#1 2018-01-09 12:16:23

Bizkov
Потребител
Registered: 2018-01-09

Време за нещо добро

Здравейте,
от няколко дни чета из форума с надежда да си помогна сам, но май е по-добре да искам съвет.
Играя любителски тенис още от дете. В казармата играех почти всеки ден и бях станал сравнително добър (мое мнение предвид, че един майор тренираше с мен за турнир).
Следващите няколко години играех от време на време, но от скоро пак се запалихме с братовчед ми и започнахме да играем 2 пъти седмично.
От ученическите години играех с по-сполучливите Gold Cup (доста лепкава като нова) с права дръжка. Доста години мислех, че имам хубава ракета, но никога не бях чел, че се сменяват гуми и т.н. Братовчеда играеше с подобна - сами се сещате какъв тенис сме играли.

1515488020_img_4786111111.jpg

Но братовчеда купи две ракети за проба - Dunlop revolution 7500 (оказа се, че му е бърза) и след това си взе Palio 2 с която още свиква. Аз взех дънлопа и изведнъж ние играем съвсем друга игра. Спинове, подсичане, въртене - всичко коренно различно. Вече свикнах така да играя и ми е още по-интересно. С предисторията достатъчно.

Запалих се доста и ще започваме да се събираме да играем редовно с още няколко момчета и за това реших, че е време да си взема една добра ракета.
Играя 70% нападателно и обичам разнообразната игра по цялата маса. Харесва ми да имам контрол, но искам и бързина (Дънлопа уж я водят бърза, но ми се струва, че като искам да отиграя бавна топка с топспин, трябва да вкарвам много сила за топспин и с тази сила често топчето излиза от масата и отделно не мога да понасям звука от ракетата като удари топчето). Играя близка до средна дистанция.
Определен бюджет нямам, но съм любител, който практикува много спортове (фитнес, бокс, много колоездене, волейбол -веднъж месечно), като във всеки спорт се хвърлям на макс. Та се спрях на тези неща:

Дърво XIOM Allround classic S дърво (ALL+)  http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=625 с права дръжка, че с такава съм свикнал
   Гуми:  XIOM Vega PRO  http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=621
               или по-бавна XIOM Vega EUROPE   http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=622
              BH - Palio Hidden Dragon  http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=115

Ще се радвам да изкажете мнение дали е добра комбинацията и дали няма да ми е бърза комбинацията.
Поздрави!

Последно редактирано от Bizkov (2018-01-09 22:56:07)

Изключен

#2 2018-01-10 02:58:26

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

Re: Време за нещо добро

Ако намериш време за няколко тренировки с треньор ще е най добре , той ще те насочи и каква ракета е подходяща за теб.
Без да те видим как играеш трудно е да се прецени какво е подходящо за теб, иначе това което си  посочил е добър вариант като за първа ракета .

Изключен

#3 2018-01-10 10:42:22

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

Здравей, къде играеш в момента? Нивото ти какво е На турнири ходиш ли Колко пъти седмично играеш?

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#4 2018-01-10 14:18:05

Bizkov
Потребител

След почивка от 4-5 години, започнах да играя веднъж седмично. От скоро 2 пъти седмично. Не съм начинаещ, но не мога да кажа че съм напреднал. Както казах в първия пост, в казармата играех с един Майор, който ходеше по турнири и ставаше много завързана игра. Лично аз обаче по турнири не съм ходил. Лошото е, че в момента съм далеч от добрата игра - правя много непредизвикани грешки, но предполагам, че до месец ще вляза пак в някаква форма.
  Лятото надали ще играя повече от веднъж седмично, за това не мисля, че трябва да се изхвърлям с нещо много хубаво и скъпо. 
  Играем в голяма спортна зала в Драгоман (в гр. Сливница нямаме маса за тенис). Като масата не е хубава, а и е сложена в неподходящо помещение с не много висок таван и кофти осветление.
  За треньор не съм сигурен, тъй като нямам амбиции да ходя по турнири, но ако това е най- добрия вариант за правилна преценка, ще посетя някой. Най-близо ми е клуба в Люлин, а и тук във форума само хубави неща чувам за там.

Изключен

#5 2018-01-10 15:33:15

danisius
Потребител
От Бургас
Registered: 2006-03-12

Когато си самоук в почти всички случаи движенията са далеч от правилните, което е предпоставка за
множество непредизвикани грешки и бързо достигане на плато  в развитието.

Изключен

#6 2018-01-11 09:31:17

Bizkov
Потребител

Разбирам, но съм вече на 33 години и си мисля, че няколко часа с треньор няма да променят много играта ми.
Удоволствието от този спорт няма да изчезне, дори с много непредизвикани грешки.
Варианта май ми остава да поръчам тази комбинация и да се надявам, че ще ми доставя удоволствие да играя с нея.

Изключен

#7 2018-01-11 10:24:04

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Bizkov писа

Разбирам, но съм вече на 33 години и си мисля, че няколко часа с треньор няма да променят много играта ми.
Удоволствието от този спорт няма да изчезне, дори с много непредизвикани грешки.
Варианта май ми остава да поръчам тази комбинация и да се надявам, че ще ми доставя удоволствие да играя с нея.

Ако си спортувал като дете и имаш изградена добра двигателна култура, един треньор може много да ти помогне. 33 години са "детска" възраст.

Do or do not. There is no try.
Yoda

VKM, FH: Yinhe Big Dipper, max / BH: TSP Spectol Blue, 1.7 мм

Изключен

#8 2018-01-11 13:29:29

Bizkov
Потребител

Vladivlad писа

Ако си спортувал като дете и имаш изградена добра двигателна култура, един треньор може много да ти помогне. 33 години са "детска" възраст.

Цял живот съм активен. Тренирал съм футбол и баскетбол като ученик, а в първия пост съм написал сега какво спортувам.
Тениса винаги съм го играл любителски и досега не съм се замислял за треньор, но ако според вас ще има efekt от 3-4 урока, ще намеря време да мина при Lao Bao

Изключен

#9 2018-01-11 14:50:42

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Bizkov писа
Vladivlad писа

Цял живот съм активен. Тренирал съм футбол и баскетбол като ученик, а в първия пост съм написал сега какво спортувам.
Тениса винаги съм го играл любителски и досега не съм се замислял за треньор, но ако според вас ще има efekt от 3-4 урока, ще намеря време да мина при Lao Bao

Това, което спортуваш сега, няма нищо общо с изграждане на основни двигателни умения, което се случва до навършването на определена възраст. И особено важи по отношение на игрите с топка.
Така че поздрави Лао Бао, пробвай някоя комбинация при него и тогава поръчвай нова такава.

Do or do not. There is no try.
Yoda

VKM, FH: Yinhe Big Dipper, max / BH: TSP Spectol Blue, 1.7 мм

Изключен

#10 2018-01-11 18:39:59

Bizkov
Потребител

Благодаря за съдействието!  drinks

Изключен

Board footer