#11 2018-10-10 21:15:03

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Re: Помощ за избор на комбинация

Kocho писа

Благодаря още веднъж на всички! Поръчката е отправена Yasaka Sweden Extra (дървото от първия ми пост), гуми, препоръчаните от RobbeR, като единствената промяна е, че тази за форхенд ще е 2.2мм. Ще пиша отново дали ми е по-бърза от Карботека  biggrin  drinks
Пропуснах да отбележа, за финализирането помогна и човекът от магазина. Поочуди се и каза, че бая разлика с предварителната заявка за гуми smile и че това е сетъп за хора, които досега са играли с фабрични хилки само  rofl
Викам, явно не ме лъжат smile

Хора, които са играли само с фабрични хилки, трябва да бягат с 200 от гуми по-дебели от 1.7-1.8 мм. Независимо от това какво дърво са си купили. И що за "магазинери" имаме, дето поддържат главно макс гуми и продават защитни дървета само с flared дръжки?!

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas KM, FH: Yinhe Earth 2.2mm / BH: Friendship 802 1.7mm

Изключен

#12 2019-02-26 00:06:09

Incognito
Потребител
Registered: 2019-02-22

Колега Kocho сподели доволен ли си от гумите и хилката понеже от 5 дена съм с такава на Yasaka обаче е 3D. Това ми е първа хилка начинаещ съм и мисля да пробвам същите гуми XIOM Omega IV EUROPE.
И за да не пускам нова тема ще съм благодарен ,ако някой от по запознатите изкаже мнение и за други варианти на гуми  които са подходящи за тази хилка и каква дебелина за ФХ и БХ. Визирам Mark V, Mark V HPS, Rakza 7 и Rakza 7 soft
Както споменах по горе начинаещ съм (с големи букви), но мисля че стила ми на игра е All с приоритет на атакуващ.
Ясаката в момента е с 2.2мм Galaxy Yinhe Moon която наподобявала тенерджито 05 и 2.2мм Milky way Eart какво ще ме посъветвате за тях, да ги махам ли веднага или за сега да тупам топчето с тях.
drinks

Изключен

#13 2019-02-26 11:51:23

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Аз играя на едната хилка с Ракза 7 и Ракза 7 софт на 1.8мм и 2те. Хубави гуми са, ще ти харесат.

Изключен

#14 2019-03-16 10:00:06

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Здравейте,

Тук гледам е Станала комбинация но няма обратна връзка от собсвеника  wink2
Предполагам ефекта е: Уау Тя сама играе ohmy
Аз лично мисля че е голяма грешка от хоби магазинна хилка да се вземе нападателно дърво и най вече ТЕНЗОРНИ гуми.
За обосновка, ще спомена: Голямата промяна в силата на удара и дължината на движенията т.е. нейното скъсяване, е най- сигурния начин техниката на собственика да остане обременена за постоянно. т.е. той да не прогресира дори да успее да бележи повече точки срещу постоянните си противници.
Освен това бюджета нараства 2-3 пъти от Това което е давал до момента начинаещия. За продукт на който не може да реализира възможностите в  близката 1 година!
Правилното е да се подбере по-леко и тънко дърво под 6мм. клас All - All+, Off-. Задължително линейни гуми с които да се изгради  техниката му и са около 16-40лв. едната.
Начинаещия трябва да знае че при средно редовна игра гумите трябва да подмени поне всяка година, защото ще са износени.
При тези подмени ако е подобрил техниката може да премине на по-бързи или различни гуми например от друг производител.

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#15 2019-03-16 10:22:24

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

emillio писа

Здравейте,

Тук гледам е Станала комбинация но няма обратна връзка от собсвеника  wink2
Предполагам ефекта е: Уау Тя сама играе ohmy
Аз лично мисля че е голяма грешка от хоби магазинна хилка да се вземе нападателно дърво и най вече ТЕНЗОРНИ гуми.
За обосновка, ще спомена: Голямата промяна в силата на удара и дължината на движенията т.е. нейното скъсяване, е най- сигурния начин техниката на собственика да остане обременена за постоянно. т.е. той да не прогресира дори да успее да бележи повече точки срещу постоянните си противници.
Освен това бюджета нараства 2-3 пъти от Това което е давал до момента начинаещия. За продукт на който не може да реализира възможностите в  близката 1 година!
Правилното е да се подбере по-леко и тънко дърво под 6мм. клас All - All+, Off-. Задължително линейни гуми с които да се изгради  техниката му и са около 16-40лв. едната.
Начинаещия трябва да знае че при средно редовна игра гумите трябва да подмени поне всяка година, защото ще са износени.
При тези подмени ако е подобрил техниката може да премине на по-бързи или различни гуми например от друг производител.

По учебник уж би трябвало да е така, но дефакто каквато и комбинация да ползва сам без някой да го тренира няма как да заучи правилни движения ... колкото и да ги наподоби все ще са си негова интерпретация ( говоря от личен опит и аз играя добре но не и правилно )  .... а какво ще кажеш за китейчетата на които дават от малки лепкава форхендова гума и бърза тензорна за бекхенд комбинирани с нападателно дърво и така свикват още тогава, а не се налага да губят време няколко пъти в пренастройки ?? ( естествено се контролират от треньор ) .... дори и в тукашни клубове съм виждал деца с офф -  дървета комбинирани с Ракза 7 или EL-P ... в крайна сметка всичко е относително и зависи от много неща.

Butterfly Viscaria FL      
FH - Butterfly Rozena 2.1

BH - Butterfly Rozena 2.1

Изключен

#16 2019-03-16 22:14:39

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Когато опитен треньор контролира нещата, Той ръководи оборудването.
Има разлика при дете което се учи правилно и някой който  "Няколко години не съм играл но почнах и искам хилка" Пък едно време в училище си прехвърляхме топчето.
Питай който и да е треньор дали е по-трудно да научи някое дете нещо , или да отучи неправилни навици и да изгради правилни ... Мисля няма да има различни отговори.
От там идват и големите разлики между нас подочулите и видели как се играе и обучаван състезател. Не можеш да го надиграеш ако и да се раздадеш 100%.
Специално за китайчетата с нападателни ракети там е друга система. Твъдрят че за 2 години всичко е изучено. От там почват "Висше" образование  smile

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#17 2019-03-17 21:19:40

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

Честито, вече си в играта.
Желая ти успех.

Новобранец старша възраст!

Изключен

#18 2019-03-21 13:57:17

Incognito
Потребител
Registered: 2019-02-22

Ogan писа

Аз играя на едната хилка с Ракза 7 и Ракза 7 софт на 1.8мм и 2те. Хубави гуми са, ще ти харесат.

На Ракзите се спирам и аз само се чудя дали да са 2.0 или 2.2мм като по вероятно да са 2.0 ще изчакам мнения от по запознати.

Изключен

Board footer