#1 2018-03-18 18:20:51

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

На вашето внимание Butterfly Innerforce Layer AL

Преди да си помислите нещо, каквото и да било то, искам да уточня, че не става въпрос за продажба на въпросното дърво. Искам по възможност да продължа нещо което се среща рядко тук, а именно писането на ревюта за дървета или гуми. Много често пробваме разни гуми и дървета и би  било полезно някой да се запознае с пробваното от друг. Мненията не винаги са меродавни, а са пречупени през собствената призма на трениращия, но все пак. Ето и моите впечатления от въпросното дърво.
Limba-Ayous-Arilate-Ayous-Arilate-Ayous-Limba  Това е конструкцията на дървото. Тежи около 86 гр. Тази му версия е предложена 2015г. и в момента е снета от производство. Предполагам поради близките игрови показатели с дървото LIU SHIWEN  което обаче има различна конструкция  limba - limba - zlf - ayous - zlf - limba - limba. Така, след сухата статистика ето и лични впечатления. Дървото е определено , като ОФФ, без вибрации, с голяма елестичност, за игра от средно разстояние, придаващо много  фалц на изпълнеия топспин. С две думи бих казал, че  е вярно. Ето и подробности. В повечето ръце първото впечатление което ще направи дървото е, че това не е ОФФ дърво по скоро АЛЛ+. Особено ако направите сравнението след като сте  играли с нещо като Вискария, Бол Спирит, Клипер, Андро Трейбер серията и доста други. Самото дърво има много меко усещане на контакт. По тази причина подходящите гуми са твърди и над средната твърдост. Не съм опитвал с китайски гуми, не съм и специалист по тях, но ми се струва, че за добра игра  с такива гуми ще иска безапелационна техника. Слагах саунд гуми 35 градуса, такива с твърдост 43, 45, 47  градуса. Най добър резултат се получава при най твърдите гуми. Усещането за получилата се ракета е нещо подобно , като да доминира гумата. Не знам как да  го определя. Дървото поради мекотата , която има  като да се позагубва в усещането при пасивни и средно силни удари. При мощен топспин или контратопспин вече имате и по яркото усещане за дървото. Силата на ракетата е действително средното разстояние, като получилия се удар е зареден с доста фалц и прилична скорост. Не очаквайте скоростта на Вискария или Бол Спирит. Цитирам последните две , като по популярни и познати на повече хора. Въпреки всичко има достатъчен запас от мощност за игра до около 2,5м зад масата. Дървото сече доста прилично точно поради мекотата която има. Позволява лекото задържане и обработване на топката. Активното подлагане е трудно. Топката губи скорост. Плоската игра по топката също е лоша. При възможност определено по добрия вариант е активната игра. Комбинацията с мека гума е лоша поради еластичноста на дървото и лошата пасивна иигра и в същото време слабата игра от по голямо разстояние. Седем слойната конструкция и наличния композит позволяват при правилната техника и стегнат силен удар  да се получи много консистетна топка. Сравнение беше правено с Нитаку Виолин което също е много елестично дърво, но няма експлозията на  Инерфорс. Инерфорс-а има висок ъгъл на хвърляне. Това от своя страна дава възможност за комбинация с гуми притежаващи по нисък такъв, но не прекалено нисък защото дървото  не е най мощния представител на дърветата. Имам предвид, че тогава би ви се наложило да замахвате доста силно което не е много целесъобразно. Определено е предвидено за технични играчи, които искат да спечелят точката с няколко ( 4-5)  удара и даващо възможност да се държи топката в игра при различни игрови ситуации. Имам предвид гадно върнати от противинка къси или с неприятен фалц от треви топки и налагащо по меко  пасивно отиграване, което с бърза ракети би ви било много трудно или би искало много добра ръка. Ако изпълните топспин уцелвайки хилката не в средата а към върха на главата не съвсем в края разбира се ще получите още по мощен камшичен удар. Това обаче е характерно за всички дървета с изразена еластичност. Дървото хем не е бързо, но според мен не е  препоръчително за начинаещи играчи. На моменти ще усещат неконтролирано хвърляне  на топката. Има си характерното турбо на композитите при по силен удар макар и леко притъпено поради редуцираната скрост.  За да го спрат от производство обаче сигурно има причина. Може наистина  LIU SHIWEN  да е по доброто дърво, но предполагам е доста близко до цитирано от мен.

Изключен

#2 2018-03-18 21:24:35

Mebelbox
Потребител
Registered: 2014-03-02

Re: На вашето внимание Butterfly Innerforce Layer AL

Чудесно ревю!
От седмица играя с Инерфорс ЗЛЦ /Т05/. Което, предполагам, е идентично с дърветата от серия инер.
Това е дърво, буквално с две лица!
За първи път ползвам Т05 /подарък втора ръка/ и реших да ги сложа на това дърво.
Все още не мога да представя конкретни плюсове и минуси, но от първи впечатления /4-5 часа/, това дърво може всичко.
При пасивна игра се държи като АЛЛ, при по-силни удари направо експлодира. Което, предполагам пак, ще представя доста по-разнообразна игра, заради държането си при различна сила на удара. Няма вибрации, средна еластичност.
Мисля, че засега е като мустанг. Все още необуздано.
Ще си допълня мнението след повече експириънс.

BTF Innerforce ZLC
FH - Rakza 7
BH - Rakza 7 soft

Изключен

#3 2018-03-19 00:00:42

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Това което ми прави впечатление е, че бътерфлай обичат комбинацията на два слоя limba слепени. Участва в много техни дървета, а средния слой посоката на влакната и  лепилата определят останалите качества.

