#21 2016-06-23 22:21:14

Ma Lin 2
Потребител
Registered: 2016-06-18

Re: Най-доброто дърво

C41 писа
neon писа
C41 писа

Palio R57? Да на палио са такива главите...  На ясака не са такива, но не знам спрямо пеперудите како са... drinks

Здр, палио ц-2, преди него бях с примо карбон, но вече осезателно разбрах че ми е бързо biggrin , та затова това палио ми хареса като чувство, малко вибрации, меко чувство, като малкия брат на примо карбон, долния сегмент на офф, с гуми блуфаър м2 съм си кръстил шеговито хилката укротителя, всички очакват да идва по към тях по-силно, а то идва леко омекотено и опъват сака biggrin , същеврменно като ударя силно си има достатъчно скорост. За съжаление кой измисли тая форма на палио направо не ми го побира, толкоз ли не могат да копират нещо с по широки крила .... не нам, щяха да имат още по-голям успех, явно имат добра изработка но тоя хват оплесква пейзажа drinks

Аз съм се огледал в R57 за проба. Затова попитах. Иначе Палио правят доста прилични за цената си дървета... drinks

Разбирам те колега аз  преди да си купя това Yasaca Ma Lin Carbon бях и още съм почитател на Palio. Дори и в момента втората ми състезателна хилка е с дърво Palio emperor dragon; BH Palio CJ-8000 Extreme Balance; FH Double Happines G-888 и имам трета състезателна хилка с дърво Palio TN;BH Palio CJ-8000 Biotech с лилава подложка;FH Palio Macro Era.Palio правят много хубава екипировка и все повече се доказват на пазара вместо прехвалените марки и дори много хора които познавам покрай страницата ми на Palio България във фейсбук която ВИ каня да разгледате и харесате, казват че по-малките уши са по удобни.Препоръчвам Ви да пробвате дърво на Palio.   drinks  biggrin  rolleyes

Изключен

#22 2016-06-24 10:07:06

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Не зная колко са му малки "Ушите" но на  Palio B-21  лепих гума свалена от Stiga Carbonado и малееше  отстрани (Точно на ушите) и отгоре.
Та ми се струва не са и малки ушите а са им малки цените.
Специално В Palio R57, KC-1, CAТ и други е търсено много леко тегло ~70гр. намалени са и главите, затова не  трябва да се съди за Палио точно по този(тези) модел...  Ако трябват големи уши Взимай Palio B-XX, Infinity - XX energy-XX или Драконовите серии - Там е друга работа главата.
За Клубна игра и на открито бих казал че са отлично оборудване, поне всяка гума с BIOTECH sponge, след четене и сондиране само такива съм пазарувал...
Yinhe също са им достоен конкурент, дори бих казал че там копират не едно скъпо дърво.  drinks
Бат Лао ги познава точно кое на кое е реплика  wink2 Аз не съм играл с много от оригиналите за съжаление  <_<

За Пеперудките мисля че наложиха стандарт и си позволяват да държат 30% по - високи цени. Смятам че Tibhar, Xiom, Yasaka, DHS и други традиционни фирми предлагат поне 90% същото оборудване на по - достъпни цени. Все пак малко е въпрос на нагаждане.
Ahdro и Adidas ползват същата тензорна гъба и гуми с повечко каучук. ESN Заводите правят всичко наред. Скоро ще са като пералните в определен клас - различни на цвят а всъщност еднакви  biggrin   drinks

Последно редактирано от emillio (2016-06-24 10:10:43)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#23 2017-01-12 20:41:46

ExploreTT
Потребител
Registered: 2016-01-24

Моето мнение по този въпрос:
За да определим "легендарността" на едно дърво, трябва задължително да имаме напредвид няколко на брой фактори. Най-важните и заслужаващи да им се отдели време за мен са 3 фактора: качество (изпитаност), време (на популярност / съвместимост с играчите) и цена/достъпност. Ще започна с качеството, тъй като не виждам почти никъде да се коментира всъщност самото качеството на дърветата (доказвайки че в интернет пишат само аматьори като мен). Качеството на дърветата вече е различно от това преди 20 години, особено заради промяната в правилата на играта. И при различните марки това качество се различава. За мен, най-големи надежди за качеството могат да се таят именно в новите продукти, тъй като те са съобразени с новите условия на играта. И все пак, Лиъм Пичфорд ъпгрейдна на Вискариа заради новото 40+ топче (макар и причината да беше просто заради това че му трябва само малко повече скорост). Според мен, ти добре се ориентира с Приморак, заради времевия и качествения (може би) фактор. За Вискариа също минаха 20 години, откакто е пуснат на пазара за първи път. И все още много хора играят с него, а други го преоткриват. Доказвайки просто, че това са универсални дървета, които служат на почти всеки, играещ стил нападение или блок. Един дядка във варна дори си е сложил зъби на Тимо бол спирит... Така че мога да се съглася за потенциални кандидати, но някакъв неприязън в мен винаги отхвърля това да ги призная напълно. Мястото, където тези дървета се провалят, е в третия фактор. Цената е фактор за достъпността. А достъпността е фактор за популярността. Когато едно дърво е популярно, дори и да е евтино, пак се печели от него. Не всеки може да си позволи да играе с Нитаку Резаунд, дърво за 2500 евро, колкото и да е хубаво. И колкото и да е качествено това дърво, все още няма следа някой да е играл с него. Считам за проблем и това, че новите продукти са все по-скъпи от предишните, докато кризата се увеличава. Съжалявам, че намесвам глобални проблеми, но високата цена за мен е просто показател за алчност, а алчността е показател за несъдържателност...
Реших да отделя малко време и да разузная кое дърво има най-много оценявания. В tabletennisdb.com например, първоначално като цъкнеш на най-популярни дървета, ти излизат Тимо бол АЛЦ и Тимо бол спирит, обаче като селектираш всяко поотделно, номера на отзивите се оказва различен (рейтингът просто не е актуален...). Оказва се, че най-популярното дърво в момента не е Тимо бол алц, не е Тимо бол спирит, НЕ е Стига Клипър (...), не е ново и не е и скъпо (като за качествено дърво и стандарт в тениса на маса). Говоря за това дърво http://www.tabletennisdb.com/blade/dhs-power-g-pg7.html. Това е дървото, с което играеше Ма Лонг (№1 в света) преди . Е, какво толкова има в едно дърво за 80 лева? Защо е толкова популярно? 3 неща. №1 - Качествено. Забележете, че блейда е само от дървесина. Блейд, направен само от дървесина, дава усещане и контрол над топчето. Нямаш ли контрол и усет - нямаш нищо. Освен това, въпреки дървесината, дървото е категоризирано с OFF+ скорост. Тоест, има достатъчно усещане и контрол, ДОСТА скорост за мързеливите играчи (и за да подкара мързеливото 40+ топче), и е достатъчно удостоверено с това да знаем, че дървото не е боклук (освен ако не са ти пробутали менте). Нали не мислите, че Ма Лонг би играл с боклук. Разбира се, в последствие го смени, но докато играеше с него, пак беше един от най-добрите в света. №2 - Времеустойчиво. Разбира се, този блейд не е на 20 години. И всъщност, и аз не знам кога точно е пуснат в продажба, но ако погледнете ревютата - датират от 2011 година smile Звучи скоро за някой хора, особенно за тия дето все още бъркат 10- те с 90-те, но 6-7 години, използвани пълноценно, реално не са малко. И макар явно тази тема да е започната още преди това дърво да съществува, все пак не считам за късно да дам едно по-аналитично и актуално мнение, тъй като четат нови и нови хора. Впредвид постоянното производство на нови и високотехнологични дървета, пригодени за, впрочем, новите условия, явно има защо това дърво още да е толкова предпочитано. И да, може всичко това, което казах досега, да бъде контрирано просто с твърдението, че Ма Лонг направи това дърво популярно и понеже всички го идолизираме решаваме да си купим дърво като неговото. Но забравяме, че хората нямаха да имат възможност да си го купят, ако дървото не беше достатъчно - какво? Точно така. №3 - Евтино. Играя от 3 години сериозно и дадох над 1000 лева за тенис на маса. А дори не се считам за най-инвестиралият от мойте колеги по тенис. Фърляме безброй пари на вятъра заради "маркетингови мистерии". Така и не разбрахме единствено, че това топчето да падне върху другата страна на масата, не зависи от дървото, не зависи от гумите, не зависи от масата, не зависи от топчето, не зависи от обувките, а зависи от теб. Разбира се, това не означава, че трябва да играем с боклуци, все пак това е любимата ни игра. Но също толкова не означава и да хвърляме стотици, а някой и хиляди левове само защото искаме да се почувстваме царски. Можем да се почувстваме царски и просто когато се научим да играем добре smile точно както Ма Лонг. Е, ето ти истинска легенда! DHS Power G7 OFF+ !

Последно редактирано от ExploreTT (2017-01-13 12:55:15)

One needs to have balls to play Table Tennis!

Изключен

Board footer