#11 2017-11-17 10:56:16

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
Страница

facebook профил

Re: Впечатления от Тенерджи 25

Точно за Тенерджи 05 коментирах, че са ги развалили. Но щом си решил да си пръскаш парите, никой не може да те спре. smile

ПС. Обърни внимание също на Donic Bluestorm

https://www.youtube.com/watch?v=99Cipn1PR8U

Последно редактирано от Lao Bao (2017-11-17 10:59:03)

Тенис в Люлин
Viber: 0888 075 614

Изключен

#12 2017-11-17 13:07:51

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Залепих гумата довечера ще я опитам в залата, но  като наистина  да ми се струва малко по-лека. Ще видя в игра как  е. Преди да купя бях говорил с приятел дето от доста време играе с Тенерджита  и точно това го питах дали е усетил разлика в качеството  на разл. партиди. Та ми отговори , че не е усещал. Ама то  това е само приказка по телефона.  Как да е. Тази ако не ми хареса следващата  ще е  друга.

Изключен

#13 2017-11-17 22:35:18

neon
Потребител
Registered: 2006-12-29

браат  ти  нали със софт варианти играеше преди година сега си втвърдил? drinks

Изключен

#14 2018-01-26 11:59:07

bonchef
Потребител

Така е втвърдих и след един месец пак омекнах. Махнах Т-енергията и захвърлих на камарата и пак сложих саунд гумата. Тези твърди гуми изискват едно движение без колебание. Не си ли избрал подходящия момент, мястото на контакта с топката, силата  на удара, ъгълът на хилката може и още да има и удара е кюф. Меките гуми ти дават малко повече толеранс на грешката. Единственото което мен специално най ме бърка с тези меки гуми е, че при посрещане на сервиз те пък изискват повече прецизност от твърдите щото хвърлят бързо топката особено и ако горницата на гумата е много тънка. Мда....... да движим индустрията напред тва.

Изключен

#15 2018-01-27 01:05:58

Manolov
Потребител
Registered: 2007-02-10

Така е, но са малко топ-играчите в света, които ползват меки гуми. Те са повече като за нас, а не за сериозен тенис на маса! Гумите с твърда гъба не поддават при правилно изпълнение на ударите, докато при меките гуми не винаги е така. Най-добре това се проявява при силно подсечени топки. Много е трудно да направиш бърз топ-спин срещу такава топка с гума с мека гъба.

Изключен

#16 2018-01-29 10:57:39

bonchef
Потребител

За топ играчите е сигурно, че няма да ползват такава гума. Тези гуми са твърде слаби за сериозни играчи. Аз говоря за моето ниво, че ми вършат работа. Не че не може да се привикне и към средно твърди гуми, но трябва да настроя според дървото тогава. На пасивна игра най съм се кефил на един ураган. Направо умира топката на хилката и можеш да я пуснеш дето искаш. Ама до там с хубавите неща в моите ръце. С топспина  голяма мъка и почти никаква обратна връзка. Много бързо махнах.

Изключен

#17 2018-01-31 00:26:38

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Скоро гледах ревюто на BTY Rozena (май професора го беше постнал), или покрай блусторма го гледах...

Стори ми се много добро предложение имайки в предвид по-умерената цена и голямото сходство с Т05
За любители ми се струва по-правилния избор.  Розана
Ще дойдат някъде между Bryce и тъмната енергия smile

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#18 2018-02-06 11:46:21

bonchef
Потребител

За пореден път след поредния турнир се завъртам в кръг. Много трудно се управлява тази саунд гума на някакво еластично дърво. Опитвал съм със сковано но то определено  не е моето. Сега сложих едина Марк 5 на Ясака. Интересното беше , че на мекия топспин под масата където мислех, че ще се появят проблемите, гумата играе прилично и с достатъчно контрол. За момента ме бърка лошата обратна връзка при по силните удари. Не особено фалцовата горница комбинирана с възтвърдата  гъба не достатъчно добре показват момента на хващане на топката. Твърдата гъба пък от друга страна си иска по силен удар за да се деформира и да реализира потенциала си колкото го има модел отпреди 30 години. Но пък за сметка на това не хвърля неконтролирано топката на пасивната игра и лесно вади (повдига) подсечените топки над мрежата. Е ще се опитам да играя така. Трябва  да я пробвам на някой турнир. Тогава  най ясно си проличават недостатъците и силните страни елементите на инвентара.

Изключен

#19 2018-02-06 12:38:08

RobbeR
Потребител
Registered: 2017-08-22

Аз затова съм доволен от комбинацията на подписа ми, понеже както и ти не веднъж си казвал, че няма перфектна такава, но има такава с която правиш най-малко компромиси smile та моята играе добре на подложка, прави приличен топспин когато се налага, а има и добра обратна връзка ... минуса е, че трудно посреща сервизи ( но си мисля, че на теб лично ще ти е по-лесно отколкото със саунд гумите ... все пак тия са една идея по-твърди ) ... но то няма как всичко да е добре smile свиква се просто и толкова

Последно редактирано от RobbeR (2018-02-06 12:40:11)

Blade: Butterfly Viscaria FL     
FH:      Butterfly Rozena
BH:      Butterfly Rozena

Изключен

#20 2018-02-06 17:40:27

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Колеги, ако искате да ходите по турнири и да нямате оплакване, мисля знаете че всяка фирма си има серия за турнири.
На Yasaka се казва Raкza на BTY Tenergy, Donic - acuda и Bluestorm + вариацийте. Xiom - Omega Pro, Stiga - Calibra  Tibhar - Evolution, Andro - Rasant и т.н.

Всеки играч индивидуално си определя дървото, за което е нужен опит и бюджет. След това овладява съответните гуми и отива да пИчели.

Като за удоволствие и упажнение всяка гума прясна от бившия елит е прекрасна. с някое дърво. Това че някой модел е на 30 години го прави легенда и проверено добър. Имам лично много добро впечатление от Bryce, Марк V HPS  и други някой стари модели гуми. Лошото е че стария модел понякога идва с нова цена smile 
Всеки си прави сметка дали да дава 70-90лв. за легенда или 75 - 115лв.  за актуална батъл гума...

Последно редактирано от emillio (2018-02-06 17:42:41)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer