#21 2012-07-10 13:18:14

vevs
Потребител
От Бургас
Registered: 2010-07-28

Re: Тенисът на маса

То и сега в топ 20 има мачове, в които единия не издържа физически защото не е в топ форма и пада, какво остава ако се играят 15 гейма  blink Ами играчите ,които са на по 35-40 години?
Иначе и аз съм съгласен за геймове по 15 точки. Сега за момент да загубиш концентрация и губиш гейма. Така поне ще имаш още малко време да обърнеш нещата (ако можеш smile)

Изключен

#22 2012-07-10 13:20:45

Stashu
Потребител
От Куртово Конаре
Registered: 2007-09-05

vevs,Jul 10 2012, 13:18 писа

Сега за момент да загубиш концентрация и губиш гейма. Така поне ще имаш още малко време да обърнеш нещата (ако можеш smile)
[right][snapback]50081[/snapback][/right]

За нас зителите сегашната схема в тениса е най-добрата. Състезателите знаят че нямат време за разсейване и играят на 100%. Оттам идва и шоуто.

[font=Courier][size=21]<span style='font-size:14pt;line-height:100%'><span style='color:gray'>Стилът - това е човекът.[/font][/size]</span></span>

Изключен

#23 2012-07-10 13:32:06

ttvanio
Потребител
Registered: 2009-01-15

Мисълта ми беше, че натоварването при професионалистите няма нищо общо с това при теб, при мен или при играта на повечето пишещи любители в този форум.
  Не съм играл скуош, но съм играл срещу доцент Йото Дреновски мир на праха му и след 10 минути "ти на мене на ракетата аз на тебе по цялата маса" ми се искаше никога да не се бях раждал.

Изключен

#24 2012-07-10 14:11:45

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

За мен сегашният формат <4 от 7 гейма, до 11 точки гейм> е отличен. Внася супердинамика, постоянно нещо се случва. Минимална загуба на концентрация и геймът заминава. На фона на тази динамика вече дори и мачовете от NBA не са ми толкова интересни, да не говорим за футбол.
Мачовете на корт продължават твърде много време (особено във формат 3 от 5)  и за човек, който има някакви задължения към семейство и пр. става невъзможно да проследи един турнир в степента, в която може да изгледа да кажем един турнир по тенис на маса.
Дотук говоря като зрител.

Относно физическото натоварване - всичко зависи от начина на игра. Има хора (любители), които и на корта не се потят, защото седят на едно място и прехвърлят топката чат-пат.
Активният тенис на маса най-много си прилича с бойните спортове, където натоварването също е главно анаеробно, има много чести смени на положението на тялото във всички посоки и неритмичност на натоварването, което само по себе си натоварва най-много и физически и психически.

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas Koji Matsushita , FH: DHS Hurricane 8, 2.2mm / BH: TSP Spectol, 1.8mm

Изключен

#25 2012-07-10 14:22:06

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

K*1,Jul 10 2012, 10:43 писа

да, аристократичен спорт в мазето :-)
(или в твоя случай - на тавана)
[right][snapback]50065[/snapback][/right]

Ти не се задявай с нас. Ние играем тенис на най-високо ниво в България.

И не е на тавана, а на покрива...

Изключен

#26 2012-07-10 15:28:30

K*1
Потребител
От няма (почти)
Registered: 2010-04-30
Страница

Влади, няма нищо по-скучно за гледане от бойните спортове :-)

Ето ти за пример ММА. 20-30 секудни дебнене и един удар по главата, ритник в гърдите или добър ключ и нещата са приключили. Общ взето за 20 секуднен мач, си гледал 4 часа реклами и 1 час подгряващи двубои.

Ти май говориш за бойните спортове от филмите за манастиrа Шаолин, в които има елементи от висшия пилотаж.

Тъй като съм участвал в доста национални турнири, мога да те уверя, че при бойните спортове, самите мачове не са интересни нито на състезателите, нито на зрителите. Удоволствието от боините спортове е в тренировъчния процес, където се състезаваш сам със себе си.

Единственият боен спорт, който е интересен за гледане, защото е близък с модерния театър, е кечът :-)

Ако тенисът на маса ще се моделира по схемата на боините спортове, трябва да наемат добри режисьори и сценаристи, за да бъде гледаем - то ще стане чудо, Ма Лин ще отвлича приятелката на Ма Лонг, ще хвърлят хилки, ще чупят масите.. абе представете си тенис на маса като WWF.

===

ttvanio e прав, на професионално ниво е много различно, но все пак мисля, че с по-различен график на турнирите, професионалистите могат да издържат един мач от 13 гейма... тренировките им, които са доста интензивни, продължават повече.

забелязах, че срещу тенис робот 1 час е равен на 3 игра на геймове, така че разбирам какво имаш предвид за тренировката с Йото Дреновски...

интензивността на натоварването е голяма при тениса на маса, но има спортове, при които 2 часа нямаш спиране, например триатлон - бягане,плуване, колоездене... там няма време да спреш да подхвърлиш топчето...

