#1 2016-09-17 15:54:27

Новобранец
Потребител
От Лични
Registered: 2016-06-04

Замисляте ли се за стойката ни, топспина и останалите удари?

Голям за времето си играч, преди много време ми показа нещо в залата, което чак сега разбрах...показал му е го неговият треньор..и едва ли е от учебник...Да пробваме tennis
1.Приклекнете от коленете, приведени напред, десният крак присвит и леко назад, извити и леко в дясно от кръстта, както се играе тенис, за ФХ. Хванете хилката в ръка и доближете ръката с до тялото си плътно /неподвижна ръка/ към тялото ръката си от рамото до лакътя.
2. От китката дайте нужният наклон на хилката,и в същото време  китката е силно изпъната надолу. все едно ще правите топпспин.
Сега направете следното и наблюдавайте какво се случва с ракетата едно по едно:
1. Изправете стойката от приклекнал на прав и напред?
2. Завъртете кръста от ляво надясно/напред/ и изпънете присвитите крака от задният към предният?
3. Направете и движение с китката нагоре и напред?

Вече установихме, че без движение на ръката движението на хилката е около 50-60см нагоре и напред.Вече знаем, че към движението на цялата ръка, то ние можем да предадем още много движение и скорост към удара си. Тези движения сумирани и правилно насочени, плюс движението на цялата ръка са предпоставката за рязък и силен нападателен удар...
За нас остава да оттренираме цялото движение от тези комбинации, и да знаем, че лишението на само едно от тях намалява ефективността на удара, особено топспините..

Забелязал съм, че много от клубните играчи не знаят или не обръщат внимание на стойката и движенията си, или пък ги подценяват, и това е пречка при развитието...
При вас как е? Обръщате ли внимание на тези важни подробности?
Интересно ми е треньорите на деца показват ли тези неща на децата или си следват някакви други правила за обучение?

Последно редактирано от Новобранец (2016-09-17 16:48:25)

Новобранец старша възраст!

Изключен

Board footer