#1 2019-03-17 22:34:02

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

Относно гуми "Grip"

Скоро тук прочетох мнение, че гумите не се делят на китайски и европейски, а се делят на лепкави и нелепкави.
Почти е вярно.
Въпросът ми е, според вас какво е "Grip"...има такива и европейски и китайски.
Според общите разбирания, както ни ги представят капацитетите, тензорните гуми са тези които имат НАПРЕЖЕНИЕТО в гумата, а не в подложката.
"GRIP" не е напрежение, но е в горницата на гумата, би трябвало да е тензор.
Според мен GRIP се тези гуми които не са лепкави, но имат качества, които при други гуми се  се достигат с лепкавост.
Според мен има бързи гуми с GRIP, има и бавни, има и катапултни...като че ли става дума за някакво съчетание на гумата с подложката...но не са тензорни.., но са като че ли са?!?!????
За какво е темата и въпросите ми?
Тензорната гума, е гума които качествата и се намират не на подложката на гумата,  а на горницата и-горната гума. Щото с времето, ако и когато лепилото стегне долната гума, това да не оказва влияние на горната гума-на цялата гума като цяло....и капацитетите ни казват, че тензорната гума не е нужно да се презалепя с времето си за да си възвърне качествата, докато не тензорната изисква редовно презалепяне, за да си възвърне напрежението.
Което май е вярно...

Вярно до там, докато не си зададох въпросът какво е Grip?
След доста проби, стигнах до заключението че китайците нямат такова понятие и не слагат такива белези като Grip на гумите си.
Стигнах до заключение че китайците са майстори на Grip гумите...и ни ги предлагат като европейски...-не лепкави.
А европейските, примерно:
https://revspin.net/rubber/andro-rasant-grip.html

https://revspin.net/rubber/andro-rasant-powergrip.html
Щото и питам, възможно ли е тензорът да прави Grip?

Щото пък от практиката разбрах, че Grip са много яки гуми...след много часове игра, ама много, Grip вече уж е с износена горницата, но си остава Grip
От практиката разбрах, че китайците са майстори на Grip...и че тази гуми са много леки и много издържливи... но пък не съм видял китайска гума с надпис Grip
Въпросът ми към вас е Какво е Grip?

Новобранец старша възраст!

Изключен

#2 2019-03-18 08:23:53

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Re: Относно гуми "Grip"

Мисля че това е просто търговски термин.
Grip само по себе си е многозначно, захват, контрол, контакт, дръжка, и т.н.
Би трябвало да означава че Гумата повече "захапва"  топчето при контакт. Там има бърза обратна реакция, (Grip, Powergrip) Съответно по-плътна гъба. Катапулт ефект. и голямо тегло - Буквално тежки гуми 140 - 146гр. са 2 неизрязани. 
Масово я определят с добър спин и идеална за бързи блокове. Респективно много малко време за контакт dwell-time.
Аз съм ползвал евтин аналог Yinhe Venus II  Не можах да и свикна. рязка разлика при четкащ удар и контра. tongue Фърля топчето метри зад масата smile

Що се отнася за китайците те не ползат термина грип но имат както и ти спомена Голям набор от твъдри бързи гуми които притежават Катапулт ефекта. Без да са тензори подложките им.
Имат такива на които  гумата е залепена върху разтегната гъба, както и обратното но аз не съм ползвал такива. Ако си ползвал китайски гуми не може да не забележиш че още като махнеш найлончето и те се изтумбват почти като палатка. Намажеш я с лепилото и подложката охлаби раздува се, поизправи се да я залепиш. Като изъхне лепилото, следва обратния ефект. Самонапряга се. При опит за презалепяне след време се изтумбва веднага след разлепване. 99% идва поне 1мм по -малка за главата. Особенно ако я оставиш да престои незалепена и се свие, тогава 100 процента става за по-малка хилка.  biggrin

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer