#21 2014-09-08 18:05:31

vevs
Потребител
От Бургас
Registered: 2010-07-28

Re: Новите топчета

Че те в Китай играят с тия двуцветните. Въпрос на време е според мен да ги одобрят навсякъде. И без това е гот като забележиш надписа как се върти при по-ново топче. Страхотен ориентир си е това. Кофти обаче за бранители.

Изключен

#22 2014-09-08 21:41:24

Martin K.
Moderator
От София
Registered: 2007-02-22
Страница

.... Между другото днес ми донесоха един немски каталог и там гледам, че от новите PVC топки вече предлагат следните фирми: Andro, Donic, DHS, Joola, Nittaku, Stiga, Tibhar. Всичките са 3 звезди, бели, цените са от 4,50 до 5,95 Euro за три броя. Най-скъпитe учудващо са на Joola, модел Super P 40+, следвани от Nittaku на цена 5,40 Euro.

Очевидно големите играчи са готови със своите предложения и то не само с топки, защото при дърветата забелязах нещо, което досега не бях срещал. При най-новата колекция дървета на Xiom горе в ъгъла имаше ново лого: plastic ball sensitive, което ще рече, че явно има разлики при отскока от традиционните дървета и скоро може да очакваме и от останалите фирми и дръвца като добавка към PVC топките..... Търговийката трябва да се поддържа все пак! smile

.... на снимките долу е новото дърво на Xiom, което е "специално пригодено" за новите PVC топки:

<div class='bbimg'>rgh1410201176i.jpg</div>

<div class='bbimg'>opt1410201594u.jpg</div>

email: martin(@)tabletennis.bg

Изключен

#23 2014-09-08 21:55:42

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

Двуцветните топки би следвало да се тренировъчни за деца. Иначе доста би се убила от  идеята на играта. Много по малко има да се мисли. От друга страна това би довело до по продължителни разигравания и би свело играта  до физическа  подготвеност и бързина.

Изключен

#24 2014-09-09 13:38:12

mitreee
Потребител
От Svilengrad
Registered: 2008-01-22

От двуцветните "бяло/оранжево" на DHS се играха полуфиналите и финала в началото на Август в Китайската супер лига 2014. Мнението на играчите от лигата им за тези топки и разцветка е доста разминаващо   tongue , като повечето не я одобряват , например един от тях е Joo Se Hyuk , който имал доста проблеми по отношение на сеченето и разновидността на фалца. Изобщо май ще се окаже , че най-недоволни ще са защитниците от тях. А друго интересно , е че например Zhang Jike е заявил в интервю , че няма никакви проблеми с тези топки  rofl 
Ясно е едно : никоя от играчите не е искал промяна на материала на топчето blink

DHS - H-WL OFF+
FH: Tibhar Aurus /max/
BH: Tibhar Aurus /max/

<div class='bbimg'>[img]http://195.149.248.189:8080/2012-07-19/4f7abb1d916f7ef88a1b510c3dcb6cce_895x265.jpg[/img]</div>

Изключен

#25 2014-09-27 00:17:52

StelkoM
Потребител
Registered: 2009-12-08

Martin K. писа

Тенденцията да се премине към pvc топки е по няколко причини. Както споменаха и колегите основните две са: пожароопасността на целулоидните и постоянно растящата цена на целулоида като суровина. Като се добавят и трудното му извличане и неотговарящите на съвременните изисквания еко норми, както и монополът на няколкото останали производители в света, то търсенето на по-евтин и достъпен материал е започнало отдавна.
Както и да е, факт е, че повечето фирми правят отдавна експерименти с различни пластмаси и вече някои от тях имат сертифицирани от ITTF топки, като Stiga, DHS, Butterfly и Tibhar.
На българския пазар все още трудно се намират такива(засега съм намирал само на Tibhar: 3 звезди за около 2,40лв за брой), но скоро повечето бг-дистрибутори очакват да им доставят и от новите pvc 40+ топки.
Интересно е друго: наскоро попаднах на материал, в който се твърдеше, че в Китай вече експериментират по турнирите с pvc-топки, които са два цвята! Едната половина е оранжева, а другата бяла. Целта е да се различава по-добре въртенето на топката.
Какво мислите за тези нови идеи и ще се наложи ли според вас двуцветната pvc топка?

<div class='bbimg'>http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1410173252r.jpg</div>

Не бива да падаме естествена жертва на рекламата... smile Ако и да съм лаик относно тениса на маса, съвсем категорично си мисля, че идеята да се правят топчета от ПВХ може да хрумне само на някой, който пуши нещо остро нерегламентирано. А това пък с пожарната опасност.... smile съвсем не съм забелязвал в залите за тенис на маса да се навъртат тумби пиромани. А целулоида и ПВХ си горят съвсем идентично... smile

Последно редактирано от StelkoM (2014-09-27 00:29:48)

TSP Flature Limrted - XIOM SIGMA Europa 2 & TSP Ventus Spin
TSP Balsa Plus - XIOM Europa 2 & XIOM Vega Japan

Изключен

#26 2014-09-28 20:10:56

bonchef
Потребител
Registered: 2011-12-01

От любопитство и аз си купих от новите топки на Палио 2,5 звезди  ли нещо подобно за 1,80 лв броя. Според мен, от краткото време за което играх бих казал, че дявола не е толкова черен. Да топката има малко по различен звук ,  но общо  взето почти само тази разлика открих. Не е тежка нито пък се върти по по малко. Общо взето реномираните марки  и топка 3 звезди би следвало доста малко да се отличава от сегашните. Звука не е като  този на чешките Идеал от което аз се бях притеснил. Топката има мекота като на целулоида  или почти близка. Знам че не е  тука мястото обаче да попитам, има ли някакви стандарти и правила относно степента на сцепление на игралната повърхност на масата? Ще поясня. Например сатрите маси Артис Младост имат значително по висок коефициент на триене  спрямо сегашните широко разпространени маси от която и  де е нова марка. Вече дървото не се ползва като материал за игралната повърхност. Играта  върху такава маса значително наподобява игра върху не блестящо стъкло. Казвам не блестящо, но не матово. Изпълнението на  сервис с долно въртене при , който топката след втория подскок върху масата започва да се връща към мрежата върху новите маси е значително трудно при положение, че в крайната фаза на завършване на движението не завъртите долния ръб на ракетата  нагоре да наподоби дъга. Имам предвид остро рязко движение само напред. Топката като да се хлъзга по игралната повърхност. Нещо по въпроса?

Изключен

#27 2015-01-27 10:42:26

triceratops
Потребител
Registered: 2011-03-18

Много подробни тестове, анализ и сравнение на целлулоидните и пвц-топчета. (Сравняват Joola Super P 40+ plastic ball и Joola Super 40 celluid ball) На който му е интересно може да хвърли едно око, поне на някой от клиповете.

Pt.1 Compared: Plastic and Celluoid Table Tennis Balls - Introduction

Pt.2: 12 things you need to know before you buy a Plastic Table Tennis Ball

Pt.3 Compared: Plastic Ball & Celluloid Ball: Seam / Surface of the Ball / Hardness

Pt.4 Compared: Plastic Ball & Celluloid Ball: Luminance and Colour

Pt.5 Compared: Plastic Ball & Celluloid Ball: Bounce and Conformity

Pt.6 Compared: Plastic Ball & Celluloid Ball: Veer (Roundness)

Pt.7 Compared: Plastic Ball & Celluloid Ball: Size and Roundness

Pt.8 Compared: Plastic & Celluloid Ball: Weight Conformity and Regularity

Pt.9 Plastic Ball v Celluloid Ball: Player Opinions After Match Play

Pt.10 Review Plastic Ball v Celluloid Ball: Player Reactions - The Placebo Effect

Pt.11 Plastic v Celluloid Ball: How it may affect you

Ето накратко някой от заключенията, до които се стига след тестовете:

• Joola Super P40+ има по тесен шев от своя целулоиден брат

• Joola Super P40+ има по-грапава повърхост от целулоидното топче

• ПВЦ-топчето се явява с по-тънка стена или по-прозрачно

• ПВЦ-топчето звучи сходно с целулоидното

• ПВЦ-топчето се чувства по-твърдо и не толкова еластично(не възвръща формата си, така добре, както целулоидното, когато го натиснеш)

• Целулоидното топче е по-добро в отразяването на светлината

• ПВЦ-топчето е по-полупрозрачно и абсорбира повече светлина

Кое топче се вижда по-ярко  в сравнение с другото, зависи от вашата позиция, позицията на източника на светлина и от връзката между топчето източника на светлина и вас. Общо взето, ако ПВЦ-топчето е близо до вас и ако източника на светлина е над него, то в този случай то би било по-ярко от целулоидното, защото светлината ще премине през него и ще го направи по-яко за вас. Ако то е далече от вас и източника на светлина не е над него, то целулоидното би било по-ярко, тъй като то ще отрази светлината стигаща до него по-добре.

• Целулоидното топче е по-бяло на цвят от ПВЦ-топчето

• В сравнение с целулоидното топче, отскокът на ПВЦ-топчето е по-постоянен и по-нисък

• Целулоидните топчета са с по-правилна сферична форма от ПВЦ-топчетата

• При теста, ПВЦ-топчетата са средно с 0.509мм по-големи от целулоидните (това на базата на средният диаметър от 39.762-за целулоидните и 40.271-за ПВЦ-топчетата)

• Има по-малки разлики в размерите между целулоидните топчета(0.18мм) в сравнение с разликите между ПВЦ-топчетата(0.26мм)

• В момента има временна разпоредба(до 01.01.2016), която позволява ПВЦ-топчетата да са по-тежки от 2.77г. - те трябва да са между 2.65 и 2.82 грама. След тази дата, новите топчета трябва да отговарят на официалните разпоредби - 2.66 до 2.77 грама. На този етап ПВЦ-топчетата са по-тежки от целулоидните

За тази близо година, производителите ще трябва да намалят теглото на новите топчета, за да се вместят в официалните разпоредби. Това обаче, може би ще предизвика промени върху други от характеристиките на топчетата.

Изключен

#28 2015-02-15 14:57:35

kras
Потребител
Registered: 2015-02-15

Новите топчета са с по голям диаметър,с по малко скорост и най важното по малко фалц,забавят темпо на игра. Целта е можеби да стане по атрактивна, по разбираема за лаици.На мен лично не ми харесват,играта само губи от тях,почудиха се какви простотии да въвеждат,на който не му харесва тениса на маса (профи)има и пинг понг да си гледа и играе него.Успех на всички и не само с новите топки.

Изключен

#29 2015-02-22 21:23:54

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

Днес на финалите на турнира иамх чувството, че не им стигнаха кутиите с тези топчета... на гейм по едно се чупеше в един ми се стори дори 2  biggrin

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#30 2015-02-22 21:55:39

triceratops
Потребител
Registered: 2011-03-18

Мм да. И на мен ми направи впечатление доста големият процент на счупване на топчета. Направо "експлоадираха" по време на разиграване и то при коректен удар (с гумата)  rolleyes
Кутиите ще им стигнат при всички положения.  smile

Изключен

Board footer