .... от там на сетне играят китайците  laughingsmiley

Andro Treiber CI OFF
FH: Xiom Omega IV Pro
BH: Xiom Omega IV Pro
https://tv.ittf.com

Изключен

#12 2019-03-23 08:47:54

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Всъщност може и да не беше точно в същото видео, но въпросния ЕМратТич препоръчва да не се ползват дебели гуми , като споменава 2,1мм и масксимум 2,2мм. От друга страна по дебели от 2,2мм са рядкост. Също така въпросния споменава, че ако има проблем с контрола е по добре да се намали дебелината на гумите, но да не се преминава към меки гуми. Най лошия негативен ефект от меките гуми, който аз съм усещал, но чак сега защото дълги години съм играл именно с меки гуми е непълното движение при изпълнение на топспин. Топката излита рано от ракетата и затова инстинктивно не се завършва цялото движение или казано с други думи "спиране на ръката" което съм виждал и в други любители. Има  и други негативни неща, но и камара положителни. С появата на новите топки много производители вкараха размер на гумите 2,1мм. Преди много години нестандартни размери 1,7, 1,9 и мах.   имаха само Бътерфлай. Дали заради това да бъдат различни от другите не зная. Може би и заради факта, че тези още тогава ползваха технологията на предварително разпънатата подложка върху която беше залепена горницата. Бяха далечни години и ефекта на рекламата не беше днешния, затова и много много производителите не пишеха  за производствения си процес с цел да предизвикат наплив на покупки от потребителите за "новия революционен продукт". Но да се върна на темата дебелини повече от 2,0мм не са ти  необходими ако си любител до ниво В група и да си нападател освен в случаите когато дадена гума ти допада , но производителя не я предлага в този размер.

Изключен

#13 2019-03-23 20:42:37

BaiMile
Потребител
Registered: 2010-11-11

RobbeR писа

.... при тензора много често знаеш долу горе какво ще получиш а не абсолютно точно .... реално тензорния ефект помага на такива като нас нямащи бързина без значение от причината, но до едно ниво .... от там на сетне играят китайците  laughingsmiley

Точно така. Тензорите са проектирани за аматьори. Ама знаете ли, хората обичат да си вярват в някакви си неща. Някакъв самозванец показва графики на параболи, скорости, спин и вие вярвате. Ми ако напише, че китайските гуми въртят по синусоида - и на това ще вярвате. Ама лабораторни тестове ли е правил? С реални числа ли е получил тези графики? Не. Трупа рейтинг в тубата от такива "нáучни тенисисте", които твърдят, че от тензора ще получиш нещо, ама не абсолютно точно. Машала!

Изключен

#14 2019-03-23 23:22:19

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Не " професоре", не гледам аз лично някой в тубата с графики ....просто гледам играта на най-добрите в момента ... и те са ??? едва ли има някой незнаещ ... и някой от тях да ползва тензорна гума за форхенд ?? пак риторичен въпрос ... не че и с тензорни гуми няма да пердашат пак всичко живо, понеже и стила на игра им е истински а не фалшив като на всички нас останалите ( без значение профи или не ) ... за такива като теб дето търсят за коя дума да се хванат явно трябва да се пояснява до крайност и пак ще си на всяка манджа мерудия .... ако толкова разбираш нещата, защо не изказваш компетентно мнение когато някой пита нещо, а само чакаш да си опозиция на каквото и да било ....

Пак казвам, че при тензорната гума има много повече вариации на удара отколкото при Урагана и сходните му .... не казвам, че е по-лесно да се играе с Ураган, както не е лесно и да се играе с тензор ако не си достатъчно натрениран ... още повече, че без тензорен ефект освен, че както казах и преди се иска да си още по-бърз, а на всичкото отгоре и задължава да играеш почти без пасивни удари.

Нека сме псевдо тенисисти, ама поне не се заяждаме а обменяме информация.

Andro Treiber CI OFF
FH: Xiom Omega IV Pro
BH: Xiom Omega IV Pro
https://tv.ittf.com

Изключен

#15 2019-03-27 20:46:39

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

1.8мм са по-леки и малко по-бавни. Мисля че и ъгълът на отскок е малко по-нисък  tennis

Изключен

#16 2019-03-27 20:56:16

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

BaiMile писа
RobbeR писа

.... при тензора много често знаеш долу горе какво ще получиш а не абсолютно точно .... реално тензорния ефект помага на такива като нас нямащи бързина без значение от причината, но до едно ниво .... от там на сетне играят китайците  laughingsmiley

Точно така. Тензорите са проектирани за аматьори. Ама знаете ли, хората обичат да си вярват в някакви си неща. Някакъв самозванец показва графики на параболи, скорости, спин и вие вярвате. Ми ако напише, че китайските гуми въртят по синусоида - и на това ще вярвате. Ама лабораторни тестове ли е правил? С реални числа ли е получил тези графики? Не. Трупа рейтинг в тубата от такива "нáучни тенисисте", които твърдят, че от тензора ще получиш нещо, ама не абсолютно точно. Машала!

Точно не е така, не е за аматьори въпреки че дава много кеф. По скоро е проектиран да компенсира бързата игра с краката. А за аматьорите да осигури бързо спонсориране на производителя.  biggrin

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer