#11 2014-11-12 21:40:16

sacharger234
Потребител
Registered: 2014-09-13

Re: Timo Boll или Ma Long?

zhang jike

DHS N886

Изключен

#12 2014-12-13 15:58:33

emillio
Потребител
От София
Registered: 2013-10-23

И двамата са гениални! ohmy
Колкото и да ми е мил Тимо не мога да отрека, Ма Лонг е по - добрия.
Всъщност бих определил Ма Лонг като най - добрия в света!
Независимо от моментното място в ранглистата. Просто тече неговата ера!

Не мисля че е редно при коментар на 2ма от топ играчите в света да казваме че Старите майстори са били по - по най. Спортоветте се развиват и променят не само тениса. Все повече се достига, че и надминава (Viva la chemistry), ръба на човешките възможности.  Не може да сравняваме мачове играни сега и преди десетилетие. Много от допусканите тогава грешки вече са недопустими!   

Wlaldner също беше велик! но се намери един RYU Seung Min, който ми събра очите в Атина ... Не бях вярвал, че е възможно да се хвант с пислков хват 2 последователни топ изпълнени забивки, в лявата и после в дясната странична линии !
Мяташе се като котка и отнесе и олимпийската титла  в последствие.  Същия този Ryu не ми стана любимец, защото след като победи Wang Hao на финала, почти нямаше спечелен мач срещу топ китаец.
Когато Валднер стана за първи път световен шампион, нямаше китаец, който да му се противопостави на топспина. Да ама хората го изучиха и се научиха и 2 години след това пак никой не можа да ги свали от трона.

Последно редактирано от emillio (2014-12-13 16:36:06)

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   
Donic Acuda P2 refurbish       Китайските гуми не са само за Китайци smile
BTY 05FX  refurbish               T11,  H3, TG3

Изключен

#13 2014-12-13 18:35:49

Mebelbox
Потребител
Registered: 2014-03-02

Треньора на националите на Китай казва /изказването е от тази година/,...че Занг Жике има талант за тенисист и го определя като малко по-добрия от Ма Лонг. А за да изравни силите, Ма Лонг полагал малко повече труд и пот в тренировките.

Butterfly Harimoto ALC ST
FH - Donic Bluefire M2
BH - Donic Bluefire M2

Изключен

#14 2014-12-13 21:40:30

kikoleppard
Потребител
От Пловдив
Registered: 2006-06-08
Страница

Тимо Бол е тенисист, а Ма Лонг е машина tennis

За мен последният е най-добрият. Единствено за бехкенд фаворитът ми е Александър Каракашевич.

агресивен, кривунделски, двустранен нападател  tennis

DONIC Appelgren All+ World Champion 89; FH - DONIC Acuda S3 max, BH - DONIC Bluefire JP O3 max

Изключен

#15 2014-12-13 22:10:34

emillio
Потребител
От София

Найстина е машина !

Но е в състояние да победи всеки жив играч на планетата.

Казано честно ми е по атрактивен мач от типа Токич - Креанга, но и двамата нямат шансове срещу Ма Лонг  sad

LKT Ayous Hinoki                   Против скъпото оборудване за любители !  drinks   

Изключен

#16 2014-12-14 01:07:42

asse
Потребител
От Sofia
Registered: 2013-06-28

По-добре да се направи сравнение на сервисите им, на посрещането, топ спин атака,  постройка и стил на игра, кой е по-комплексен и завършен играч като цяло
Предпочитам да гледам този двубой https://www.youtube.com/watch?v=wKXVtlGB7mc

Ма Лонг като цяло впечатлява повече от Тимо, но пък и стиловете им на игра са различни,

Ма Лонг има и повече победи срещу Тимо в последните 2 години като статистика.

Сигурно е едно, че и двамата са много талантливи играчи а Ма Лонг постига успехите си и с много труд  и има потенциала да се развива още.
Вътрешната конкуренция в отбора на Китай също има решаваща роля за успехите му.

По-скоро Тимо трябва да го сравняваме с другите европейци от Топ 10 (не са много), а Ма Лонг с китайските му съотборници.

Последно редактирано от asse (2014-12-14 01:51:52)

Killerspin Kido 7z
BTY T05
BTY T05

Изключен

#17 2014-12-14 18:35:30

C41
Потребител
Registered: 2010-09-29

Fan Zhendong, ще ги нагъне всички след година две.

Иначе не може да се каже категорично, кой е най-добър. Всеки гледа през собствена призма и мироглед. И опираме до поговорката: Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало задника...

Конкретно на заглавието на темата, отговора ми е Тимо Бол. Само заради това, че се опиня на няколко поколения китайци.

biggrin  tennis  drinks

Cornilleau Aero OFF+ Soft Carbon-Arbalest Bogen-Cornilleau Simon Gauzy Quest Off-Palio CAT
Cornilleau Target PRO GT-H47
Cornilleau Target PRO GT-M43
tennis

Изключен

#18 2014-12-19 10:15:35

emillio
Потребител
От София

C41 писа

Fan Zhendong, ще ги нагъне всички след година две.

Иначе не може да се каже категорично, кой е най-добър. Всеки гледа през собствена призма и мироглед. И опираме до поговорката: Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало задника...

Конкретно на заглавието на темата, отговора ми е Тимо Бол. Само заради това, че се опиня на няколко поколения китайци.

biggrin  tennis  drinks

Сигурно  така ще стане,  но не съм сигурен за "Вентилатора"  wink2  Още е млад има потенциал. drinks

Последно редактирано от emillio (2014-12-19 10:15:58)

Изключен

Board footer