#11 2018-03-13 20:52:39

android29
Потребител
Registered: 2016-04-10

Re: Съвет за гуми за дърво Butterfly Boll Spirit Spirit

Ицо Димитровград писа

Xiom Vega Pro за фх
Xiom Vega Europe за бх
са гумите които бих препоръчал!
Или ако ти се дават повече пари за гуми 2 броя Tenergy 05-FX. Те са една идея по контролеруеми от 05.

Ок, ще проверя и тази комбинация, но като цяло не съм фен на Xiom.

Изключен

#12 2018-03-13 20:54:08

android29
Потребител

vevs писа

Пич ТБС и Т05 са родени просто един за друг. Всичко останало ще е компромис и то значителен. МХП в никакъв случай. Ако не е Т05 търси същата твърдост и пак така висока дъга на гумата, но няма да е същото. Не че съм фен на Т05, но на това дърво ... ти и без това ще си играеш с тях най-малко 2 години на нивото на което си. Иначе може да влезеш в друг филм.
А колко грама е дървото?

Дървото е 85 грама.

Изключен

#13 2018-03-13 21:53:06

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

android29 писа

но като цяло не съм фен на Xiom.

Ами сега е момента да станеш smile

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#14 2018-03-13 22:10:09

RobbeR
Потребител
От Дряново
Registered: 2017-08-22

Незнам с какво дърво си играл преди, но за Рапидите ми е ясно smile понеже както виждаш от комбинацията на подписа ми, аз ползвам Тибхар. Дървото което си избрал не е лошо, но те съветвам да свикнеш с него и да не го сменяш ( както и Бончев ти каза ) най добре е да се свикне с нещо и да не се бара или поне да не е коренно различно това което се сменя ... та съвета ми е или свикни с тенерджитата от сега или избери моя вариант с по-меки гуми които също имат скорост но просто се контролират по-лесно заради по-дългото време което топчето остава в тях при удър ... съответно колкото са по-твърди времето намалява а с това трябва да увеличиш прецизността на удара smile ти си прецени  ... и двата варианта са добри... въпроса е кой ще ти пасне повече smile успех

Последно редактирано от RobbeR (2018-03-13 22:11:27)

Blade: Tibhar Stratus Power Wood
FH: Tibhar Sinus Alpha
BH: Tibhar Sinus Alpha

Изключен

#15 2018-03-14 11:24:05

vevs
Потребител
От Бургас
Registered: 2010-07-28

android29 писа

Дървото е 85 грама.

За да ти е малко по-лесно на БХ можеш да сложиш Т80. Аз съм играл с Т64 на БХ и беше много добре, но състезатели които ползваха Т64 минаха на Т80 заради новите топчета. Сигурно има защо. На ФХ е ясно - Т05. Успех.

Изключен

#16 2018-03-14 13:37:18

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Привет,
Във връзка със най-новите топчета, които за пореден път отказват хиляди любители от играта... Предлагам да видиш новоразработените гуми които уж са по-пригодени за 40+ стандарта.
Изобщо не съм съгласен че дървото е само за Т-енергията която също е много променена спрямо гумите от 2015г.
Иначе по принцип на бекхенда си сложи малко по-мека гума в градуси. Ако и да е същата като на форхенда. или по-тънка подложка.
Погледни новите гумета: Blustorm, Rosеna, Rasant series и не сеинтересувай от най-скъпото,винаги има заложен маркетингов компонент. Гумите на Andro и Yasaka съм ги пробвал, имат леки разлики с пеперудките но имат повече прилики отколкото разлики tongue

Последно редактирано от emillio (2018-03-14 16:52:06)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#17 2018-03-14 16:11:52

BaiMile
Потребител
Registered: 2010-11-11

emillio писа

Привет,
Във връзка със най-новите топчета, които за пореден път отказват хиляди любители от играта... Предлагам да видиш новоразработените гуми които уж са по-пригодени за 40+ стандарта.
Изобщо не съм съгласен че дървото е само за Т-енергията която също е много променена спрямо гумите от 2015г.
Иначе по принцип на бекхенда си сложи малко по-мека гума в градуси. Ако и да е същата като на форхенда. или по-тънка подложка.
Погледни новите гумета: Blustorm, Rosana, Rasant series и не сеинтересувай от най-скъпото,винаги има заложен маркетингов компонент.гумите на Расант и Yasaka съм ги пробвал, имат леки разлики с пеперудките но имат повече прилики отколкоторазлики tongue

Стига с тоя мит, че тенерджи били влошили качеството. Това някое "про" ли ти го каза или някой парков специалист?

