#271 2018-06-01 09:56:14

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Re: Какви топчета си купувате.

leviatan писа

Най-добрите топчета тренировъчни за мен в момента са Корнилио една звезда, но от синия печат (новите), а не червения. Прави са и скачат правилно. Приличат страшно много на Нитаку 3 звезди, но са три пъти по-евтини.

Tочно на тези топчета попаднах около 15ти миналикя месец Досега само няколко удара имах с АБС и не бях възторжен ама иди-доди става.

Обаче тези в зала която беше около 22 градуса, страшно разочарование!!! Потрошиха играта, издразниха ме яко и ги насипах обратно в раницата на колегата да върна старото 40+ от същата марка. Съвсем друга, прилична игра.  Каза, че ги е купил от доказан вносител, много му ги похвалили и т.н. Цената не чух не съм и питал но е била над 1,00 лв.
За прави ~ прави, за скокливи определено не са - яко мързеливи, за тегло се усещат по-тежки но по-скоро е илюзия. Не знам какво ги прави толкова отвратителни със сигурност. Предполагам 1. Ниското вътрешно налягане. 2. Мека при допир повърхност, амортизира много.
Ако това е бъдещето на тениса - мерси.  Ще сменя спорта ако не си намеря повече евтини тренировъчни топки. Ако ще и целуидни. Надявам се братята китайци да оценят че не първенствата а милионите любители правят оборота. и да произвеждат милиярди скокливи топки  tongue

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#272 2018-06-01 14:46:59

C41
Потребител
Registered: 2010-09-29

emillio писа
leviatan писа

Най-добрите топчета тренировъчни за мен в момента са Корнилио една звезда, но от синия печат (новите), а не червения. Прави са и скачат правилно. Приличат страшно много на Нитаку 3 звезди, но са три пъти по-евтини.

Tочно на тези топчета попаднах около 15ти миналикя месец Досега само няколко удара имах с АБС и не бях възторжен ама иди-доди става.

Обаче тези в зала която беше около 22 градуса, страшно разочарование!!! Потрошиха играта, издразниха ме яко и ги насипах обратно в раницата на колегата да върна старото 40+ от същата марка. Съвсем друга, прилична игра.  Каза, че ги е купил от доказан вносител, много му ги похвалили и т.н. Цената не чух не съм и питал но е била над 1,00 лв.
За прави ~ прави, за скокливи определено не са - яко мързеливи, за тегло се усещат по-тежки но по-скоро е илюзия. Не знам какво ги прави толкова отвратителни със сигурност. Предполагам 1. Ниското вътрешно налягане. 2. Мека при допир повърхност, амортизира много.
Ако това е бъдещето на тениса - мерси.  Ще сменя спорта ако не си намеря повече евтини тренировъчни топки. Ако ще и целуидни. Надявам се братята китайци да оценят че не първенствата а милионите любители правят оборота. и да произвеждат милиярди скокливи топки  tongue

Интересно, с кой цвят печат ти харесват повече? Щом си играл и с двата вида тренировъчни топки на Cornilleau.

Cornilleau Aero OFF+ Soft Carbon-Arbalest Bogen-Cornilleau Simon Gauzy Quest Off
Cornilleau Target PRO GT-X51
Cornilleau Target PRO GT-H47
tennis

Изключен

#273 2018-06-01 15:09:33

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Не съм играл със два цвята АБС, тези не ги помня отвартните,
А по-старите 40+ PVC надписа беше черен с малко червено мисля .

Последно редактирано от emillio (2018-06-01 15:10:48)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#274 2018-06-01 16:33:16

leviatan
Потребител
Registered: 2012-05-04

Червените са отврат. Сините обаче са друга бира. А и тризвезката с жълто са ниво отгоре.

Изключен

#275 2018-08-09 20:07:49

Vankata24
Потребител
Registered: 2008-12-27

А тези някой пробвал ли ги е? обмислям да си купя 1-н пакет да си тренирам с тях, но ако качеството е прекалено ниско няма смисъл. http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=968
Другия вариант ми е - https://www.olx.bg/ad/topcheta-za-tenis … dd76014775 35 стотинки donic coach без печат.

Изключен

Board footer