#1 2006-10-09 19:00:42

cupi
Потребител
Registered: 2006-08-07

Re: Въпрос - дърво

Здравейте smile понеже съм начинаещ и искам да попитам какво е това ALL ALL- ALL+ OFF OFF- OFF+
благодаря! tongue

[img]http://tabletennis-bg.org/upload/userbari/19.jpg[/img]

Изключен

#2 2006-10-09 21:19:47

kikoleppard
Потребител
От Пловдив
Registered: 2006-06-08
Страница

cupi,Oct 9 2006, 07:00 PM писа

Здравейте smile понеже съм начинаещ и искам да попитам какво е това ALL ALL- ALL+ OFF OFF- OFF+
благодаря! tongue
[right][snapback]3044[/snapback][/right]

Значи освен  тези означения има и още едно DEF. Накратко какво означават:

OFF - offensive - нападателна игра
ALL - all-round - всестранен тип игра
DEF - defensive - защитна игра

агресивен, кривунделски, двустранен нападател  tennis

DONIC Appelgren All+ World Champion 89; FH - DONIC Acuda S3 max, BH - DONIC Bluefire JP O3 max

Изключен

#3 2006-10-09 21:29:54

kikoleppard
Потребител
От Пловдив
Страница

Ако случайно ще си купуваш дърво, не си вземай OFF. Щом си начинаеш изобщо няма да може да играеш с тях. Пробвай се с ALL, по-подходящо ще ти е.

DONIC Appelgren All+ World Champion 89; FH - DONIC Acuda S3 max, BH - DONIC Bluefire JP O3 max

Изключен

#4 2006-10-09 23:14:53

cupi
Потребител

благодаря! а имам още един въпрос какво ще рече бавно и бързо дърво? бавното е по тежко? и на това DEF какво му е по специфичното от другите?

Изключен

#5 2006-10-10 11:11:07

kikoleppard
Потребител
От Пловдив
Страница

cupi,Oct 9 2006, 11:14 PM писа

благодаря! а имам още един въпрос какво ще рече бавно и бързо дърво? бавното е по тежко? и на това DEF какво му е по специфичното от другите?
[right][snapback]3047[/snapback][/right]

Значи бавните дървета би трябвало да са най-леките. Аз имам едно такова. Тежи 70 гр. - Donic Defplay Senso. Мога да ти кажа, че е 3 пластно като по средата има сърцевина, която е толкова мека, че ако натиснеш с нокът се вдлъбва.

С него за начинаещ се играе много добре - много голям контрол и бавна скорост(това е относително понятие, но трябва да пипнеш дървета от 3те вида, за да разбереш какво имам предвид). Можеш да атакуваш от близо до мрежата и като цяло много омекотява противниковите удари. Проблем обаче е да направиш топспин от бекхенд или форхенд. Става, ама скоростта е по-бавна и ако остреща играе един профи или напреднал играч, няма да го затрудниш изобщо. Това последното  за други любители и начинаещи не важи smile. С тях можеш да си правиш "гаргара" колкото искаш.
Това дръвце си го ползвам най-вече като играя с приятели на двойки.

Общо взето и аз бях като теб. Исках да си понакупя най-накрая нови аксесоари, тъй като намерих откъде да си ги набавя. Преди играех с дърво и гуми отпреди 15-20 год. Доста се полутах и правех куп комбинации докато си намеря подходящото.

Имам още OFF и едно ALL дърво. Най-добре ми пасва АLL. За бързите дървета мога да ти кажа, че всичко горенаписано е точно обратното.

Изключен

#6 2006-10-10 14:55:26

cupi
Потребител

blink  biggrin какво ще рече голям контрол на дървото huh ? и др което ми е странно - не е ли колкото едно дърво е по-тежко толкова по 'неудобно' - изморява китката / ръката и т.н. бтв чувал съм нз дали е така, на butterfly някакво дърво на което дръжката му е куха и вътре има графит ли нещо такова за да е по-леко
А броя на пластовете каква роля играе? Feel: Soft/Medium/Hard какво значи това? sorry за тъпите въпроси ама в нета нещо не намирам мн мн
Поздрави! smile

Изключен

#7 2006-10-10 16:47:08

don Antani
Moderator
От Бургас
Registered: 2006-03-08

cupi,Oct 10 2006, 02:55 PM писа

blink  biggrin какво ще рече голям контрол на дървото huh ? и др което ми е странно - не е ли колкото едно дърво е по-тежко толкова по 'неудобно' - изморява китката / ръката и т.н. бтв чувал съм нз дали е така, на butterfly някакво дърво на което дръжката му е куха и вътре има графит ли нещо такова за да е по-леко
А броя на пластовете каква роля играе? Feel: Soft/Medium/Hard какво значи това? sorry за тъпите въпроси ама в нета нещо не намирам мн мн
Поздрави! smile
[right][snapback]3053[/snapback][/right]

Значи контрола на едно дърво означава, в каква степен то се поддава на контрол от страна на играча.Или с по-бавните дървета топката се вкарва в противниковото поле доста по-лесно.И колкото по-бавно е дървото толкова по-лесно се вкарва топката, защото тя хвърчи много по-бавно.Понятията като хард или софт са от материала от които са изработени дърветата.Нападателните дървета са изработени от много твърда дървесина, а дефанзивните от по-мека.И характерното за наадателните дървета е че и най-малката грешка от твоя страна се наказва.Тоест топката хвърчи много бързо и при влагане на голяма сила с неправилно движение води до грешка.Даже и да вкараш топката тя много бързо се връща при теб и трябва да си готов за следващия удар.Затова трябва да имаш голям опит , правилна техника и голяма подвижност за игра с нападателно дърво(да не забравяме че и гумите са от значение).За да видиш разликата вземи едно нападателно дърво и едно от по-нисък клас.Удари топката по един и същи начин с една и съща сила и виш с кое дърво топката лети по-силно.Това е бързината.После поиграй малко повече време с тях и виш с кое ще вкарваш тоопката по-лесно.Това пък ти предствалява контрола. Или на кртко казано ако си начинаещ не си взимай нападателно дърво от сорта на офф+, защото всяка втора топка ще бъде грешна wink2.По отношение на тежината да кокото по-тежко е толкова по изморително е да играеш с него.И по принцип нападателните дървета идват малко по-тежки но много зависи от модела на дървото и производителя какви материали е вкарал в него какви технологии е използвал и т.н.За пластовете не могха да ти кажа с точност акво значение имат.Аийде стига толкова е стана много голям пост wink2

TSP Reflex 50 Award Off
FH: Tibhar Nimbus
BH: Tibhar Rapid

Изключен

#8 2006-10-10 20:56:41

kikoleppard
Потребител
От Пловдив
Страница

А така Доне smile

Много добро обяснение.

:speak_cool:

Изключен

#9 2006-10-11 09:47:54

cupi
Потребител

а супер! Благодаря! biggrin

Изключен

#10 2007-01-03 16:06:45

neon
Потребител
Registered: 2006-12-29

В тениса на маса брато още от едно време е такава тайнственост че не мое да бъде ! като си начинащ едно че никой не иска да играе с тебе , едно че като питаш нещо и ти викат " ...ами то сега... , ами.. де да знам " кулл нали ?? от три години ровая в интернет и питам наред там дето играя и още има неща дето не сами ясни, зор е брато. Тъй кат гледам си виждал дървета Бътерфлай, ей добри са тия , иначе браточките добре са ти обяснили. Хайде чао.

Изключен

Board footer