#21 2018-12-18 01:06:36

kiro1975
Потребител
Registered: 2015-08-31

Re: Относно карбоновия слой на Маркови дървета

Доста изчекната тема, няма как да остана безразличен biggrin
Няма как да не стареят материалите, прав е колегата със счупения двигател.
Аз понеже пък съм запален скиор също, имах приятел едно време, който всяка година си сменяше ските, ама все с най-високо ниво моделите.
И го питам, абе ти как издържаш на тая тормоз психически, а той ми казва, глей са, то лепилото омеква с времето в ската и вече тя не ти дава същия перформънс.
Та така и тука с карбоновите слоеве и техните щети.
Изключително бих се възхитил на човек, който изкаже твърдението, че усеща това стареене на матриала и това обективно може да се подкрепи с доказателство.
Иначе човекът има една много хубава способност - да се приспособява към промените за да оцелее в природата или в спорта.
Или пък я няма?! drinks

Donic Ovcharov carbospeed
FH: Donic Bluestorm Z2 max
BH: Donic Bluefire M1 max

Изключен

#22 2019-03-17 22:55:09

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

Re: Относно карбоновия слой на Маркови дървета

Според мен, няма как от игра да се износи карбоновият слой на дървото...отгоре има гума..
А ако питаш за лепилата, то Да, различните лепила променят качеството и на дървото и на гумата..но не чак толкова забележимо и трагично...
Достатъчно е да залепиш веднъж с мазно липило гума...и дървото е попило...отнася се и до съвместимостта ако си лакирал дървото с несъвместим лак с лепилото. Нормалната основа днес е на вода, лепила  и лакове на акрилна или алкидна основа са несъвместими с тези на водната....гумата е залепена, но под нея има реакция, незнайно с какви последствия...възможно е да повредят дървото, за карбоновият слой не е е важно, щом дървото е повредено...
А от опит, старите лепила , ако веднъж си липил с такива, дървото или гумата /на различна основа/и повториш с новите, от реакцията им се получава страхотно мазало което попива в дървото...при опитът да го изчистиш с друго мазало, щото няма с какво друго, то в дървото влизат още мазила.... но няма тук човек който да ти отговори, всичко това ще развали ли дървото или ще го направи още по- добро...

Последно редактирано от Новобранец (2019-03-17 23:05:57)

Новобранец старша възраст!

Изключен

Board footer