===

идеята на сташу ми допада и на мен, 15 точки, 5 от 9 е добър компромисен вариант, мисля да го изпробваме с колегите при първа възможност :-)

===

Лао, Лао! беше покрив - сега е таван... колкото за най-високото ниво, не съм сигурен --- в софия в 5-то районно има маса на 7-тия етаж  tongue

[size=10]Блум-бум[/size]
& Donic Appelgren + Xiom Vega Pro/Europe
& TSP Black Blizzard + BTY T64/Sriver FX

Изключен

#27 2012-07-10 15:37:56

sjuesju
Потребител
Registered: 2010-05-29

ericos,Jul 10 2012, 12:15 писа

К1, прави 5 минути упражнението на Фолкенберг с 3 форхенда и един бекхенд и ти гарантирам че няма да можеш да си кажеш не името, а дори и никнейма drinks
[right][snapback]50078[/snapback][/right]

А това е яко казано smile

Между другото, тъй като в залите във Враца и Берковица, където аз играя е доста горещо съм си правил наблюдения колко килограма свалям на тренировка. За около 2 часа непрестанна игра (основно геймове) - свалям малко под 2 килограма. Сега ясно е, че те са почти изцяло течности, тъй като до утре сутрин съм си ги върнал обратно, но пък два килограма си е доста. Доколкото знам пилот от Формула 1 сваля около 3 на състезание и е прието за страшно много.

Изключен

#28 2012-07-10 15:45:48

K*1
Потребител
От няма (почти)
Registered: 2010-04-30
Страница

хаха, аз и без това не съм много приказлив :-)

обаче тук става въпрос за турнирните мачове, а не за тренировъчния процес - и Гари Капаров навремето тренираше с 2 часа бягане + 1 час плуване всяка сутрин, а вечер фитнес... или нещо подобно...

[size=10]Блум-бум[/size]
& Donic Appelgren + Xiom Vega Pro/Europe
& TSP Black Blizzard + BTY T64/Sriver FX

Изключен

#29 2012-07-10 16:42:28

Vladivlad
Потребител
Registered: 2009-12-08

Това, което си написал не е много вярно. Чат-пат има мачове, които приключват бързо, но при равностойни противници си стават яки битки, които далеч надхвърлят дебнене и по някой и друг удар.
После връзката, която направих между бойните спортове и тениса на маса, е по отношение на типа натоварване, а не на гледаемостта и зрителите.

K*1,Jul 10 2012, 14:28 писа

Влади, няма нищо по-скучно за гледане от бойните спортове :-)

Ето ти за пример ММА. 20-30 секудни дебнене и един удар по главата, ритник в гърдите или добър ключ и нещата са приключили. Общ взето за 20 секуднен мач, си гледал 4 часа реклами и 1 час подгряващи двубои.

Ти май говориш за бойните спортове от филмите за манастиrа Шаолин, в които има елементи от висшия пилотаж.

Тъй като съм участвал в доста национални турнири, мога да те уверя, че при бойните спортове, самите мачове не са интересни нито на състезателите, нито на зрителите. Удоволствието от боините спортове е в тренировъчния процес, където се състезаваш сам със себе си.

Единственият боен спорт, който е интересен за гледане, защото е близък с модерния театър, е кечът :-)

Ако тенисът на маса ще се моделира по схемата на боините спортове, трябва да наемат добри режисьори и сценаристи, за да бъде гледаем - то ще стане чудо, Ма Лин ще отвлича приятелката на Ма Лонг, ще хвърлят хилки, ще чупят масите.. абе представете си тенис на маса като WWF.

===

ttvanio e прав, на професионално ниво е много различно, но все пак мисля, че с по-различен график на турнирите, професионалистите могат да издържат един мач от 13 гейма... тренировките им, които са доста интензивни, продължават повече.

забелязах, че срещу тенис робот 1 час е равен на 3 игра на геймове, така че разбирам какво имаш предвид за тренировката с Йото Дреновски...

интензивността на натоварването е голяма при тениса на маса, но има спортове, при които 2 часа нямаш спиране, например триатлон - бягане,плуване, колоездене... там няма време да спреш да подхвърлиш топчето...

===

идеята на сташу ми допада и на мен, 15 точки, 5 от 9 е добър компромисен вариант, мисля да го изпробваме с колегите при първа възможност :-)

===

Лао, Лао! беше покрив - сега е таван... колкото за най-високото ниво, не съм сигурен --- в софия в 5-то районно има маса на 7-тия етаж  tongue
[right][snapback]50089[/snapback][/right]

Do or do not. There is no try.
Yoda

Victas Koji Matsushita , FH: DHS Hurricane 8, 2.2mm / BH: TSP Spectol, 1.8mm

Изключен

#30 2012-07-10 19:43:53

istemi
Потребител
Registered: 2011-10-10

Нещата се свеждат до проста физиология, компесаторните процеси, протичащи в тялто примерно на един бегач на 100м и такъв на 5000м са коренно различни. Щом това е така при дисциплини, които са подобни като изпълнение, какво остава за спортове, които нямат нищо общо между тях.
     Продължителността е функция на това какво натоварване може да поеме тялото на спортиста за единица време, това зависи от честотата на извършваните действия, скороста, силата, психични фактори и др.
      Конкретно тениса на маса е спорт с високо ниво на анаеробно натоварване, къси разигравания провеждани с максимални усилия и всяко увеличаване на времетраенето на срещите ще доведе неминуемо до намаляване на интезивността им. Не си мислете, че на някой ей така му е хрумнало и затова се играе 4 то 7, а не 7 от 13

Изключен

Board footer