#1 2018-05-16 21:20:28

freeman
Потребител
Registered: 2018-05-16

Питанки на един профан.

Здравейте на всички!

Много се радвам, че намерих, че съществува такъв форум. Първоначално имах доста въпроси, но се зачетох в разни теми по-надолу и да кажем, че няма да питам за всичко. В смисъл, в темата на Pavlov Metodi видях какво сте му предложили, и ще взема отговорите ви на въпросите му като за моите. Аз също ще разцъквам с приятели за кеф, не търся нещо най- най-... обаче... Има едно нещо което не ми е ясно. Но преди да питам трябва да спомена, че като цяло аз играя с обратен захват на ракетата. Дори не знам дали технически това има някакво наименование като стил, и дали изобщо съществува в света на спорта. Обаче така играя, ако ще и да ми се смеете... Като дете, за първи път така хванах ракетата на един от "батковците" които се събираха да играят в един гараж, и беше чудо когато дори само ни пускаха да гледаме. Обаче късмета беше на моя страна, в един щастлив ден, един от тях ме извика и ми подаде ракетата, не знам защо така я хванах, но все едно беше сраснала с китката ми. Когато за първи път ударих топчето, ми се стори, че то полетя толкова елегантно...поне докато не срещна мрежата...та много се отклоних.

Мисълта ми е, а и питането е, когато си избирам дърво в TennisDiscount.eu, какво трябва да бъде обозначението за вида дръжка, за да е най-тънката? Понеже тия обозначения нищо не ми говорят. А искам да е с тънка дръжка, защото с по-дебела дръжка първо по трудно я държа между палеца и показалеца, второ остава по-малко пространство да маневрира в ръката ми(ако мога така да се изразя, Боже дано да ме разбирате какво искам да ви кажа), и трето при по-продължителна игра с не тънка дръжка някой път ми е ставало и рана на ръката.

Дано не съм се изложил много, ако са ми глупави въпросите. Желая хубава вечер на всички, и благодаря предварително на всеки който реши да загуби малко време.

Изключен

#2 2018-05-16 21:29:13

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Re: Питанки на един профан.

F/L означава анатомична извита дръжка, а S/T означава права дръжка ... ти играеш пенхолдър и там дръжката е по-къса от другите ... има много модели които правят такива дръжки, но за тенисдискаунта трябва да питаш от кои имат .... иначе принципно съм виждал да играят пенхолдър и с нормална дръжка, но не ти го препоръчвам

1526495313_penhold-vs-shakehand.jpg

Последно редактирано от RobbeR (2018-05-16 21:34:29)

Blade: Butterfly Viscaria FL     
FH:      Butterfly Rozena
BH:      Butterfly Rozena

Изключен

#3 2018-05-16 21:38:22

freeman
Потребител

Ааааа каква била работата...

Добре де, например тука, как да разбера каква е дръжката?  Пише тип дръжка: FL  Искам с тънка дръжка, не знам това с каква ще дойде.

едит: ти си писал, не видях, отговорил си ми. Благодаря!

Последно редактирано от freeman (2018-05-16 21:39:33)

Изключен

#4 2018-05-16 22:03:10

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

По-лесно е просто да си избереш дърво от тези smile
http://tennisdiscount.eu/index.php?main … x&cPath=18

То май почти нищо не е останало с къса дръжка.

За да не ти стават рани по ръката вземаш една шкурка ама много ситна и леко зашкурваш ръбовете.

Тука също май почти всичко е изчерпано:
http://tt-store.eu/BG/darveta/pisalkovi-darveta

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#5 2018-05-16 22:10:17

freeman
Потребител

Мда, точно този раздел разглеждам в момента. И ако трябва да съм честен, ако не беше RobbeR, просто никога нямаше да погледна подраздела Penhold. А аз съм бил за там...хахах laughingsmiley laughingsmiley

Сега ще си избера от там нещо, ама после сигурно ще ми трябва помощ за гумите...

Изключен

#6 2018-05-16 22:25:27

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

rofl  rofl  rofl

FL-Анатомична дръжка! Това от къде го Изпляска ??
Дръжките са изписани така:

konkav FL
   anatomisch AN
   gerade ST

Fl -  Flared - Тясна отпред, уширена и удебелена в края - Най - популярната и доста удобна дръжка за повечето любители. Удобна е и дава повече сигурност, почти всички фабрични хилки са с такава дръжка.
AN - Anatomical - Анатомична дръжка Подобна на риба с отрязана глава и широка опашка (Някои отвертки имат подобна дръжка без опашното уширение)
ST - straight handle - Права дръжка- Като елипсовидна тръба - Предпочита се от играчи които ползват гладка и зъбата гума - улеснява обръщането по време на игра, неудобството е, че лесно се изплъзва от ръката
CS - Cpen Short Handle - Kъса дръжка за "пенхолд" Пислаковиден хват, както ти казваш че играеш. Често го наричаме "Китайски хват"
JS - Японски писалков хват - Дебела за обхващане с палец и показалец над игралната повърхност.
JS - хват

В дискаунта имат 3-4 хилки с тази CS дръжка W-6 ми се струва най-подходящо, но не играя с този хват ти си прецени или попитай Лао Бао той го беше овладял може да има нещо подходящо  wink2

Последно редактирано от emillio (2018-05-16 22:42:27)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#7 2018-05-16 22:39:46

freeman
Потребител

Утре ще им звънна наистина да разбера от първа ръка. Спрях се на два модела, обаче едната 5пластова, другата 7пластова. Идея си нямам аз кое да търся.  Нямат разлика в грамажа. Едната била царя на топ-спина, пък аз съм царя на хаотичните замахвания, то ще е голям майтап момчета.

Обаче дълбоко оценявам всеки съвет и насока която ми давате. Мерси! drinks  drinks

Последно редактирано от freeman (2018-05-16 22:58:11)

Изключен

#8 2018-05-16 22:48:13

freeman
Потребител

...и да допълня, че сега видях картинката, тези японски хватове не ми допадат нещо. Тая дръжка няма да ми легна на ръката.

мисля между W-6  и N-4  само да разбера колко пластова е по-добре, или за хора като мене няма да има значение?

едит: като едитвате, докато пиша, и вие вече сте ми отговорили на въпроса преди да го задам хихихи, което е добре всъщност.

ПП: ако някой наистина има нещо такова готово и е нещо бюджетно, мога да го отнеса.

Последно редактирано от freeman (2018-05-16 22:52:01)

Изключен

#9 2018-05-16 23:07:37

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Това с царя е класификация, много благо дърво е, а като гледам и единственото под 6мм. дебелина.
Макар и да нямаш много избор, си е отличен избор за парите си.  tongue  drinks
Ако много държиш да е тънка дръжката може малко със шкурка да я пошлайфаш, или ако си играл досега с FL дръжки да погледнеш Това КС-2 може леко да я скъсиш с триона но е наистина по-тънка, Ако си от София мога да ти я предоставя за тест.  biggrin

Последно редактирано от emillio (2018-05-16 23:08:18)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#10 2018-05-16 23:22:45

freeman
Потребител

Не, не съм от София, но все пак благодаря за предложението. drinks

Изключен

Board footer