#11 2018-10-01 21:23:59

NStoitsov
Потребител
Registered: 2015-03-08

Re: Какво мислите за комбинацията ,бъдеща хилка :) :unsure: :)

Чакай да напиша още един коментар от мен,без да си мислиш че те обиждам нещо като си избрал всичко на Тибхар.Видях че си започнал с китайско дърво и гума,така започнах и аз,всичко от дискаунта,но свремето усещаш как нямат никакъв катапулен ефект,как като се отдалечите на средна и далечна дистанция,трябва голямо блъскане,а този отсреща само с леки побутвания и топката пак е при теб.Видях че си играл година и с тернер,така че си мисля че вече трябва да смениш наистина комбинацията,нека го нареча с по-истинска и да оставиш китайската хилка настрани.Според мен дърво олраунд те връща назад,Джинхътъ която имаш е по-бърза от едно олраунд дърво,все пак е ОФФ,Според мен едно офф дърво ама истинско ,не от китайските,а марките повече няма да пиша,те са по предпочитание,и гуми пак истински-имам предвид японски или германски,всичко пак е по предпочитание,ако играта ти е с откриваш топспин от форхенд,и после постепенни атаки,може да е средно твърда или мека гума(софт)-примери(Ясака ракза,доник блусторм Z3,Тсп вентус,може и агрит,а за бекхенд задължително мека и контолна гума(тсп софт,доника Z3,Ясака,ксиом омега юуръп,та това е от мен успех,но почни да играеш с истинска хилка и нещата ще потръгнат

Изключен

#12 2018-10-01 23:25:21

Vankata24
Потребител
Registered: 2008-12-27

NStoitsov писа

Чакай да напиша още един коментар от мен,без да си мислиш че те обиждам нещо като си избрал всичко на Тибхар.Видях че си започнал с китайско дърво и гума,така започнах и аз,всичко от дискаунта,но свремето усещаш как нямат никакъв катапулен ефект,как като се отдалечите на средна и далечна дистанция,трябва голямо блъскане,а този отсреща само с леки побутвания и топката пак е при теб.Видях че си играл година и с тернер,така че си мисля че вече трябва да смениш наистина комбинацията,нека го нареча с по-истинска и да оставиш китайската хилка настрани.Според мен дърво олраунд те връща назад,Джинхътъ която имаш е по-бърза от едно олраунд дърво,все пак е ОФФ,Според мен едно офф дърво ама истинско ,не от китайските,а марките повече няма да пиша,те са по предпочитание,и гуми пак истински-имам предвид японски или германски,всичко пак е по предпочитание,ако играта ти е с откриваш топспин от форхенд,и после постепенни атаки,може да е средно твърда или мека гума(софт)-примери(Ясака ракза,доник блусторм Z3,Тсп вентус,може и агрит,а за бекхенд задължително мека и контолна гума(тсп софт,доника Z3,Ясака,ксиом омега юуръп,та това е от мен успех,но почни да играеш с истинска хилка и нещата ще потръгнат

Колега, забравил си да му кажеш на човека да си вземе и предпазна лентичка за бъдещата хилка... ама не китайска ами някаква истинска да е...  rolleyes

Изключен

#13 2018-10-01 23:56:22

C41
Потребител
Registered: 2010-09-29

Съвсем отговорно заявявам: Няма хилка (ракета) способна да играе вместо Вас.  tennis

Бонус:
Всяка чужда ракета, е по-добра от Вашата.
Разликата от 75 до 95 контрол, е незабележима за повечето потребители на форума.
Но разликата от 75 до 95 скорост е огромна...
Предпазната лента вдига грамажа на комбинацията с 2-3 грама, но пази гумите от разлепяне...
Гуми с макс. дебелина, дават най-висока скорост, треактория и спин на удара. Съответно се контролират най-трудно.
Всички други варианти, намаляват "спина" и скороста, за сметка на контрола, който се увеличава.
По напреднал играч, взима пратената му контролна топка, както поиска и се получава едно събиране...  drinks

Cornilleau Aero OFF+ Soft Carbon-Arbalest Bogen-Cornilleau Simon Gauzy Quest Off
Cornilleau Target PRO GT-X51
Cornilleau Target PRO GT-H47
tennis

Изключен

#14 2018-10-02 10:31:34

vevs
Потребител
От Бургас
Registered: 2010-07-28

Дървото засега остава, докато не пробваш достатъчно чужди ракети за ориентация. Сменяш само гумите с меки, задължително на макс - примерно тези
Тук можеш да им видиш ревюто.

