#1 2016-08-25 16:56:34

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

бюджет

Какъв бюджет бихте отделили за екипировка - дърво и гуми, както и за тенис обувки за зала и екип?
Колко често/на какъв период сменяте старата екипировка с нова?
С колко комбинации тренирате?

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#2 2016-08-25 22:22:43

C41
Потребител
Registered: 2010-09-29

Re: бюджет

asse писа

Какъв бюджет бихте отделили за екипировка - дърво и гуми, както и за тенис обувки за зала и екип?
Колко често/на какъв период сменяте старата екипировка с нова?
С колко комбинации тренирате?

1. Гуми 174лв. дърво 90лв. Маратонки 54лв + 70лв. Фланелки + шорти 210лв.
2. Сменям гумите, когато се изтъркат. От половин до една година.
3. Играя с една комбинация.

Парите. които съм дал за проба-грешка, докато стигна до нея, са стряскаща сума.  Но, кефа цена няма...  tennis   drinks

Cornilleau Aero OFF+ Soft Carbon-Arbalest Bogen-Cornilleau Simon Gauzy Quest Off
Cornilleau Target PRO GT-X51
Cornilleau Target PRO GT-H47
tennis

Изключен

#3 2016-08-26 12:58:25

Ma Lin 2
Потребител
Registered: 2016-06-18

Аз лично за една комбинация (дърво+две гуми)  спестявам по 160 лева като аз винаги купувам по две комбинации значи за две комбинации общо давам 320 лева. За обувки давам 70 лева макс, а за тениска+шорти до 100 лева. (като на година си взимам по един екип) Гумите ги сменям на 10-12 месеца. Тренирам с двете ми състезателни комбинации от подписа като винаги както казах като си взимам по две нови комбинации основно и задължително слагам дървета на Yasaka като гледам едното на чисто пет пластово дърво а другото 5 дърво + 2 обикновен карбон. За зали и състезания не мога точно да кажа. Поздрави!  drinks

Изключен

#4 2016-08-26 23:02:33

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

wink2
Аз като любител, Играя с 2-3 хилки. Цената на всяка е под 100лв. Дървенията средно по 45 лв. Гумите са ми по 20-30 лв едната.
Гуми сменям на 18-20 месеца. Играя с 2 дървета едното от 4 години в подписа, другото е по - ново и играе само в зала. Третото дърво го сглобих за проба с маркови гуми Втора употреба. Да видя каква е разликата tongue
Анцузи по един на година, винаги имам 2-3 на разположение. Маратонки от Директа по чифт на година за зала   50-60 лв. Понякога и анцузи и фанелки от там за по/под 10€.  С мега намалеията.
Шорти по 15-20 лв Тениски до 15лв.  на промоции. От спортни магазини, молове или спортдирект.

Това което не понасям е на Марко"" T-Shirt за 60-80лв в спортните магазини, Анцузи по над 150 лв. Хилки по 300+ лв. за любителска игра.
В момента най-скъпата ми хилка е на стойност 50+110+70 лв като нови компоненти !  на мен ми е доста по-евтина като втора употреба. Galaxy Yinhe E-1 + T05FX +  XIOM Omega V PRO. Тенджерата ми падна съвсем скоро след ъпгрейд на друга хилка - медалистка.  tongue  drinks

Мисля че за всеки НЕсъстезател, разумния бюджет за хилка започва от тук: Готова разумна хилка Andro и завършва на около 3Х 60 лв. макс с разумно дърво класика: Butterfly Petr KORBEL, Primorac, Yasaka (Gatien), XIOM ARIA, и др.
Тензори от класа на Tibhar Evolution, Q1-5, XIOM Omega, Vega, Yasaka RAKZA, Palio MACRO ERA и др.
Както и добри линейни гуми като по-евтините.  Yasaka MARK V, DHS Hurricane, Skyline, сериите Palio Dragon "Biotech" серията, Galaxy / Yinhe серията, и много други според предпочитанията.  wink2  drinks  biggrin

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

Board footer