#1 2019-02-26 20:00:01

nemes
Потребител
Registered: 2019-01-28

Мнение за комбинация Yasaka

Здравейте,
сравнително скоро възобнових увлечението си по тениса на маса.Определям се като начинаещ до средно напреднал изцяло Аll играч.Започнах със заводски XIOM MUVO M 9.0 S,разбира се ми дойде твърде бърз и изобщо не можех да играя с него.Поръчах си комбинацията от подписа ми-контрола е перфектен,започнах да връщам топки и изпълнявам удари които ми бяха невъзможни.Сега обаче ми се иска малко повече скорост на форхенд при същия контрол.Моля за мнение относно комбинация на основата на YASAKA:
Дърво Sweden Classic,Extra (Gatien),Extra 3D...
Гуми Rakza 7 Soft,Rakza 7,Rigan...
Подобна комбинация подходяща ли ще е за мен?Четох доста положителни отзиви за всички по отделно,но някой може ли да ми даде по-детайлна информация?Мислех за Sweden Classic с две Rakxa 7 Soft...

XIOM Allround Classic S
FH XIOM Vega Pro 2.0
BH XIOM Vega Intro max

Изключен

#2 2019-02-26 20:57:20

v100ev
Потребител
Registered: 2016-01-11

Re: Мнение за комбинация Yasaka

Ако смятате, че на бекхенд всичко Ви е ок, то защо просто не смените едната гума с леко по-бърза. Може също някое Ксиомче, може и с Ракза 7ца да речем. Не мисля, че има смисъл да сменяте цялата комбинация.

Изключен

#3 2019-02-26 21:19:19

nemes
Потребител

Имам приятел който би купил настоящата ми комбинация и затова не искам да я развалям.Ако все пак не се договорим с какъв Ксиом да я сменя -  Vega Pro,Vega Europe DF?Затова търся мнение за нова комбинация.

Последно редактирано от nemes (2019-02-26 21:20:21)

XIOM Allround Classic S
FH XIOM Vega Pro 2.0
BH XIOM Vega Intro max

Изключен

#4 2019-02-26 21:47:54

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Моето мнение също е като на колегата. Имам предвид, че по-лесно се свиква със смяната само на гума или две, понеже прехода е по плавен .... ако смениш и дървото няма да разбереш в каква посока се движи разликата в гумите. Ракза 7 ще ти дойде доста твърда ( етествено няма как да знам дали това ще ти пречи или не ) и принципно по-трудно се играе с по-твърди гуми по простата причина, че топката пребива по кратко време върху тях и по тая причина трябва да си по прецизен и по бърз. Средно меките гуми и средно бързите са за предпочитане на това ниво. По повод на довода, че може да продадеш комбинацията мога да кажа, че Гатиен би бил добър избор за дърво, но си прецени дали си струва да му я продаваш ако се чувстваш удобно с нея. Аз ако комбинация ми е удобна не бих тръгнал да я сменям !!! При все, че знам как се държи Интрото ми е ясно, че за форхенд не е точната гума, но ако при теб върши работа не я сменяй или поне изчакай да им свърши живота и тогава прецени дали да ползваш същата за бекхенд а друга за форхенд или да замениш и двете с други. Друг съвет който бих ти дал е да не слагаш много по-бърза гума за форхенд, за да не става голяма разликата между двете гуми, което е важно за усещането особено като все още нямаш много опит. Пробвай Вега Европа ако все пак толкова имаш мерак  ( мекичка е и с голям контрол ) а Вега Про вече си е за добри играчи.

Последно редактирано от RobbeR (2019-02-26 21:49:09)

Изключен

#5 2019-02-26 22:03:21

nemes
Потребител

Благодаря за съвета,аз също смятам че не съм все още за преход към Vega Pro или Rakza 7,мисля че ще е грешка.Относно дървото ми се ще да имам право на избор,защото съм много претенциозен към дръжките,а така ще имам база за сравнение.Galaxy 896 на нивото на Ясаките ли е?0Rakza 7 Soft много по-бърза ли е от Интрото,или прехода ще е достатъчно плавен?

XIOM Allround Classic S
FH XIOM Vega Pro 2.0
BH XIOM Vega Intro max

Изключен

#6 2019-02-27 12:23:13

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Принципно няма как Галакси да е с качество като на Ясака, но пък аз съм играл с Галакси Е1 вакуум и беше прилично дърво особено за тогавашното ми ниво. Ясаките имат добри модели, но аз не харесвам тия които са с орехови фурнири ( въпрос на вкус просто ) гумите им са едни от най-издръжливите понеже % на естествен каучук преобладава. Ракза 7 софт е по-бърза от Интро, но не спада към бързите гуми, така че разликата няма да е фрапираща, обаче е много по-мека. Като цяло меко дърво играе с твърди гуми, а твърдо с меки ( общо казано ) естествено всеки се нагажда според стила, свикването и изискванията си .... по тая причина средномеките гуми са най-обхватни и играят прилично и с меки и с твърди дървета ... еластичността също е от значение, но да не задълбаваме .... принципно се оглеждай за средномеки = среднотвърди  гуми (както искаш ги наречи ). Интрото да речем, че влизат в тая графа та затова са ти и удобни ( и тук пак е до усещане за мен са една идея по-твърди и са бавни и без спин ), но ти гледаш твоята игра как е. Пак казвам Вега Европа не е никак лош вариант и също са издръжливи. Успех!

Последно редактирано от RobbeR (2019-02-27 12:33:23)

Изключен

#7 2019-02-27 14:32:43

nemes
Потребител

Благодаря!

XIOM Allround Classic S
FH XIOM Vega Pro 2.0
BH XIOM Vega Intro max

Изключен

#8 2019-02-27 20:42:35

Mebelbox
Потребител
Registered: 2014-03-02

Мисля, че между изброените дървета на Ясака и твоето няма разлика, т.е. няма да усетиш такава. За гумите ти нямам експириънс, но Ракза 7 софт не е лош избор. Даже ще я предпочета пред Ксиом Юръп-а.

Butterfly Innerforce ZLC ST
FH - Donic Bluefire M2
BH - Donic Bluefire M2

Изключен

#9 2019-02-28 23:23:55

nemes
Потребител

Yasaka Sweden Classic
FH Yasaka Valmo
BH Yasaka Rigan
Тази комбинация ми се върти в главата.Някакви мнения и съвети?
Благодаря предварително!

XIOM Allround Classic S
FH XIOM Vega Pro 2.0
BH XIOM Vega Intro max

Изключен

#10 2019-03-06 18:58:01

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

nemes писа

Yasaka Sweden Classic
FH Yasaka Valmo
BH Yasaka Rigan
Тази комбинация ми се върти в главата.Някакви мнения и съвети?
Благодаря предварително!

Не ти трябва. Продължавай да си играеш с контролната комбинация. Отиди на някой и друг турнир да видиш как е. Там може да се окаже, че и сегашната ти е твърде бърза.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas Koji Matsushita , FH: DHS Hurricane 8, 2.2mm / BH: TSP Spectol, 1.8mm

Изключен

Board footer