Последно редактирано от vevs (2018-10-02 10:33:57)

Изключен

#15 2018-10-02 11:19:14

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

И да не е на макс не е проблем. Аз взех 2.0 заради теглото и нямам проблеми със скоростта и въртенето.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#16 2018-10-02 11:30:26

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Гумите ти са китайски, много лепкави, бавни, средно твърди с добър спин и нисък ъгъл на отскок, а за тях се изисква много игра с крака и топспин с дълги движения и много изчеткване ( китайски топспин игра ) ... естествено са ефтини и с ниско качество, така че и за там не стават, но ги коментирам просто за да си дадеш сметка защо имаш проблеми с тях. Дървото въобще няма да го коментирам, понеже не съм играл с конкретния модел, но пък съм ползвал друго на същата марка и според мен са далече от истината, но пък и на тая цена няма какво повече да се иска. Ако разполагаш с бюджет и искаш да си вземеш нещо което да ти подобри играта, си вземи Butterfly Primorac и 2 гуми Butterfly Sriver G3 ( това като пример ) а ако искаш да сведеш до минимум разходите по ракетата можеш да потърсиш сходни на други марки като Тибхар, Ксиом, Ясака и т.н . Съвета ми е дървото да е балансирано като приморака и гумите задължително да не са тензорни, защото дават допълнителен тласък който ти няма да успяваш да контролираш ... освен това гледай по скорост да не са от най-бързите, както и по спин понеже пък по-трудно ще контролираш входящ такъв без значение дали при сервиране на противника или при удар в разиграване. Ето характеристиките на срайвъра които са относителни все пак де https://revspin.net/rubber/butterfly-sriver-g3.html  .... но по тях може да се ориентираш ако са рейтвали над 100 души и да избереш скорост и спин между 8 и 9.
Успех в избора и имай в предвид, че 90% резултата идва с играта а не със смяна на  ракети!

Последно редактирано от RobbeR (2018-10-02 11:31:54)

Blade: Butterfly Viscaria FL     
FH:      Butterfly Rozena
BH:      Butterfly Rozena

Изключен

#17 2018-10-02 11:38:41

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

С китайски гуми най трудно се играе но въртенето е невероятно.
Правя разлика между Ясака Extra Soft  и
DHS TNT която е най-нисък клас китайска гума
И двете са износени гуми но DHS се държи много по добре при въртенето иначе отдалеч плюе топката в мрежата тоест скоростта е ниска
а Ясаката при катапулта и линейната скорост.

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#18 2018-10-02 12:05:14

RobbeR
Потребител

asse писа

С китайски гуми най трудно се играе но въртенето е невероятно.
Правя разлика между Ясака Extra Soft  и
DHS TNT която е най-нисък клас китайска гума
И двете са износени гуми но DHS се държи много по добре при въртенето иначе отдалеч плюе топката в мрежата тоест скоростта е ниска
а Ясаката при катапулта и линейната скорост.

Да невероятно е въртенето стига да можеш да го възпроизведеш smile иначе съм съгласен, че запазват тая си характеристика дори след доста износване, но пък както и ти каза има да блъска като хамалин ако трябва да вкара прав удар или просто да върне топка. С мека гума на Ясака не съм играл, но пък доста време играех с меки гуми и според мен ще му е много трудно смазването на топката. Нямам идея как точно играе той, но ако както всеки играч в начално до средно ниво използва по-скоро повече прави удари, бутания и блокове то тогава не би трябвало да ползва ниту меки ниту твърди гуми. С меките както казах няма да смазва добре и да има сигурност при бързи разигравания, но пък ще може да отработи перфектно движенията за топспин, като флип ще научи най-лесно с тях. Твърдите пък съответно ще му е удобно за подложки и бързи контри, но обръщания и топспин абсурд да владее. Средно мека и нетензорна гума най-лесно ще контролира и ще му е удобна да заучи всички елементи понеже е балансирана както и дървото по същия начин ... да не е ориентирано прекалено към топспин.

Последно редактирано от RobbeR (2018-10-02 12:15:24)

Изключен

#19 2018-10-02 15:20:54

Ogan
Потребител
Registered: 2010-08-03

Един приятел играе алраунд игра и го питах преди малко по телефона с кои гуми на Тибхар е играл. Каза Тибхар 5Q и Грип-С. От двете е доволен и били сходни. Дървото е Приморац на Бътерфлай. Сече и атакува, предимно сече близо до масата.

Аз сека от дистанция и атакувам. Играта ми се състои от по 50% от двете. Модерен бранител. Играя с Виктас 401 на 1.8мм. Успех!

Изключен

#20 2018-10-02 22:53:01

RobbeR
Потребител

Nittaku Fastarc S-1 мисля, че е добър вариант, макар че е малко по-бърза гума отколкото трябва, но пък ако дървото е Приморак ще се  получи добра комбинация понеже пък то е една идея по-бавно. Гумата може всичко и е балансирана. Освен това ако все още я има при Владо от Варна ( олимпспорт ) за около 60 лв. си струва понеже всичко друго читаво от тоя род си е скъпичко.
5Q не видях да има чисто, но може да се попита ( имаше вип, саунд и ъпдейт ) както и Grip - S не видях чист ( имаше europe i europe soft ).

Ето и малко полезна информация за сходните видове на Нитаку http://blog.tabletennis11.com/nittaku-f … rs-reviews

Последно редактирано от RobbeR (2018-10-02 23:03:19)

Изключен

Board footer