#51 2017-02-10 15:54:02

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Re: Нова хилка

Да относно меко и твърдо дърво може да се ориентираш по класификацията му.

"Def" - много меки и често леки
"all" - меки и средно меки
"Off" - Твърди и бързи често безконтролни дървета.
Всички други +,- са някъде междинни на тези 3 основни класа
По логика All ++ трябва да е еквивалентно на Off - 
Но за толкоз точна преценка тярбва ръка да пипне, ухо да чуе и прочие  smile

По типове:
Чисти дървета като предложените от мен N сеия, само дървесни слоеве и фурнири + лепила от сорта на туткал или други синтетични лепила. Някои им викат още класически
Композитни Смес от дърво и слоеве от композитен материал, най често Карбон. Понякога Базалт, Стъклени или други фибри които втвърдяват, уеднаквяват или разпределят вибрацийте. Наричани още модерни дървета
Има и някои хилки при които карбона е под 1-2 фурнира към сърцевината и не е за цел да я прави бърза, а да разшири дората работна зона на дървото. Като цяло остава клас All All+ Plaio CAT

Различните наименвания идват от структурата на композитния материал. Плъtен слой, дебeлина, решетка от нишки и др.  arylate carbon, aramid carbon soft carbon. и т.н.

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
XIOM Vega Pro refurbish
BTY 05FX  refurbish

Изключен

#52 2017-02-10 18:04:37

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

И скорост и въртене- спин - ще срещнеш и израза качество на удара (много го  чувам от трениращите с треньор) се  постигат с тренировка на движението на удара. Това че китайските гуми имат този потенциал не означава, че всеки взел  такива гуми ще го има. Точно затова казах, че това качество се постига по трудно т.е. с повече тренировка отколкото с европейските  гуми. Но има и китайско производство на гуми с европейско усещане. Пробвай и едните и другите. Предполагам сам ще  видиш разликата.  Разликата  между добър тензор и добра китайска гума примерно -хубав Ураган е са само на най високите предавки постигани с много силен и правилен удар. Тензора поради  по меката си подложка в един момент се изчерпва. Ако и ръката да има потенциала и силата за по силен удар. Твърдата подложка на китайската гума  има още малко потенциял за реализация на по висока скорост. От там се получава и един гаден фалц на топката, който кара топката попаднала в противниковото поле да отскача изключително малко от масата така  много трудно се подлага. Това съм успявал да постигна само по някога ползвайки един Френдшип ако се  не лъжа 408 мисля. Докато партньорите ми се научат ад аподлагат топспина чест огледаха масата и си мислеха  , че топката е  ударила в някакъв боклук и не  е подскочила тя просто си минаваше под хилката им. Не че съм успявала да постигна пълния потенциал на тази гума. Малко обаче да  не си точен в движението и си извън играта.

Изключен

#53 2017-05-07 22:58:51

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Bonchef,

Да не би така, съвсем случайно да е била рушаша играта анти-спин гума 729 - 804  laughingsmiley

За нея е типично описаното от теб поведение.
Иначе ефекта на неотскачащия топспин съм го виждал от добре изпълнен удар с провинциален ураган.
От висока дъга топчето направо се протъркалва по масата и отскача вместо очакваните около 30см само 5-6  wink2

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
XIOM Vega Pro refurbish
BTY 05FX  refurbish

Изключен

#54 2017-07-19 00:08:20

iriss35
Потребител
Registered: 2017-01-11

За това дръвце какво мислите :   http://tennisdiscount.eu/index.php?main … cts_id=399   ?

Изключен

Board footer