#1 2018-10-09 21:55:34

Kocho
Потребител
Registered: 2018-10-09

Помощ за избор на комбинация

Привет на всички!

Желая да променя стила си на игра към по-нападателно ориентиран (определям се като allround играч).
След като почетох и погледах малко, стигнах до извод, че подходяща комбинация за мен ще е гъвкаво дърво ALL+(+) или OFF- с твърди над 40 градуса гуми.

Проблемите ми започват оттук smile
1. Бюджет 200лв.
2. Досега съм играл с купешки хилки, това ми е първа хилка която ще сглобявам. Не мисля да сменям преди да минат година-две, поне дървото. Нямам притеснения относно способността си да адаптирам стила си, в крайна сметка това е и целта.
3. Мераците ми клонят към лепкава, предполагам китайски стил гума (само дето не съм сигурен, че ми е ясно)

Това е дилемата, пред която съм в момента:
Дървета:
1.Yasaka Sweden EXTRA 5 пл. чисто дърво (OFF-)
или
2. Yasaka Sweden EK Carbon 7 пл. дърво (OFF-)

Гуми:
1. DHS GOLD ARC 8 47.5 градуса (форхенд); DHS GOLD ARC 5 42.5градуса (бекхенд);

2. XIOM TAU - и от двете страни.

Ще очаквам вашите коментари относно качеството на избора ми, както и предложения и съвети.

Приятна вечер!

Изключен

#2 2018-10-09 22:26:19

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Re: Помощ за избор на комбинация

При положение, че не си играл с профеисонална ракета, е трудно да определиш какъв е стила на играта ти. Дори обаче да е така, пак ще ти е трудно свикването с истинска комбинация. Това да играеш офанзивно не значи, че няма как да се ползва олраунд дърво поне докато наистина не стане наложителна смяната му ( а това може да се случи на много по късен етап в зависимост от много неща ). С риск да се повторя ( подесетя даже ) бих ти препоръчал балансирано дърво като Butterfly Primorac понеже хем е близо до олраунд играта, хем става и за атака .... естествено моето дърво Вискария е изцяло топспин нападателно дърво, но няма да можеш да го контролираш със сигурност ( аз също виждам зор ). Естествено можеш да си избереш всяко дърво между АЛЛ+ и ОФФ- но според мен избери някоя класика за да си сигурен  както с качеството, така и с това, че дървото наистина става. Относно гумите забрави за лепкавите гуми и се ориентирай към простосмъртните smile започни с гуми със средна скорост, добър контрол и фалц  ... после вече можеш да преминеш на тензори с повече скорост и много фалц .... няма как да прескочиш няколко години преход. Ако все пак държиш директно да сложиш нападателни гуми ... бих ти препоръчал  Xiom Omega IV Pro понеже  са сравнително евтини спрямо другите варианти, а и нямат тензорен ефект за разлика от Xiom Vega Pro които са другия вариант в комбинация с дървото за което спонемах .... бързи гуми са обаче и двата вида ... предупреждавам. Успех !

Последно редактирано от RobbeR (2018-10-10 01:04:31)

Blade: Butterfly Viscaria FL     
FH:      Butterfly Rozena
BH:      Butterfly Rozena

Изключен

#3 2018-10-10 00:41:37

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

вземи си  5 пластовата ясака  и Vega Intro 2mm  -   да не се притесниш че е по евтина и не става, много си е добра и за първа ракета е много подходяща.

Изключен

#4 2018-10-10 01:17:24

RobbeR
Потребител

Не е лош вариант гумата, но мисля че се буства ако не се лъжа.

Изключен

#5 2018-10-10 09:43:53

Kocho
Потребител

danisus, благодаря за конкретното предложение!
RobbeR, благодаря за светкавичния отговор и разясненията!
Относно Primorac, няма го наличен в посочения магазин, предполагам, защото хората слушат какво им казваш. Някой трябва да поеме вината smile

Държа да си закупя хилката от този магазин, защото е на 1км от вкъщи в Пловдив и око да пипне, ръка да види нали.

Разбирам, че е по-удачно да се насоча към чисто дърво, така че може ли да споделите дали Yasaka Sweden EXTRA или Butterfly MAZE MAGIC 5 пл. дърво (ALL++) е по-доброто!

Относно гумите наистина разчитам на вашите предложения.

