#1 2018-03-13 02:43:33

android29
Потребител
Registered: 2016-04-10

Съвет за гуми за дърво Butterfly Boll Spirit Spirit

Здравейте, искам съвет за гуми за това дърво.
Преди време (година и половина) бях писал за съвет за цялостна комбинация за начинаещ (тогава ме посъветвахте да не давам излишни пари) и да си взема нещо за начинаещ и като се науча да играя тогава да мисля за по-скъпа комбинация (мерси за ценият съвет-възползвах се и имаше ефект).
Е мисля че дойде време за следващото ниво. (Преди време на хора които не можех да им взема гейм вече си ги бия порядъчно).
На скоро пробвах това дърво  Butterfly Boll Spirit Spirit и останах удивен-за това реших да си го закупя.
Дървото беше с гуми Tenergy 05 но ми се сториха една идея бързи за мен.
За сега съм се спрял на Tibhar серията Evolution, но като ги гледам са 7-8 вида и не мога да взема решение.
По принцип играя нападателен тенис, като бекхенда ми е по-слабият удар и там предпочитам да имам една идея по-голям контрол.
Но до сега не съм играл с различни гуми на форхенд и бедхенд и незнам как ще го възприема.
В момента играя с Tibhar Rapid но усещам, че вече са ми една идея бавни тези гуми.
За момента всичките видеа които съм изгледал и коментари които съм прочел съм се спрял на Tibhar Evolution MX-P и за двете страни на дървото или евентуално  Tibhar Evolution FX-P за бекхенд.
Всички съвети и предложения са добре дошли.
Благодаря предварително за отговорите.
Поздрави

Изключен

#2 2018-03-13 10:32:33

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Re: Съвет за гуми за дърво Butterfly Boll Spirit Spirit

Това на което си се спрял имам  предвид гумите няма да се различава особено от комбинацията дето си гледал. Имам предвид, че Еволюшън МХ-Р не са по бавни гуми от Тенерджи. Имат само малко по нисък ъгъл на хвърляне. Бол Спирит е много добро дърво , но и доста взискателно. Предполагам това  което те е впечатлило в ракетата която си гледал е скоростта на топката при атакуващ удар и лекотата на започване на атаката. Играта обаче далеч не е само това. Докато не опиташ обаче няма да разбереш разликата, така  че купувай и слагай. Винаги първите стъпки са такива. Първо се взима нещо както дойде според случая. Следващата стъпка на любителски занимаващия се е винаги "Искам нещо по бързо" било то дърво или гуми. Определено посочената от теб комбинация покрива изискванията на професионално ниво. Пример, Тимо Бол играе с доста подобна. Или с други думи казано за да се възползваш от тази екипировка  играта ти с крака и техниката на ударите трябва да са на добро ниво. Но това не е толкова важно. Кеф цена няма. Така че скачай. Както и друг път съм казвал виждал съм млади дихатели , примерно 4-5-ти клас грабнали точно такава комбинация и млатят дето сварят. Но играят под ръководството на треньор. Там целта е, дълго време ИГРАТЕЛЯ да свиква с дървото и да не го сменя т.е. целта е дългосрочна. Нашего брата и аз в това число все си купуваме по нещо ей така   да го пробваме и то край няма. Така , че ако можеш да се възпреш от много проби взимай и играй с времето всичко ще си дойде на мястото или пък не.

Изключен

#3 2018-03-13 10:32:43

BaiMile
Потребител
Registered: 2010-11-11

Ох, мислех да се шегувам, ама хайде няма. smile
Щом идваш от Рапид, МХ-Р ще ти е бърза. Моят съвет - вземи си новите Аурус Селект - много са приятни и на това дърво ще имаш доста контрол. Не се хвърляй на най-най гуми, нито ще можеш да им достигнеш потенциала, ще се чудиш защо ти летят топките където си поискат.

Изключен

#4 2018-03-13 10:36:29

the_shooter
Потребител
От Варна
Registered: 2011-03-06

Ако не си си разлепил Тенерджито не го прави, ако вече си го рзлепил залепи го отново. Това е точната гума, с еволюшана не се сещам какво повече ще получиш. Единствената причина да се купуват тибхари, ракзи, доници и прочие е цената на тенерджито.

TBS / Yasaka Rakza Soft 1,8
Mizuno Fortius FT/ Tibhar GRIP S Europe 2,1

Изключен

#5 2018-03-13 13:39:20

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Надявам се спирита с тенерджитата не си го взел от алиекспрес.
Може да пробваш само една т05 фх за малко повече контрол.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#6 2018-03-13 13:47:10

Ицо Димитровград
Потребител
Registered: 2014-11-25
facebook профил

Xiom Vega Pro за фх
Xiom Vega Europe за бх
са гумите които бих препоръчал!
Или ако ти се дават повече пари за гуми 2 броя Tenergy 05-FX. Те са една идея по контролеруеми от 05.

Butterfly W.SCHLAGER Carbon
Butterfly Tenergy 05
Andro Rasant Powersponge

Изключен

#7 2018-03-13 14:35:14

vevs
Потребител
От Бургас
Registered: 2010-07-28

Пич ТБС и Т05 са родени просто един за друг. Всичко останало ще е компромис и то значителен. МХП в никакъв случай. Ако не е Т05 търси същата твърдост и пак така висока дъга на гумата, но няма да е същото. Не че съм фен на Т05, но на това дърво ... ти и без това ще си играеш с тях най-малко 2 години на нивото на което си. Иначе може да влезеш в друг филм.
А колко грама е дървото?

Последно редактирано от vevs (2018-03-13 14:38:13)

Изключен

#8 2018-03-13 20:39:26

android29
Потребител

BaiMile писа

Ох, мислех да се шегувам, ама хайде няма. smile
Щом идваш от Рапид, МХ-Р ще ти е бърза. Моят съвет - вземи си новите Аурус Селект - много са приятни и на това дърво ще имаш доста контрол. Не се хвърляй на най-най гуми, нито ще можеш да им достигнеш потенциала, ще се чудиш защо ти летят топките където си поискат.

Ок, мерси за сериозното отношение biggrin
Ще ги проверя тези гуми Аурус Селект.

Изключен

#9 2018-03-13 20:42:34

android29
Потребител

the_shooter писа

Ако не си си разлепил Тенерджито не го прави, ако вече си го рзлепил залепи го отново. Това е точната гума, с еволюшана не се сещам какво повече ще получиш. Единствената причина да се купуват тибхари, ракзи, доници и прочие е цената на тенерджито.

Нищо не съм разлепвал. Кобинацията с която играх е на мой приятел. Той си играе с нея.
Аз просто си поръчах същото дърво. Цената не е проблема, проблема е дали имам достатъчно умения за да играя с подобна комбинация.

Изключен

#10 2018-03-13 20:45:06

android29
Потребител

tweeg писа

Надявам се спирита с тенерджитата не си го взел от алиекспрес.
Може да пробваш само една т05 фх за малко повече контрол.

Споко не е от АлиЕкспес. От американски сайт е: https://www.megaspin.net/store/default. … -tb-spirit
Просто имах познат в Америка, който ми го почъча и достави като се прибра от там.

Изключен

Board footer