#1 2018-07-13 05:08:24

kartacha
Потребител
Registered: 2018-07-13

Хилка с една гладка и една назъбена страна?

Здравейте, хора,
Наскоро започнах да играя отново тенис на маса с един колега и приятел. Преди години, в гимназията, редовно се измъквах от часове и по междучасия, за да играя. Никога не съм бил на кой знае какво ниво, по-скоро прилично за аматьор. Сега, след 4-6 години пауза, играх около 2 месеца и поприпомних някои елементи от играта си, видях, че съм "поумнял" като играч и някои неща ми се получават по-добре. Играя с разни гладки (и вероятно доста кофти) premade хилки, които са оборотни в клуба, но дори с хилката на моя човек, която е някакъв нелош (макар и premade) Donic пак ми се губи нещо в играта на бекхенд особено в защита (атаката ми там винаги е била покъртителна дори при най-щедрата оценка). Просто нещо не се получава. Отдавам го на това, че в гимназията играех с хилка със зъби от двата края. Сякаш движенията, които ми идват инстинктивно сега са...някак грешни. Топчето отива в небесата при всяко посрещане с бекхенд и давам идеални опции за атака дори да си най-дефанзивният играч.
Иначе играта ми на форхенд се подобри доста с гладка хилка. Лесно захлупвам топката и атаките ми са някак по-остри.
В момента имам нужда да си взема една хилка, с която да свикна и да отработя технически някакви елементарни удари и постановки, защото последните 2-3 пъти си усещам, че тъпча на едно място и съм неориентиран половината игрова сесия, докато свикна с хилката, която съм хванал в конкретния път.
Приятел ме посъветва да почета и питам из форумите и да си взема дърво и гуми вместо готова хилка. В момента мога и бих си позволил да дам и 150 лева за хилка, примерно с идеята да не я "израсна" като играч. Разбирайте дори да си вдигна нивото, тя да не ми е бариера и да трябва да я сменям и свиквам на нова. Та си мислих за комбинация от мека и бърза гума за форхенд и дълги зъби, относително твърда за бекхенд.
Струва ли ви се удачно като комбинация и какво бихте препоръчали? Бях гледал едни на Tibhar, които изглеждаха...като неща, които биха ти хванали окото, ако не разбираш. Хахаха. Наистина и не разбирам, така че бих приел обоснован съвет с най-голямо удоволствие.

Последно редактирано от kartacha (2018-07-13 05:09:06)

Изключен

#2 2018-07-13 12:34:20

zabolekar
Потребител
Registered: 2007-03-19

Re: Хилка с една гладка и една назъбена страна?

Това е истинската комбинация!

Изключен

#3 2018-07-13 14:01:12

kartacha
Потребител

Може ли с имената на моделите, че така не зная какво да търся за дървото. И отделно, казвали са ми, че ако поръчам дърво с две гуми, ще ми го сглобят в магазина... В кой магазин? Има ли шанс и дървото и двете гуми да се намерят в един и същи?

Изключен

#4 2018-07-13 14:16:01

vuichoo
Потребител
От Ямбол
Registered: 2007-01-28

Това е моята ракета.andro Wanokiwami Midori DEF + зъб Tibhar Grass D.Tecs 0,5 мм + гладка Cornilleau Target Pro GT H-47

тел.0886776615

Изключен

#5 2018-07-13 14:32:29

kartacha
Потребител

Тя е хубавка, ама ми идва нанагорно. Тоя Grass D.Tecs го гледах и в Decathlon за малко по-малко пари и беше едно от нещата, на които се бях спрял реално. Все пак, предложения до около 150?

Изключен

#6 2018-07-13 16:41:48

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

kartacha писа

Тя е хубавка, ама ми идва нанагорно. Тоя Grass D.Tecs го гледах и в Decathlon за малко по-малко пари и беше едно от нещата, на които се бях спрял реално. Все пак, предложения до около 150?

http://tennisdiscount.eu/index.php?main … f0636c18b1

http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=564

http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=148

Ето ти една доста по-евтина и по-контролна комбинация.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas KM, FH: Yinhe Earth / BH: Spinlord Degu II

Изключен

#7 2018-07-13 18:46:45

v100ev
Потребител
Registered: 2016-01-11

Ами, ако подхождаме сериозно към въпроса..
Защо именно дълги зъби? как си представяте играта с дълъг зъб на бекхенда и гладка на форхенда?
Ще бягате назад и ще играете отбрана? или искате повече атака с форхенд и подпиране с бекхенд?
То освен дълги зъби(бранителски) има и къси - нападателни. Те също са по-прощаващи от гладка гума, ама играта с тях не е толкова различна сравнено с гладката.
Аз имам една стара(достаа) хилка с два зъба, жълто-оранжев цвят, и двата с някаква черна подложка. Та искам да кажа, че тя играе нещо като среден зъб въобще, позволява и атака. Ако сте играли с нещо подобно и искате да имате възможност за по-атакуваща игра от бекхенда, то бих посъветвал да погледнете и почетете и за късите зъби. А най-добре е в някое клубче да пробвате на някой играч хилка с зъб за да усетите как е smile
Иначе комбинацията, предложената от колегата не е лоша smile
като друг вариант дърво има и yasaka sweden defensive - също е хубаво бранителско дърво)

Изключен

#8 2018-07-13 20:55:42

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

kartacha писа

Отдавам го на това, че в гимназията играех с хилка със зъби от двата края. Сякаш движенията, които ми идват инстинктивно сега са...някак грешни. Топчето отива в небесата при всяко посрещане с бекхенд и давам идеални опции за атака дори да си най-дефанзивният играч.

Идва ти най-вероятно права топка и ти като я "отсечеш" с гладката гума - тя отива в небесата.
Със зъбите т.к. те въртене не могат да придадат, а просто обръщат входното (дето го няма) и топката си се връща както е дошла без да скача в небесата.

Ти си прави сметката - проблема ти е, че сечеш прави топки с гладка гума. Или слагащ зъба и решаваш този проблем ама забрави нещо друго да може да правиш от бекхенд или си оправяш техниката.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#9 2018-07-14 05:25:56

kartacha
Потребител

Сека ги, да, но не съм сигурен, че баш прави са винаги. Как да е, да, то е проблем на техниката, факт. Смятате, че играта с назъбен бекхенд ще замаже проблема, а няма да способства за решаването му?
Честно казано, не държа зъбите да са дълги, не държа и да ги има. Размислите ми са на лаик, който е слушал какво говорят по-малко лаици от него. Истината е, че зъбите, които имах на хилката си тогава, не знам дали са били къси, средни или дълги. Затова и събирам мнения.
Хилката, предложена по-рано е с дърво, доста по-скъпо от гумите. Каква е причината? Няма ли това, че не са от един клас, да е неоптимално?

Последно редактирано от kartacha (2018-07-14 05:36:05)

Изключен

#10 2018-07-14 21:18:06

kartacha
Потребител

Това е с 2 гладки?

Изключен

Board footer