Малко допълнително инфо, ако е полезно. Най-бързата хилка, с която съм играл е Donic Carbotec 7000. Първо нещата наистина бяха малко въъй, но лека-полека намалях силата за сметка на движението и нещата се получаваха. Основен проблем ми бяха най-лесните, вдигнати, дълбоки топки, защото лашкам хамалската и наистина доста пъти си излизаха. Други дертове много не съм имал, адаптирах се.
Точно заради склонността си да влагам сила си мислех, че китайски стил гуми ще са по-подходящи, докато там силата идва повече от човека и не толкова от гумата. Може и да бъркам.

Изключен

#6 2018-10-10 14:08:11

RobbeR
Потребител

За да играеш с лепкави гуми се иска прецизна ръка и много дълги и отчетливи движения, както и много бързи крака ... не че при другите гуми не са ти нужни бързина и прецизност, но конкретно за тия се иска доста повече. Да не говорим, че трудно ще намериш качествена лепкава гума в България или поне едва ли ще е евтина. Другото което трябва да знаеш е, че гумите не се делят на китайски и останали а на лепкави и такива които не са ... от там на сетне вече има тензорни с доста катапулт ефект в тях и такива които го нямат или поне не е толкова много подчертан. Китайски гуми има и такива които не са лепкави и за цената си предлагат що годе добра игра като за начинаещ и леко напреднал, но ако веднъж сложиш гуми за над 40-50 лв. едва ли ще поискаш да се върнеш на тях освен ако нямаш друг избор smile
По въпроса за дърво и гуми от конкретния сайт ... ето дървото http://tennisdiscount.eu/index.php?main … ucts_id=42  ... гумите поръчай 2.0 дебелина http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=650   ... това според мен е добра комбинация.

Последно редактирано от RobbeR (2018-10-10 14:14:02)

Изключен

#7 2018-10-10 14:11:45

BaiMile
Потребител
Registered: 2010-11-11

Yasaka Extra става, за гуми - вземи си меки гуми за начало, не гледай TAU, това е една от най-твърдите гуми. Или питай треньор какво ще ти перпоръча, защото тук само глупости се пишат от хора, които нищо не разбират, но са на всяка манджа мерудия.(визирам как Vega pro има тензорен ефект, но пък omega Pro нямала)

Изключен

#8 2018-10-10 14:14:37

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Този Доник, който ти идвал бърз е с гуми Доник Лига дето са си направо бавни:
https://revspin.net/rubber/donic-liga.html

Това дето си намалял силата на ударите за да вкараш топчето означава, че ти липсва контрол или техника.
Вземеш ли си бърза по твоите стандарти хилка(по форумните бавна) най-вероятно пак ще те е страх да удариш топчето и ще го побутваш само колкото да мине мрежата.

Като ти е близо дискаунта направо иди при тях и ги помоли да ти сглобят нещо, но задължително им кажи, че досега си бил само с фабрична.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#9 2018-10-10 14:26:15

RobbeR
Потребител

tweeg писа

Този Доник, който ти идвал бърз е с гуми Доник Лига дето са си направо бавни:
https://revspin.net/rubber/donic-liga.html

Това дето си намалял силата на ударите за да вкараш топчето означава, че ти липсва контрол или техника.
Вземеш ли си бърза по твоите стандарти хилка(по форумните бавна) най-вероятно пак ще те е страх да удариш топчето и ще го побутваш само колкото да мине мрежата.

Като ти е близо дискаунта направо иди при тях и ги помоли да ти сглобят нещо, но задължително им кажи, че досега си бил само с фабрична.

Принципно му даваш най-добрия съвет, но реално ако разчита дословно на тях, те ще му сглобят каквато ракета е нужна на начинаещ, но с дърво и гуми които гледат да продадат ако не вървят. Ние пък ще го тласнем всеки според стил на игра в друга посока, той пък иска нещо за което няма още способности smile та накрая ще е каквото избере.

Изключен

#10 2018-10-10 15:12:35

Kocho
Потребител

Благодаря още веднъж на всички! Поръчката е отправена Yasaka Sweden Extra (дървото от първия ми пост), гуми, препоръчаните от RobbeR, като единствената промяна е, че тази за форхенд ще е 2.2мм. Ще пиша отново дали ми е по-бърза от Карботека  biggrin  drinks
Пропуснах да отбележа, за финализирането помогна и човекът от магазина. Поочуди се и каза, че бая разлика с предварителната заявка за гуми smile и че това е сетъп за хора, които досега са играли с фабрични хилки само  rofl
Викам, явно не ме лъжат smile

Последно редактирано от Kocho (2018-10-10 15:21:48)

Изключен

Board footer