#1 2018-08-13 11:35:10

RobbeR
Потребител
От Дряново
Registered: 2017-08-22

Розена

Някой съфорумец да е ползвал Розена ?
Ще ми е интересно да науча отзиви за нея  ... гледал съм ревю https://www.youtube.com/watch?v=yi31tPcpYWU но ми се ще все пак някой нашенец да каже нещо по въпроса smile

Blade: Butterfly Viscaria FL     
FH:      Rozena
BH:      Rozena

Изключен

#2 2018-09-11 11:00:06

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

Re: Розена

гумата е супер за БХ само че не на тази цена

Изключен

#3 2018-09-11 13:26:16

RobbeR
Потребител
От Дряново

Играя с нея вече, но ми е доста прясна и ще трябва малко настройка понеже тъкмо бях привикнал към Т05 които ми бяха метнали за проба .... дано и свикна, защото иначе трябва да си купувам Т05 а там цената е още нагоре smile

Изключен

#4 2018-09-11 14:20:52

sas69
Потребител
От София
Registered: 2017-09-08

Преди време четох на доста места, че най-близко като усещане, игра, ъгъл на отскок и т.н. до Т05 е Xiom Vega Pro.
По чуждестранните форуми, много хора също питат дали Rozena-та става и най-често гледам, че им препоръчват Xiom Vega Pro.
Даже аз мислех да взема два такива Xiom-a, че моите гуми се изтъркаха и пращаха топчето в мрежата biggrin
За момента намерих използвани Т05 от които съм супер доволен.
Като ги изтъркам ще тествам Xiom-ите.

П.С.
Даже цената е кажи речи два пъти по-ниска от тази на Rozena.

Последно редактирано от sas69 (2018-09-11 14:26:11)

Xiom Offensive S
FH: BTY T05
BH: BTY T05

Изключен

#5 2018-09-11 16:07:53

RobbeR
Потребител
От Дряново

Розена не играе като Т05, макар да имат почти идентична горна част. Подложката е по-мека а освен това има и тензорен ефект, който при Т05 (която се води нетензорна гума) го има под друга форма ... гумата прави тласък ( отхвърляне ) но не е чак толкова осезаемо като при тензорния ефект. Контрола обаче на Розената е доста по-голям, а от там позволява и не до там прецизно изпълнени удари да намират целта. Аз обаче се нагодих към Т05 ( макар да ми беше твърда и бърза в началото ) и сега Розената ми идва някак си по нестабилна на рязки или силни удари. Обяснявам си го с това, че първо колкото е по-твърда гумата прави по-лесно смазванията на топчето, докато по-меката там иска повече прецизност ... второто което е ъгълът на отскок е по-нисък и също трябва пренастройка ... и третото е, че има по-малко спин което принципно е добре за пасивната игра, но пък е зле за същите удъри които споменах, защото е свързано със зацепването на топчето към горницата, а и подложката като я изстреля в момент в който още не е зацепила добре то контрола на удъра става труден или поне по-труден от на Т05.
Аз лично понеже бях свикнал с меки гуми, та с Розената правя по-лесно Флип и топспин с горно въртене, както и пасивен блок.
С Т05 пък по-трудно правя изброените по-горе, но пък много лесно правя рязки удъри и смазвания, а също така активния ми блок и контра атаката ми са доста по-стабилни.
Вега Про няма нищо общо с Т05, но наистина не е лоша гума особено като се има предвид и цената. Омега IV Pro може би е най-близо по някакъв начин до нея, но според мен Т05 няма аналог  като усещане, а да не говорим, че по-късата а по-висока дъга на удър не виждам коя гума ще я наподоби, щом и Розената ми се струва далече.

Последно редактирано от RobbeR (2018-09-11 16:15:29)

Изключен

Board footer