#1 2018-05-26 20:07:14

flashgirl
Потребител
Registered: 2018-05-26

Препоръчайте хилка за жена

Здравейте!

Можете ли да препоръчате хилка за жена, като се има впредвид следното:
- тренирах тенис в отбора на университета, да кажем че съм на прилично ниво ( като за момиче дет се вика smile )
- ръката ми е малка, демек не са ми дълги пръстите
- играя по-скоро атакуващо, ползвам топ спин доста често, но контрола ми е важен, иначе ме тупат smile , да кажем ALL/ OFF-
- теглото на дървото да не е тежко, нещо до 85гр.
- дебелина да бъде 2,2мм, с по-тънка съм пробвала, не ми се получава
- европейски хват
- без трева
- бюджет до 70-80лв

Дадох грешни пари ето за тази глупост https://www.sportdepot.bg/bg/product/do … BvcnQ.html
Изобщо не мога да играя с нея.

Изключен

#2 2018-05-26 20:48:50

Mebelbox
Потребител
Registered: 2014-03-02

Re: Препоръчайте хилка за жена

Някакво чисто, 5-пластово дърво, гуми Стига Инова, ултралайт. Само че, ще е над бюджета.

BTF Innerforce ZLC
FH - Rakza 7
BH - Rakza 7 soft

Изключен

#3 2018-05-26 22:26:47

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

Нито дървото нито гумите съм пробвал ,но на хартия не звучи зле
http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=359

Най добре се обади и обясни какво търсиш и какъв ти е бюджета.

Изключен

#4 2018-05-27 15:43:52

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

привет,
Както всеки нов си питала там дето не трябва !
Готовите ширпотреба хилки на големите и доказани производители преливат от "не става" до "става скъпа за качествата си"

Значи бих ти препоръчал Това дърво,
Гума за FH
Гума за BH

Ако си от софия мога да ти покажа дървото, в момента с гуми Friendship 729 FX, да прецениш дали ти пасва.

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#5 2018-05-28 13:02:29

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

"Скрития Дракон" са много добри гуми за цената си. Имат отличен контрол и  много добър фалц. Средно твърди са.  Предполагат атакуващо ориентирана игра , но притежават и добър контрол за отиграване на  пасивни и защитни удари. За дървото и аз  не мога да кажа нищо.

Изключен

#6 2018-05-28 22:05:53

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Дървото Hiden dragon  е по-бързо ориентирано към нападателна игра. Подхожда на напреднал любител.

Дървото KC-2 е ориентирано към всестранна игра, има по-малка скорост и повече контрол. Подходящо е за заучаване на движенията, в комбинация с по - тънката дръжка е особено подходящо за по-малка ръка.
да не забравяме и доста по-ниското тегло. комбинирано с по-бързи гуми  в поседствие може да бъде чудесен избор.

Когато сглобих хилка с него преди години със CJ-8000, един приятел мъжага 90+ кг. му дадох да я пробва и няколко пъти предложи да я купи, едвам отървах на детето хилката.  :P
В последствие се сдоби със същата хилка но с дърво Palio B-21 че му казах да не се прави на жена  :D   :drinks:
Иначе праскаше светкавични забивки с "Децката" хилка. после и със неговата.  :laughingsmiley:

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer