#1 2018-05-22 17:12:31

adrito
Потребител
Registered: 2018-05-22

ремонт на желязна тенис маса

Здравейте банда,

с мъж ми искаме да отремонтираме желязната тенис маса в градинката пред блока..

Едната ни идея беше да купим два железни листа с размерите на старата и да ги залепим върху старата и да ги боядисаме с блажна боя.
Другият вариянт е с шкурене на старата боя и пребоядисване, но това със шкуренето малко ме притеснява, че много времеемко и шумно.

Дайте акъл/съвет как най-добре и по-евтино да стане тази работа, моля.

Благодаря предварително.

Изключен

#2 2018-05-22 17:37:01

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Re: ремонт на желязна тенис маса

Това го правихме преди 2-3 години.
За мнение дай една две снимки на масата.
Като цена най евтино е шлайфане и после грунд/боя или 3 в 1 става.  Може и немска боя за огради - Още по добре май. ВИждал съм и коли боядисани с нея Става Бетон.
Обаче ако е крива или несъразмерна масата - трябва да се прецени.
Старите маси от Тошово време са с много дебела ламарина, сега такава евтино не можете да доставите!
Ще излезе много пари, а вероятно ще е по-тънка и като я наскачат вечер тинчетата - ще хлътне.  unsure 

Работещия вариант е:  свиркате на тайфата, един купува боя, друг валяк, легенче ролки, трети вади щкурка. Бате Гощо виброшлайфа или чичо Фичо флекса с камбанки. Леля Пенка пуска удължител от 4ти ет. и се почва дружината на 2 ръце Иначе ден не стига.. Първо с едра шкурка 60-80 зависи колко слоя са останали на места и после нещо от сорта на 180 за финиш
Трябва да не е супер жега защото много бърже дърпа боята и докато я разнесеш става на ивици.  (Сега е идеално ако не вали.)
Доказано със спрейове НЕ СТАВА ! Играхме го, трябва си алкидна боица. Най добре тънко на два слоя. Ние ползвахме Зелената протекта на Оргахим, без грунд щото така я даваха. 3 години и я олюпиха сега ще повтаряме. Но си мисля, че с един грунд и същата боя ще стане поне 4-5години.
Иначе половинката стига за цялата маса.
Другото което се сещам ама не зная колко боя ходи, Изливате на подготвената маса половин ликтър боя и с големия парцал като общински служители с кръгови движения biggrin Става бързо и дебело па и кара, щото съм го виждал през годините. Сигурно ще трябват 2 кутийки за маса по тази система Тия пичове минаваха с едни кофи боя по парковете и сипеха на оЧо. smile 

После като дръпне боята на другия ден хартиените ленти и бяла боя (Дето е останала по мазетата от черчеветата)с четка или валяк по 2см. отсичате по периферията и 3мм. средна линия. Става чудесно - Успех с организацията и Дано съм бил полезен.
tennis  drinks

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#3 2018-05-23 15:18:29

adrito
Потребител

Благодаря, Емилио за бързия и изчерпателен отговор
ще разпитам за нови ламаринени листи, ако има как да ги залепим, така че да не ги откраднат още първата вечер, щото за шкурене "тайфата" никаква я нама
но ако не стане ще шкурим smile
drinks

Изключен

#4 2018-05-23 15:48:26

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

"Лепенето" е с електрожен освен ако не се изпробва някаква екзотика със специално лепило. Както е казал Емилио желязото е скъпо, а за качествена повърхност ще ви трябва т листи с дебелина поне 2мм. ако не и повече. Старите такива маси мисля бяха с по дебела  ламарина, така че варианта шкурене си остава най приложим ако масата не е съвсем съсипана. Ако имате виброшлайф ще стане по лесно, иначе ръчна  "газ". Ползвайте  дунапренен валяк, той наслагва гладко по повърхността.

Изключен

#5 2018-05-24 12:19:06

adrito
Потребител

благодаря за съветите
старата си е ок, не е изметната или накривена, така че настина с "ръчна газ" ще бъде!

Изключен

#6 2018-05-24 23:26:17

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Само не лепете/налагайте лист ламарина върху стария - ще форсирате ръждата и ще тече кафеникакво на всеки дъжд.  blink

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer