#11 2016-12-23 12:47:54

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Re: Избор на гума със зъби

Много е объркващо срещу зъби.
http://www.allabouttabletennis.com/tact … mples.html
Отдолу има една табличка - ти какво правиш, какво прави противника със зъбите и каква топка идва.

Ти сечеш, той сече (всъщност имитира, че сече) - на теб ти идва топспин, а ти естествено очакваш сечена топка и тръгваш да я теглиш - резултата е топка мно-о-о-о-го зад масата.
Ти с топспин, той с топспин (пак имитация) - на теб ти идва сечена. Правиш подложка и топката - долу.

Ако пък ти си със зъбите трябва да правиш точно каквото прави противника ти за да го объркаш или да блокираш за да се връща без никакво въртене.
Ако той играе топспин - няма смисъл да сечеш, защото при него ще се върне сечена каквато очаква. Надали очаква колко точно е сечена, но ще се нагоди след няколко удъра.
Ако той сече, няма смисъл да се играе топспин, просто защото няма шанс да изтеглиш, а няма и да го объркаш, т.к. при него ще се върне топспин, каквото очаква, но не от твоето теглене, а от неговото предишно сечене.

Tibhar Stratus Power Wood (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#12 2016-12-23 13:46:22

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

tweeg писа

Много е объркващо срещу зъби.
http://www.allabouttabletennis.com/tact … mples.html
Отдолу има една табличка - ти какво правиш, какво прави противника със зъбите и каква топка идва.

Ти сечеш, той сече (всъщност имитира, че сече) - на теб ти идва топспин, а ти естествено очакваш сечена топка и тръгваш да я теглиш - резултата е топка мно-о-о-о-го зад масата.
Ти с топспин, той с топспин (пак имитация) - на теб ти идва сечена. Правиш подложка и топката - долу.

Ако пък ти си със зъбите трябва да правиш точно каквото прави противника ти за да го объркаш или да блокираш за да се връща без никакво въртене.
Ако той играе топспин - няма смисъл да сечеш, защото при него ще се върне сечена каквато очаква. Надали очаква колко точно е сечена, но ще се нагоди след няколко удъра.
Ако той сече, няма смисъл да се играе топспин, просто защото няма шанс да изтеглиш, а няма и да го объркаш, т.к. при него ще се върне топспин, каквото очаква, но не от твоето теглене, а от неговото предишно сечене.

Нищо не си разбрал. Последните няколко изречения са пълна глупост. Не се заяждам. wink2
Играй по-често срещу хора,играещи с къси и дълги зъби.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas Koji Matsushita , FH: Victas 402 Double Extra, 1.8 mm / BH: Raystorm, 1.9 mm

Изключен

#13 2016-12-23 15:28:05

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Като играеш срещу такива хора е добре да знаеш какво всъщност става, защото иначе просто ще бухаш топките зад масата или в мрежата, ще повдигаш топспините вместо да ги затваряш и ще правиш подложки на топки с долно въртене.

Tibhar Stratus Power Wood (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#14 2016-12-23 16:22:38

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Мдааа...........бих се съгласил с Владо. Правя изводи от опита който съм натрупал в игра срещу такива хора. Взимал съм и победи но много рядко. Говоря за  играчи то моето ниво или близко до него малко по-добри. В повечето случаи те са ме побеждавали. На топспина игращите отзад  бранители точно си секат защото на тях им е необходима топка с енергия. Фалца на сечената топка който съм получавал винаги ме е карало да пускам втората топка инъче е неизменна мрежа. Силно подсечената топка от моя страна най често са отигравали с обръщането на топката  с моя фалц към моето поле. Получава се приличен топспин, който не очакваш щото си викаш с тревата какъв топспин ще  направи. Е никакъв просто ползват твоето въртене. И много други  чудесии. Трябва си игра с такъв човек за да свикнеш ръката да не посяга машинално като за гладка гума. Тогава се научаваш какво да правиш. Странното е че много често съм взимал първия гейм когато играя по предпазливо  и не атакувам а повече  им бутам топката. После добивам смелост намъквам атака в играта и съм неизменно в киреча  с 1:3 в полза на бранителя. Ако па случите  и на такъв дето удря изтърваните топки и с тревата и  става зле. Бе казват да не се играе с фалц, но как се взимат ниските топки. Добрите не ти повдигат топката. Вадиш с топспин отсреща това чакат. Знам за разни тактики опитвам се да ги прилагам, но в повечето случаи случайно са се получавали нещата. Никога не успявам да водя играта а ходя по течението и се боря като опълченец. Със сигурност обаче мога да ви кажа едно, ако вие сами не се самоубиете тези трудно ще ви победят разчитат предимно на вашите грешки.

Изключен

Board footer