Изключен

#18 2018-03-14 16:48:29

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Bai Mile, Писах в друга тема че прота-та не се оплакват! и шляпат само с Тенерджита,

Но много от силните любители и Лао Бао са напипали разлики. Аз ползвах 05FX и много я харесвам, скоро я смених с една по-свежа същата и разлика намирам.
Не само от смяната от 2,0 на 1,8. Някак е по рехава и все така бързо се напуква по ръбовете. Спина на по свежата е една идея по-слаб от старата - изноисена от Про играч и преживяла на моето дърво 9мес. 
Играл съм и с Доник и Тибхар. Ясака и др. Много време игра и промяна на температура и влажност трябва за да изградиш мнение за финните разлики между тези гуми. При това трябва някой да ти подава еднакви топки.
Моето мнение се гради основно на дървета клас off- all+
Хващал съм стара 05ца (2014г.)на бойно многослойно композитно дърво - Става ад. не е за мен tongue
Xiom Omega Pro ми беше FH, хубава гума, по-твърда идава от 05FX но Разликите са едни при 22°C и други при 18°C  biggrin
Сега Acuda P2 се представя страхотно, харсва ми поне колкото Т05FX.  Няма да изкарвам пари по турнири! Не владея про гумите над 60% -->няма да дам 115лв за тенерджи вместо 90лв за Donic, Tibhar,  Stiga, Joola, Yasaka, и др.
Не съм играл с гуми на Victas, Gewo, TSP, И Nittaku на които тензорите също са около 85-92лв. Убеден съм че няма да са далече от Т05.

Не зная защо никой не предложи на човека Butterfly Rozena, която се позиционира малко по-бавна от Т-нещо си и малко над Brice овете, които аз също намирам за пркрасни гуми от преди години. Освен че би била по-подходяща и цената и е около 30+ % под тенерджито.  wink2

Последно редактирано от emillio (2018-03-14 16:53:58)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#19 2018-03-14 17:01:06

BaiMile
Потребител
Registered: 2010-11-11

Илюминатите са виновни... и тенерджията преебаа. Ей, добре че ги фанаха наште разбирачи, които играят повече тенис във форумите, отколкото в залите.

Изключен

#20 2018-03-14 21:16:38

android29
Потребител

Гледам добра дискусия се заформи wink2

Днес пробвах гумите на Xiom.

Xiom Vega Pro и Xiom Vega Europe - на дърво XIOM Allround classic S дърво (ALL+). Гумите бяха на 6 месеца но е играно малко с тях  и бяха в добро състояние.
Бих казал, че играта и усещането беше почти идентично с това с което играя в момента с Tibhar Rapid.
След това имах възможността да играя с XIOM OMEGA VII PRO  http://tennisdiscount.eu/index.php?main … ts_id=1089 (най-новите на Xiom 2018)
на дърво XIOM FEEL ZX 3 Zephylium-Hinoki-Carbon zx3 http://tennisdiscount.eu/index.php?main … ts_id=1076
Като гледам характеристиките на дървото мисля че са доста сходни на моето.
Цялата тази комбинация е чисто нова (буквално момчето я получи преди 2 дни)
Тук вече усещането беше съвсем различно. Особено ми хареса как лесно правя флип на БХ, което досега ми беше един най-трудните удари.
А усещането при топспин на ФХ просто уникално, звук, катапулт на топчето, парабулата на топчето абе всичко си беше +++++
Вече наистина ще си сменя мнението за Xiom rofl
Но искам да пробвам и серията на Tibhar Evolution (на за сега мямам познат с такива гуми) за да направя разликата и да мога да взема решение.
То е ясно че каквото и да взема сега, рано или късно пак ще се пробват и други нови неща де, но все пак.

п.с. Незнам защо всички постояно говорят (не само в тази тема, а навсякъде) че примерно гумите на Butterfly са мнооого скъпи,
и как е нормално да се даде 60-70лв задруги марки, отколкото 100-110лв за Butterfly. Тук говорим за разлика от 30-40лв на гума.
Все пак ти ги даваш тези пари примрно за 12 месеца (до смяна с други гуми).
А иначе при нормална игра само 10-15 дни ще ги дадеш за игра в залата-да си платиш за игра на масата.
Тук аз разсъждавам по следният начин:
Ако си пушач (най-вероятно и тук във форума има доста такива дори сред активно спортуващите), и ако пушеш по 1 кутия на ден,
което си е стандарт за средно статистичният български пушач,  за 1 месец даваш 30*5лв=150лв т.е на всеки 3 месеца човек ако не пуши
може спокойно да си купува нова страхотна комбинация
Ако си купуваш веднъж в годината може да си вземеш нещо извънземно като комбинация (не че ще ти трябва де)
Тва сега ако го споделя с разбирачите пред блока, които фиркат бирички всекидневно и пафкат като за световно,
ще кажат "Как ще дадеш 400-450лв за хилка за тенис на маса, ти си чисто луд." - а те горките я изпафкват за 3 месеца (без да броим бирите)

п.с.2- аз съм непушач

Изключен

Board footer