#1 2015-03-05 15:16:54

cristo
Потребител
Registered: 2015-03-05

Подходащи гуми за Yasaka Extra?

Здравейте. Изхождайки от принципа, че човек като не знае е по-добре да пита, отколкото да прави глупости, се регистрирах тук за да помоля за съвет.
Оглеждам се за дърво с права дръжка. Причината е, че масово разпространения конкав ми е доста неудобен - изпъкналата част в края на дръжката се подпира в мускула на дланта (в основата на малкия пръст) и ме дразни.
Като ниво не мога да се определя дори като напреднал - от доста години играя, но епизодично и само за удоволствие, и по тази причина не ми са дават много пари. Съдейки по ниското ми нивото и сравнително агресивия ми стил на игра, дървото трябва да е от All+ до Off-. Аз принципно и готова хилка бих взел, но такива с прави дръжки изобщо няма.
Та ровейки по българските интернет сайтовете за универсално дърво с цена под 50 лв, чиято дръжка да е права, се спрях на Yasaka Extra Gatien. То не че за тези пари изобщо има избор на прави дръжки... Мярнах някакво Giant Dragon/Nunchak, за 30-на лв., но се води "бързо нападателно дърво", едно TSP Reflex-50 Award ALL за 40 лв (ако някой има наблюдения върху това дърво, МНОГО МОЛЯ да го сподели) и един-два Tibhar-и, но май от съвсем нисък клас. Рових, гледах, но от евтините Yahne, Tulpe и сродните не видях дърво с права дръжка.
За Yasaka-та четох, че е доста популярно дърво, макар и силата му е била по времето на старите 38 мм топчета, а сега е по скоро All, отколкото Off- и се препоръчва се за хора, които искат да усвоят правилната техника на игра. Въпросът е с каква гуми да го комбинирам - по световните интернет форуми масово го стиковат с Mark V, но тази гума ми идва доста скъпичка. Затова и моля тук за съвет, с какви по-евтини гуми (до към 15-20 лв.) от намиращите с в БГ да комбинирам това дърво.

Като допълнителен въпрос, моля ако някой има наблюдения върху някой модел дърво с масовите конкав дръжки, но на който модел извивката на дръжката да е слаб изразена, т.е. дръжката да е по скоро права (и по възможност по дебела), отколкото конкав, макар и да се води такава, моля да сподели този модел дърво. Или модел с анатомична дръжка, на който същата извивка в края да е слабо изразена.

А, да - и товаTSP Reflex-50 Award ALL ако смятате, че е по-добро за аматьор, то това дърво с какви гуми ще си пасне.

Последно редактирано от cristo (2015-03-05 15:24:10)

Изключен

#2 2015-03-05 16:07:18

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

Re: Подходащи гуми за Yasaka Extra?

От olimpsport два рапида или рапид софт
http://forum.tabletennis-bg.org/viewtopic.php?id=4051
ама по 30 лева е парчето.

Stiga Clipper (Pen) | Cornilleau Target Pro GT S39 | XIOM Vega Europe

Изключен

#3 2015-03-05 16:16:42

Ицо Димитровград
Потребител
Registered: 2014-11-25
facebook профил

Препоръчвам това дърво: http://tt-store.eu/BG/darveta/yinhe-gal … galaxy-980

Butterfly W.SCHLAGER Carbon
Butterfly Tenergy 05
Andro Rasant Powersponge

Изключен

#4 2015-03-05 21:19:59

Mebelbox
Потребител
Registered: 2014-03-02

Милки Уей. Тътъл Спрингс също са много подходящи. Това дърво поема и бавни и бързи гуми. Много широк диапазон. Доста популярно и универсално.

BTF Innerforce ZLC
FH - Rakza 7
BH - Rakza 7 soft

Изключен

#5 2015-03-05 21:49:26

cristo
Потребител

Ицо Димитров - това дърво на Yahhe е отбранително. Цитирам - " дефанзивно дърво, подходящо за сечене по-далеч от масата". Там където предимно играя, "далече от масата" изобщо не съществува, а пък тази игра - със сеченето - изобщо не е в моя стил. Е, някога може и да се опитам да го науча това, но няма да е сега и няма да е с хилката, която сега искам да сглобя.

Mebelbox - на Милки Уей какво точно?

Tibhar Rapid и Tuttle Spring си ги записвам като варианти.

Изключен

#6 2015-03-05 22:43:13

marinov
Потребител
Registered: 2006-03-23

Гуми Милки уей - Галакси - 9000 тунингованите по 2,00 мм.Прекрасни гуми на добра цена от по 11 лв. парчето.Вземай и не се бой.Дървото Ясака ексра е доро- вземай го веднага от Бедрос Мангачев. biggrin

[FONT=Times][SIZE=7][COLOR=blue]

Изключен

#7 2015-03-05 22:50:14

C41
Потребител
Registered: 2010-09-29

Няма угодия. Преди време си позволих да препоръчам дърво и гуми на колега. Ясака екстра и луни на YIN HE. Той писа че е доволен. Аз играех с такива тогава... В последствие смених още много. Сега съм с тези от подписа ми, не че са по-добри. Просто са последните които залепих.

Игра му е майката. Ако има и кой да ти казва, кое как и кога е най-добре.

Едно е сигурно, поне за мен. Няма комбинация, която да играе вместо теб.

И накрая по темата. Тези, обаче на 36 не на 40 tennis

Cornilleau Aero OFF+ Soft Carbon-Arbalest Bogen-Cornilleau Simon Gauzy Quest Off
Cornilleau Target PRO GT-X51
Cornilleau Target PRO GT-H47
tennis

Изключен

#8 2015-03-06 00:31:24

cristo
Потребител

C41 писа

И накрая по темата. Тези, обаче на 36 не на 40 tennis

Там обаче пише, че няма на 36 градуса... Освен в tennisdiscount.eu има ли другаде, където да продават Palio.

Изключен

#9 2015-03-06 00:39:18

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Дървото което си харесал е хубаво, ако ти отърва бюджета е супер smile

за гуми съм съгласен с С41  Palioto e много препоръчвано, също и Тези са добър вариант, малко по добри от 9000  biggrin

За палиото се обади по телефона аз го купих 36° (На опаковката пише 36-38° )може да е свършило,може и да е грешка в сайта  питай ги какво пише на това което имат, кога ще получат...

Предполагам че с идването на пролетта ще заредят, зимата май търговията запада и по-малко зареждат това е мое лично усещане  tongue

Последно редактирано от emillio (2015-03-06 00:53:23)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#10 2015-03-06 08:37:57

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

cristo писа

Ицо Димитров - това дърво на Yahhe е отбранително. Цитирам - " дефанзивно дърво, подходящо за сечене по-далеч от масата". Там където предимно играя, "далече от масата" изобщо не съществува, а пък тази игра - със сеченето - изобщо не е в моя стил. Е, някога може и да се опитам да го науча това, но няма да е сега и няма да е с хилката, която сега искам да сглобя.

Mebelbox - на Милки Уей какво точно?

Tibhar Rapid и Tuttle Spring си ги записвам като варианти.

Това, че пише "отбранително" въобще не означава, че дървото е само за класическа защита. Напротив. Скоростта му е между ALL+ и OFF-. С него се играе много добре в близост до масата поради високия му контрол, в същото време има значителна мощ за завършващи удари. Според мен това дърво много ще си пасне с две гладки Galaxy Yinhe Earth - китайския Марк V, да не говорим, че на бекхенд прекрасно стоят всякакви къси и дълги зъбаци.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas KM, FH: Yinhe Earth / BH: Friendship 802

Изключен

Board footer