#1 2013-03-17 19:27:39

dan06
Потребител
Registered: 2012-03-11

Re: Мнение за Тибхар дърво и гуми

Вече се сдобих нова придобивка гуми Tibhar Aurus Sound и дърво Tibhar comBAT ,моля за съвет до колко е успешна тази комбинация за офанзивна игра tennis

Tibhar Stratus Power Wood / Aurus

Изключен

#2 2013-03-17 20:02:03

leshper
Гост

Ти ще кажеш - преди да искаш съвет, се съветвай със себе си!
Дай всичко от себе си - защото всичко е именно от теб!
Ракетата сама не играе, освен ако не си заразен от СПИН / синдрома на придобитата инвентарна недостатъчност /, и пак не е сигурно!
Успех!  smile

drinks

#3 2013-03-21 18:37:51

kpax
Потребител
От Кюстендил
Registered: 2011-07-27

Според мен и гумите и дървото са сполучливи, гумите са меки със много фалц заедно с това дърво според мен се е получила една доста контролна комбинация която не е лишена скорост при атака.Така че единствено ти вече как я усещаш и дали ти доставя удоволствие от играенето с нея е друго.Но аз мисля че комбинация е много добра

Изключен

#4 2013-03-22 02:54:09

dan06
Потребител
Registered: 2012-03-11

Благодаря , все още ми е трудно да свикна ,но смятам с повече тренировки да компенсирам това  wink2

Tibhar Stratus Power Wood / Aurus

Изключен

#5 2013-03-22 21:21:39

kpax
Потребител
От Кюстендил
Registered: 2011-07-27

dan06,Mar 22 2013, 01:54 писа

Благодаря , все още ми е трудно да свикна ,но смятам с повече тренировки да компенсирам това  wink2
[right][snapback]55525[/snapback][/right]

Еми това е начина...
Тренировка и силна вярва, няма идеалната комбинация, така че вярвай в себе си и тренирай колкото се може повече.По този начин ще си изградиш стил и всичко което си искал,после всяка комбинация ще я усещаш и ще може да се адаптираш към нея.
Стига да имаш желание може да го постигнеш smile

Изключен

#6 2013-03-23 02:03:24

rdj917
Потребител
От Варна
Registered: 2013-01-23
Страница

facebook профил

kpax,Mar 22 2013, 20:21 писа

... няма идеалната комбинация...

Дори и да намериш идеалната комбинация и си в начален стадий на прохождане - всичко е временно. Аз съм начинаещ и преди месец се радвах на една комбинация като я смятах за "идеалната" за мен, но сега ми идва незадоволителна и повиших критерия в стратегията от ALL на OFF... Ако сега ти е трудно да играеш с тези гуми, след някой друг месец може да смениш дървото или гумите, но това не означава че страдаш от споменатия синдром, а прогресираш.

Изключен

#7 2013-03-23 09:13:15

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

rdj917,Mar 23 2013, 01:03 писа

Аз съм начинаещ и преди месец се радвах на една комбинация като я смятах за "идеалната" за мен, но сега ми идва незадоволителна и повиших критерия в стратегията от ALL на OFF

Браво бе - за един месец от ALL на OFF. Ми че ти след още месец ще вземеш TB ALC с две Т05 и си направо Тимо Бол:)

Tibhar Stratus Power Wood (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#8 2013-03-23 10:45:18

rdj917
Потребител
От Варна
Страница

facebook профил

tweeg,Mar 23 2013, 08:13 писа

Браво бе - за един месец от ALL на OFF. Ми че ти след още месец ще вземеш TB ALC с две Т05 и си направо Тимо Бол:)
[right][snapback]55543[/snapback][/right]

Ами ако бях се заснел преди месец и сега за да сравня - няма нищо общо, но не съм казал, че владея OFF напълно, само че ALL не ме задоволява. С ALL правех само плоски забивки - беше полезно за да се науча да насочвам топката където искам, но сега не ми е достатъчно.. С OFF комбинацията се чувствам по-добре: топспиновете ми се получават и започнах да преоткривам играта от средна дистанция - с ALL се налагаше да съм в глуха защита (а харесвам агресивната игра и атаки), сега с OFF и с повечето скорост и по-дълъг отскок вече мога и контри.

И може да ти е смешно, но наистина чакам TB ZLC-то ми да пристигне във вторник - знае ли човек може да развия повече спин - навсякъде пише, че е по-меко заради карбона и задържа контакта с топката за малко по-дълго от сегашната ми YEO. Не се надявам хилката да ме направи ТБ, повече от ясно е че никога няма да съм като него, а и той е про, а аз играя за кеф, затова се надявам че една такава хилка ще ми доставя повече удоволствие в играта.

Изключен

#9 2013-03-23 11:24:29

tweeg
Потребител
От София
Registered: 2012-08-15

ти си знаеш.
мен ми прилича на СПИН - само си виж подписа.
Не виждам какво не ти харесва YEO от подписа ти?

Tibhar Stratus Power Wood (Pen) | Cornilleau Target Pro GT M43 | XIOM Vega Europe

Изключен

#10 2013-03-23 11:31:59

rdj917
Потребител
От Варна
Страница

facebook профил

tweeg,Mar 23 2013, 10:24 писа

ти си знаеш.
мен ми прилича на СПИН - само си виж подписа.
Не виждам какво не ти харесва YEO от подписа ти?
[right][snapback]55545[/snapback][/right]

Не че не ми харесва, дори не съм я "напънал" на 100% - много си е добре, тя е причината да се откажа от ALL комбинацията и точно с нея се чувствам по-агресивен и с повече мощ (с ALL колкото и да блъскам и каквато и сила да вкарам все е малко). А за това че ще сменя YEO с TBZLC: просто прочетох доста за карбоновите и реших да пробвам - не може цената да е само заради маркетинга - все трябва да има нещо за което да си струва, а както се казва "кефа цена няма".

А за подписа - искам да опитам и да видя разликата, да знам от опит, така колкото повече инвентар мине през ръцете ми - толкова по-обширно мнение ще имам за кое какво представлява и какво ми трябва, за човек който има много да учи не мисля че е подходящо да се задържи с една и съща комбинация повече от необходимото и за мен това не СПИН, а трупане на опит и обогатяване. Все едно като харесаш да ядеш боб чорба и цял живот да ядеш само боб. Пазя в подписа описание на комбинациите с целя някой като мен да има идея какви комбинации може да опита - някъде тук във форума един колега бе написал, че като гледаш подписите може да е достатъчно, за да разбереш каква комбинация да си "спретнеш" без да е необходимо да питаш "дайте съвет тези гуми подхождат ли си с това дърво?", така че надявам се да е от полза - ще добавям докато ми свършат символите smile

Изключен

Board footer