#21 2018-08-07 14:37:36

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Re: Моля за помощ при избор на дърво и гуми.

Стига Клипер наистина си е бързо дърво и не бих го препоръчал за начинаещ играч, отделно от това е и тежко, нисък ъгъл на отскок, държи топката ниско над мрежата, сравнително сковано, изместено към по стария стил на игра. Това което четеш за Ясака Марк 5 си го прочел от рекламата на гумата от самия производител. Прочети отзивите на тези дето са ползвали гумата. Ще видиш, че с тази гума играят изключително много народ по спомени ако се не лъжа 155 човека са писали отзиви за нея и мисля беше  с най голям брой сравнена с други гуми. Дори Т05 има по малко ползватели ако се не лъжа 88 по памет не претендирам за абсолютна точност. По мои впечатления - фалц около 7,5-8, скорост около 8, ъгъл на отскок около 4.  Не особено чуствителна на  входящо въртене. Лесно посреща сервизи. Лесно вади над мрежата подсечени топки, когато изпълнявате топспин. Сравнена с новите гуми  това вече е Олраунд гума. Много широк диапазон на приложение без типична дефанзивна игра. И да сечете с тази гума  в топката няма да влиза много долно въртене. Това е положителното, кое е лошото - лошата обратна връзка, гумата не е мека ако и да ви пишат, че е мека. Малко над средната твърдост, но малко. По мека е от Т05, но  не много. За Рапид-а написаното до тук  важи, но е малко по "Жива"  разбирай по динамична гума.

Изключен

#22 2018-08-07 15:06:48

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Както ти е писал вече bonchef Mark V не е бърза гума. Едно време може и да е минавала за бърза с малкото топче, ама сега с тези тензори ...
Реално какъв ти е избора за гуми:
1. Европейски тензори - едно че са скъпи, друго че няма да можеш да играеш с тях понеже са много бързи
2. Made in China тензори от сорта на Palio CJ8000 - евтини, ама пак ще са ти бързи
3. Китайски гуми - твърди и лепкави. Не ти се играе с такива
4. Класиките - Mark V, Tibhar Rapid или Vari Spin

От дърветата ти трябва пак нещо класическо - Stiga Allround Classic, Yasaka Extra, Butterfly Primorac или евтино китайско с близки характеристики понеже тези дървета са по 70-80 лева.

Lao Bao навремето беше правил една Stiga AC с два Rapid-а и каза, че много добре се получило.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#23 2018-08-07 15:38:18

jeronimo
Потребител
Registered: 2018-07-23

За сега съм спрял за дърво Yasaka Allround Plus или Butterfly Primorac, но за второто дърво четох че има и ментаци, също че при новите с дръжка FL качеството не е това което е било, a дали е вярно не зная. За Yasaka Extra на първо четене само суперлативи, лошо е че не мога да намеря в наличност.  Препоръчаха ми и Yasaka Silverline. За мен най важно е че от огромния асортимент на предлагани дървета с помощ от форума можах да отсея и да се спра на няколко.
За гумите Tibhar Rapid вече 3-ма човека ми ги препоръчаха, Mark V вече двама пишат добри отзиви но пък са по 50 лв бройката, а за Vari Spin сега ги погледнах, минимална разлика като показатели спрямо Tibhar Rapid и цената е почти същата а коя е по добра мисля че аз няма да усетя.
Общо взето за сега е това. Остава да реша между дърво Yasaka Allround Plus, Yasaka Extra или Butterfly Primorac и гума Tibhar Rapid или Tibhar Vari Spin.
Yasaka Allround Plus и Yasaka Extra не мога да намеря в наличност а при Грамчев има налично Butterfly Primorac FL.
Сякаш като за последно ме тегли към Yasaka Extra + Tibhar Vari Spin, остава да намеря дървото.
Благодаря на всички.

Последно редактирано от jeronimo (2018-08-07 16:18:26)

Изключен

#24 2018-08-07 16:20:22

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

От цялата работа важно е да се играе тенис smile каквото и да вземеш все ще свикнеш и все от теб ще зависи .... ракетата сама не играе  tennis  успех в начинанието smile

Butterfly Viscaria FL     
FH - Butterfly Rozena
BH - Butterfly Rozena

Изключен

#25 2018-08-07 16:37:20

jeronimo
Потребител

Всеки ден играя, хилката не е спирачка, но реших да си направя гевезелък...е, малко повече се вживях biggrin , но и малко се пообразовах. 
Хубаво е човек да знае какво държи в ръката си....имам в предвид за хилката  rofl

Последно редактирано от jeronimo (2018-08-07 16:37:50)

Изключен

#26 2018-08-07 17:33:38

Vankata24
Потребител
Registered: 2008-12-27

jeronimo писа

За Yasaka Extra на първо четене само суперлативи, лошо е че не мога да намеря в наличност.
.Yasaka Allround Plus и Yasaka Extra не мога да намеря в наличност
Благодаря на всички.

Този сайт който ти написах на 2-ра страница провери ли го за наличност?

Последно редактирано от Vankata24 (2018-08-07 17:35:14)

Изключен

#27 2018-08-07 17:56:43

jeronimo
Потребител

Днес се обаждах да питам за Yasaka Allround Plus и ми казаха че "тия Ясаки ги нямали".
Утре пак ще им звънна да питам за Yasaka Extra  и ако пак кажат че нямат, ще ги питам какво имат.

Изключен

#28 2018-08-07 18:00:07

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Ако при Грамчев има Primorac и не са ти проблем 30-35 лева разлика спрямо Yasaka направо го вземай.С Rapid-а и Mark V от bonchef си в играта (ако искаш пък нови ги вземи гумите от olimpsport/Владо и tt-störe.eu). Остава ти само лепенето

P.S. Какво им звъниш като то на сайта си пише има ли го, няма ли го (Out of stock).

Последно редактирано от tweeg (2018-08-07 18:03:27)

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#29 2018-08-10 16:12:47

jeronimo
Потребител

tweeg писа

Ако при Грамчев има Primorac и не са ти проблем 30-35 лева разлика спрямо Yasaka направо го вземай.С Rapid-а и Mark V от bonchef си в играта (ако искаш пък нови ги вземи гумите от olimpsport/Владо и tt-störe.eu). Остава ти само лепенето

P.S. Какво им звъниш като то на сайта си пише има ли го, няма ли го (Out of stock).

Обаждах защото ми на лични ми писаха че в сайта му има бъг и не може да се направи поръчка. Когато се свързах попитах дали имат проблем със сайта и ми отговориха че е вярно и ако искам да поръчам трябва да се обадя отново.

Благодаря отново на всички за съветите, събрах си хилка а наученото ще ми е от полза при бъдещ избор който вече почти съм подбрал.

Последно редактирано от jeronimo (2018-08-10 21:58:30)

Изключен

Board footer