Като пример се сещам за класики и модерни дървя, където можем да открием една-две прилики: biggrin
Пеперудки: 
Primorac: limba - limba - ayous - limba - limba
Pter Korbel: limba - limba - ayous - limba - limba
Adolescen: limba - limba - ayous - limba - limba
Zhang Yining: limba - limba - ayous - limba - limba
M. Maze: limba - arylate/carbon - limba - ayous - limba - arylate/carbon - limba
Liu Shiwen: limba - limba - zlf - ayous - zlf - limba - limba
Jun Mizutani: limba - zlc - limba - kiri - limba - zlc - limba
Innerforce ZLC: limba-limba-zlc-ayous-zlc-limba-limba

Явно е добра композиция щом отгоре виждаме прекрасни именити бухалки с леки фибри zlf, zlc и дори Нитаку прилича по композиция с друга сърцевина
Nittaku Acoustic: limba-limba-tung tree-limba-limba  tongue

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#4 2018-04-26 13:37:41

kng2005
Потребител
Registered: 2016-11-15

Адмирирам  прекрасното  ревю на г-н Бончев  -ако  някой може да направи  подобно   за Инерфорс ЗЛЦ  и  Инерфорс  ЗЛФ  ще бъде  отлично
А  като предложение  -ако може да се направи  каталог  на  дървета-гуми -топчета....С  експерни мнения ще  е  изключително

Изключен

#5 2018-04-26 18:38:33

Mebelbox
Потребител
Registered: 2014-03-02

...ако  някой може да направи  подобно   за Инерфорс ЗЛЦ  и  Инерфорс  ЗЛФ  ще бъде  отлично...

продължение от предния пост.
За първи път ползвам композитно дърво. Досега все 5-пластови чисти.
След 10-тина часа игра смених Т05. Тези гуми са отлични, но искат и отлична техника, каквато аз нямам.
Сложих старите Ракзи, ФХ на БХ.
След около месец игра - 15-20 часа, все още не мога да дам точно определение и сравнение с друго дърво.
При по-пасивна игра /подпиране, бутане и при блокиране на по-леки топспини/ се държи като чисто, пет пластово дърво.
При сечене над масата е малко безконтролно.
Идеални флипове. Особено на БХ. За първи път се наслаждавам на този вид удар.
Добра скорост при топспин.
Може би най-интересната характеристика, която съм открил, за сега, е невероятната скорост, която се генерира при по-плосък удар. Безкрайна точност и прецизност на пласиране на топчето.
Чувството при допир на топчето е като на дърво, едва при по-мощни удари се чува характерния /наричам го "писък"/ звук на композита.
По десетобална система:
Скорост 9
Контрол 8
Спин 8,7
Еластичност: средна, по-скоро ниска-4
Твърдост: средна, по скоро над средната-5,5
Спин при сервиране: 7,5. По слаб от Тибхар Стратус ПУ със същите гуми. Но пък изпълнявам други сервизи, които се получават по-добре от преди.
Треактория: средна - 5. По ниска от Тибхар Стратус ПУ със същите гуми.
Но както казах, малко са ми "часовете". Но...
Това дърво е не с две лица, а с много. И тепърва ще преоткривам безкрайните му възможности.
Не напразно и цената му е сериозна.
Надявам се да направя ъпдейт след време.

BTF Innerforce ZLC
FH - Rakza 7
BH - Rakza 7 soft

Изключен

#6 2018-04-30 12:05:08

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Безконтролното сечене над масата в  80 процента е резултат от меката гума в твоя случай. В смисъл, като се абстрахираме от мисълта за неправилен подход на ръката. Като цяло меката гума е трудно управляема на пасивни топки. Активна игра над масата и  рядко пасивни топки това е философията. Меката гума е по удобна за активна игра над масата. Не говорим за профи играчи. Там и цели и тренировки са други.  Инерфорс серията са си композитни дървета и имат изразена "еластичност". Наистина искат опитни ръце. След всеки турнир съм на ръба да сменя дървото, това с което играя с чисто дърво. Имам 3 реномирани уж  плюс още два композита класики пробвани за известно време. Не заради друго, а заради евентуалната възможност да получа малко по контролирана ракета. Това виждам обаче когато насреща ми се появи опитен противник. Контрола върху топката се оказва решаващ.  Другия важен момент е гумата, дори по важния касаещ контрола. Именно  силно фалцовите и катапултиращи гуми трудно се  управляват. Играта с тях обаче е голям кеф. С такива гуми пасивната игра е сведена до минимум. Ама и съм се нагледал на турнири как хора грабнали "ферарита" не успяват да задържат 3 различни по фалц и посока топки на масата.

Изключен

#7 2018-04-30 13:26:15

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Така е !!! За играчи като нас, които не играят по ешелоните, а са си любители без значение от нивото и ходят само по такива турнири, не са нужни екстри като бързина и голям катапулт !!! В най-голяма степен ракетата ни трябва да притежава контрол и да е опрощаваща откъм грешни отигравания без значение дали са пасивни отигравания или са опити за насочване и атака smile бързина който иска да вкара малко сила и готово smile така или иначе удари над 70% от максималната сила водят предимно до грешки ... същото е и при катапулта в повечето случаи smile

Blade: Butterfly Viscaria FL     
FH:      Butterfly Rozena
BH:      Butterfly Rozena

Изключен

Board footer