#1 2018-06-30 22:30:19

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Интересно разкритие за китайските истински гуми

https://www.youtube.com/watch?v=YkdAxfA_3wE

Няма как да се разбере дали това е така по отиграванията на самите играчи, но все пак е интересна тезата  tennis

Butterfly Viscaria FL     
FH - Butterfly Rozena
BH - Butterfly Rozena

Изключен

#2 2018-07-05 15:28:14

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Re: Интересно разкритие за китайските истински гуми

След като на мен не ми стана ясно дали ЕмРатТич е мъж или жена което не е важно, но на мен ми е любопитно не мога да не отбележа , че е засегната интересна тема. С една част от нещата съм съгласен с друга не. Но това си е мое мнение. По отношение на ъгълът на хвърляне на гумата мисля, че важна роля играе геометрията на зъбите и колко далеч са разположени един от друг. И не само това разбира се. Еластичност, дебелина на горницата, твърдост на гъбата  и камара други неща дето аз не знам. В този ред на мисли не ми е ясно как чрез доработка можеш да направиш ъгълът на гумата да стане нисък. Добаротката по скоро  би оказала влияние в обратна посока  т.е. към повишаване на ъгълът на хвърляне на гумата. По скоро  гумите на тези състезатели са изработени специално за тях от самия производител с определени показатели поискани от самите играчи. Много  ми беше смешно как на Панагюрище 2016 мисля при срещите си Каракашевич ходеше и опипваше ракетите на противниците, вярно нямаше китайци па и  той по скоро гледаше самата ракета , а не конкретно да пипа  гумата. Има логика тези много добри играчи да ползват специална екипировка , която да не допада на  широкия  кръг любители.  Но евтини китайски гуми пробвах и то бая камарка. В крайна сметка се отказах от тях защото производството им често се различава , като качество, после  лошо съотношение обратна връзка към скорост и фалц на гумата. Цената им разбира се е без конкуренция. Не че не стават за любител, но пък от друга страна всеки сам си решава къде да си даде парите. Качеството ми на игра винаги е  било едно и също независимо с какви гуми играя, кефа обаче  е различен и при положение , че мога да си го позволя защо да не  си купя скъпите гуми. Със сигурност китайските гуми не са пригодни за широкия кръг любители. То може би затова и Т05  има такава популярност.

На линия

#3 2018-07-05 16:15:44

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Мда за зъбите си прав, защото и по ревютата да речем на Бътерфлай дават че Т25 има по-къси зъби и разстоянието между тях е различно от това на Т05 Т64 Т80 .... а за това, че модифицират гумите според изискванията на играча пък е почти сигурно понеже са готови на всичко само и само топ играча да играе с тяхната марка без значение коя е тя . А Фандзендонг  примерно игра дълго време със Стига Инфинити ( май и сега е така ) обаче истината е, че ползва само капаците а реално дървото му е Вискария smile така че си правят каквото си искат пък пред нас излиза друго smile

Butterfly Viscaria FL     
FH - Butterfly Rozena
BH - Butterfly Rozena

Изключен

#4 2018-10-05 15:22:14

MERAKA
Потребител
Registered: 2012-02-21

Интересно колега,а от къде е сигурно,че Фан  играе с дърво Вискария с капаци на Стига??? Питам защото бях чул и за дървото на Овчаров,той играел с някакво бътерфлай но с капаци на Доник.

Изключен

Board footer