#1 2018-12-17 21:25:39

kiro1975
Потребител
Registered: 2015-08-31

Избор между Donic Bluefire и Blustorme?

Здравейте,

Играя със сковано, карбоново дърво и досега много му се връзваха Donic Acuda S1/Acuda blue P2.
Но реших да подновя гумите и се вкарах в размишление.
Bluefire и Blustorme са двата варианта, които обмислям, все пак са по-съвременните гуми на марката, предвид новите топчета и т.н.
А може да сложа по една от двата модела - Z2 на бекхенда и М1 turbo на форхенда?
Какви мнения ще дадете ми е интересно?

Поздрави
Киро

Donic Ovcharov carbospeed
FH: Donic Bluestorm Z2 max
BH: Donic Bluefire M1 max

Изключен

#2 2018-12-24 10:27:52

neon
Потребител
Registered: 2006-12-29

Re: Избор между Donic Bluefire и Blustorme?

kiro1975 писа

Здравейте,

Играя със сковано, карбоново дърво и досега много му се връзваха Donic Acuda S1/Acuda blue P2.
Но реших да подновя гумите и се вкарах в размишление.
Bluefire и Blustorme са двата варианта, които обмислям, все пак са по-съвременните гуми на марката, предвид новите топчета и т.н.
А може да сложа по една от двата модела - Z2 на бекхенда и М1 turbo на форхенда?
Какви мнения ще дадете ми е интересно?

Поздрави
Киро

Здравей, да Z2 играе подобно на Р2 като подложката на Z2 мисля че е 47.5 градуса а на Р2 е 45, можеш да я вземеш по-тънка, на форхенда според мен Z1 като начало, по-нова е от серията м, по-лека с по-хубав бустер има много добри отзиви за нея, нещо като расантер р47, успех. drinks

Изключен

#3 2019-03-18 00:09:48

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

"kiro1975 писа

Здравейте,

Играя със сковано, карбоново дърво и досега много му се връзваха Donic Acuda S1/Acuda blue P2."

Дърветата имат два показателя скованост и твърдост...ти си написал "сковано дърво"
Голяма е разликата от сковано твърдо дърво и от сковано меко дърво...много голяма.
Това не уточнение във въпроса ти, не дава възможности за точно отговори.

Не мога да кажа и дали ще ти пасне на стилът ти на игра който ти играеш, щото и него не зная.
Мога да кажа мнение само принципно, но не и за дървото с което ти играеш, така че и за гуми към него не мога да кажа мнение.
В зависимост от стилът ти на игра, би трябвало да се следва следният принцип, за ФХ и за БХ: Какво точно желаеш да се случи с топчето след удара ти в него?

По твоите думи "сковано дърво", ти дава повече контрол....и нищо друго..скоростта, другите качества нужни за играта, не зависят само от сковаността и контролът, скованото дърво ти дава само повече контрол...Контрол, който няма за ти върши работа с неподходящи гуми...
И поради това питаш за гумите!
Няма да получиш верен отговор, сам ще трябва да го откриеш...а всъщност си на точното място и при точните хора които могат да ти помогнат с опитът си.

Аз бих постъпил с въпросите си така така..подред:
1. Наясно съм, че всяко нещо струва друго нещо.
2. /може би/ ....Играя така и така, с това и това дърво и с тези гуми....и ги показваш
3. /може би/ ... Но искам да си променя играта и да тренирам, и да се науча да играя така, и така...и го описваш.
4. /може би/ ... Не искам нищо да променям в играта си, а да намеря това което мога да играя и си е моята игра....да доразвия това което ми е вродено в тениса на маса-моят си стил и възможности....и го описваш
5. И пак първото: Наясно съм, че всяко нещо струва друго нещо...но аз искам това и това със скованото си дърво, кой гуми ще са ми подходящи?

Или аз да те питам, накратко това трябваше да напиша: Какво искаш да се случва с топчето при ударите ти с ФХ и с БХ, при условие че играеш със схванато дърво, мога да ти отговоря кои са гумите?

Последно редактирано от Новобранец (2019-03-18 00:22:45)

Новобранец старша възраст!

Изключен

#4 2019-03-18 07:35:35

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Мисля че киро е с дървото от подписа си - композитно нападателно, петслойно. Не съм го пробвал но "Юзерта"  казва че освен скорост има контрол. Мисля че и двата посочени варианта са добри, кой ще му пасне повече не мога да преценя.

Последно редактирано от emillio (2019-03-18 07:36:46)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#5 2019-03-18 11:13:10

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

emillio писа

Мисля че киро е с дървото от подписа си - композитно нападателно, петслойно. Не съм го пробвал но "Юзерта"  казва че освен скорост има контрол. Мисля че и двата посочени варианта са добри, кой ще му пасне повече не мога да преценя.

Забелязах някаква стандартизация при изборът на гуми, от това което чета от чуждите сайтове, и което опитах, и ми допадна на играта.
БХ гумите са с макс дебелина, а ФХ с дебелина 1.8-1.9

Има някаква логика в това?

Новобранец старша възраст!

Изключен

Board footer