#41 2018-07-29 17:30:18

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Re: Дърво и гуми за любител

Ами нормално е 56 гр. на гума като се има предвид сравнително твърдата подложка на гумата и голямата глава на дървото, просто самото дърво си тежи доста. Фастарк Г1 е много добра гума и според мен ако ги беше лепнал на Тибхара щеше да имаш доста добра комбинация ... предполагам е около 85 гр. дръвцето и главата като е по-малка гумите ще паднат на 50-52 гр. тъкмо грубо 190 гр. Но пък ти като опиташ с уж хубавото дърво ( не казвам че не е де ... все пак щом струва толкова пари би трябвало да има защо ) винаги можеш после да ги метнеш на Тибхара. Лошо е че неможеш да лепнеш  Ауроса на Нитакуто, понеже ще са по-малък размер ... но пък просто за тест не пречи smile

Последно редактирано от RobbeR (2018-07-29 17:31:36)

Butterfly Viscaria FL     
FH - Butterfly Rozena
BH - Butterfly Rozena

Изключен

#42 2018-07-31 11:09:31

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
Страница

facebook профил

Гумите са по 51 гр., дървото е 112. На мен лично не ми пречи, моите ракети са по 350 грама. Наплетени. smile

Тенис в Люлин
Viber: 0888 075 614

Изключен

#43 2018-07-31 11:44:23

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Моя грешка ... видял съм 224 гр. за ракетата а то било 214 гр.  ... пак по-добре smile не е невъзможно да се играе с нея, макар че на мен лично ще ми е тежка за бърза игра, но си има и предимства като се ползва инерцията на теглото в някой случаи, а при подложка със сигурност е от полза.

Butterfly Viscaria FL     
FH - Butterfly Rozena
BH - Butterfly Rozena

Изключен

#44 2018-07-31 15:23:45

Xaoc
Потребител
От София
Registered: 2018-07-09

Реших, че ако искам да намаля теглото на сглобената ракета мога спокойно да сваля размерите на главата от 160х156 mm на 157х150 mm, като отнема 3mm по контура (там където е гумата). Това ще свали от теглото на дървото и от теглото на гумите.
Колко обаче ще е това?
За целта сканирах ракетата
scan.jpg
Направих няколко построения, за да видя колко ще намалее площта на главата от центъра на тежестта нагоре и надолу съответно. Приемаме, че масата е равномерно разпределена в този обем/площ.
measure.jpg
Last.jpg
Сметките върху салфетка показаха намаляне на теглото с 10 до 11 грама, за ново общо тегло от около 203 грама.
1001.jpg

Сигурно ще ми хрумнат и други идеи по-нататък.

Последно редактирано от Xaoc (2018-07-31 15:24:13)

Изключен

#45 2018-07-31 15:47:41

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Съществува възможност да отлепиш капаците  на дръжката. Прорязваш основата в дръжката под капаците т.е. отстраняваш дървото на основата под капаците , като оставяш по 3 или 4 мм от страни,  един вид  "пояс" върху който отново ще залепиш капаците. Самите капаци ги издълбаваш да  станат като корито.  Самия орех е тежко дърво и това също би свалило от теглото. Ще се наруши баланса на ракетата като цяло , като ще измести тежестта напред към главата. След  това  отново залепяш капаците на местата им. Самото отлепяне трябва да се прави много внимателно с тънък макетен нож и бавно. Съществува и риск обаче. Правил съм това  с разни  дървета, като бях прочел , че това е технология  на Доник за повишаване на чувството към топката, никога не съм мислил за намаляване на теглото на дървото. Според мен не си струва да  правиш каквото и да било. За да го проектират  така  Нитаку сигурно има защо.

Изключен

#46 2018-07-31 16:14:54

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Явно си решил да "бастисаш" дърво за 300€.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#47 2018-07-31 18:14:23

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Най-добре върни "боздугана" на магазина и си вземи по-леко дърво. И по-хубаво.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas KM, FH: Yinhe Earth / BH: Spinlord Degu II

Изключен

#48 2018-07-31 19:00:38

Xaoc
Потребител
От София
Registered: 2018-07-09

bonchef писа

Съществува възможност да отлепиш капаците  на дръжката. Прорязваш основата в дръжката под капаците т.е. отстраняваш дървото на основата под капаците , като оставяш по 3 или 4 мм от страни,  един вид  "пояс" върху който отново ще залепиш капаците. Самите капаци ги издълбаваш да  станат като корито.  Самия орех е тежко дърво и това също би свалило от теглото. Ще се наруши баланса на ракетата като цяло , като ще измести тежестта напред към главата. След  това  отново залепяш капаците на местата им. Самото отлепяне трябва да се прави много внимателно с тънък макетен нож и бавно. Съществува и риск обаче. Правил съм това  с разни  дървета, като бях прочел , че това е технология  на Доник за повишаване на чувството към топката, никога не съм мислил за намаляване на теглото на дървото. Според мен не си струва да  правиш каквото и да било. За да го проектират  така  Нитаку сигурно има защо.

И аз смятам, че малките япончета са го пресметнали.
Работил съм с японци и мога смело да твърдя, че това е народ, който изпипва детайлите, това е въпрос на чест при тях. Неслучайно по-назад в темата споменах, че размерите на главата са с отклонения в стотните, което е чиста лудост. Със софтуера не ги бива, но с хардуера се справят отлично.
Просто наистина мисля, че едната страна на това дърво трябва да е със ОХ зъби, тогава теглото си идва идеално на мястото, дървото си разкрива атакуващия потенциал с Fastarc-a, а сигурно има и чудесен дефанзивен такъв. Усещането при удар е много приятно, солидно.

Чакам да видя Nittaku какво становище имат по въпроса, отправих запитване до японците.

tweeg писа

Явно си решил да "бастисаш" дърво за 300€.

Ако ми скимне, както може би се досещаш вече.

Vladivlad писа

Най-добре върни "боздугана" на магазина и си вземи по-леко дърво. И по-хубаво.

Направо да взема една Koji Matsushita и да си реша проблемите?

Последно редактирано от Xaoc (2018-07-31 19:05:10)

Изключен

#49 2018-07-31 19:09:13

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Няма да сбъркаш. VKM е отличен избор.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas KM, FH: Yinhe Earth / BH: Spinlord Degu II

Изключен

#50 2018-07-31 19:25:21

vuichoo
Потребител
От Ямбол
Registered: 2007-01-28

С дълъг зъб 0.5мм на бх теглото ще падне на около 190 грама,което пак си е множко,но поне не е рекорд.Ако пипнем и фх гумата може да свалим още 5 грама.

тел.0886776615

Изключен

Board footer