#1 2006-10-10 18:43:50

cupi
Потребител
Registered: 2006-08-07

Re: Въпрос - гуми

За гумите искам да попитам какво е значението от дебелината на гъбата? short/long pimples? каква е разлика на обикновените гуми с гумите с зъби? smile ;)Reglue Effect?
Благодаря!  rolleyes  biggrin

[img]http://tabletennis-bg.org/upload/userbari/19.jpg[/img]

Изключен

#2 2006-10-12 21:55:11

don Antani
Moderator
От Бургас
Registered: 2006-03-08

cupi,Oct 10 2006, 06:43 PM писа

За гумите искам да попитам какво е значението от дебелината на гъбата? short/long pimples? каква е разлика на обикновените гуми с гумите с зъби? smile ;)Reglue Effect?
Благодаря!  rolleyes  biggrin
[right][snapback]3055[/snapback][/right]

Значи за дебелината на гъбата на гумата не съм сигурен пак, но има значение за бързината на гумата.Забелязал съм че дефанзивните гуми с по-малко отскок са доста по-тънки.Естествено колкото гъбата е по-дебела толкова по-тежка е. Но пак зависи и от марката на гумата и модела.Short/long pimples  са така наречените къси и дълги зъби.Късите  зъби се използват от нападателиа,а дългите зъби са за бранители и с тяха се сече повече.Разликата между обикновенна гума и гума със зъби, е че при обикновенната гума има зацепване, а при зъбите няма такова(тоест нямат спин).Много трудно се играе срещу тях, но трудно се свиква и да играеш с тях.Значи гумите си имат бързина , котрол и спин.Бързина та и контрола ти ги обясних какво представляват, а спина си е зацепването на гумата.Ако нещо съм згрешил нека някой ме поправи.Приемам критики smile

TSP Reflex 50 Award Off
FH: Tibhar Nimbus
BH: Tibhar Rapid

Изключен

#3 2006-10-13 10:09:13

cupi
Потребител
Registered: 2006-08-07

blink аз бях останал с впечатлението че гумите с зъби имат егати спина (или тва е само за дългите зъби)  biggrin как винаги сичко разбирам на обратно smile и тва с гъбата не е ли както при дърветата. офф са от мн твърда дървесина, а като е по дебела гъбата не става ли по 'мека' цялата гумата или пак се бъркам smile
поздрави! smile

[img]http://tabletennis-bg.org/upload/userbari/19.jpg[/img]

Изключен

#4 2006-10-13 11:22:19

kikoleppard
Потребител
От Пловдив
Registered: 2006-06-08
Страница

cupi,Oct 13 2006, 10:09 AM писа

blink аз бях останал с впечатлението че гумите с зъби имат егати спина (или тва е само за дългите зъби)  biggrin как винаги сичко разбирам на обратно smile и тва с гъбата не е ли както при дърветата. офф са от мн твърда дървесина, а като е по дебела гъбата не става ли по 'мека' цялата гумата или пак се бъркам smile
поздрави! smile
[right][snapback]3080[/snapback][/right]

Значи и гумите както при дърветата имат някаква сходна класификация. Дона, много правилно ти е обяснил за дебелината на гъбата. От значение е и еластичността на самата гъба. Както ти беше обяснено в темата за дървета, скоростта също зависи  и от гумата(дебелината и еластичността на гъбата).  Общо взето гледай спецификациите на гумите за скорост, поне да се ориентираш какви са.

То затова от целия набор гуми и дървета на една марка най-много 2-3 комбинации биха ти паснали на стила на игра.

Обобщено ако ще си купуваш нови аксесоари.

- дърво ALL (сам прецени дали +/-)
- гумите вече каквото искаш (гледай показателите и размера на гъбата), но ако не сечеш изобщо не взимай със зъбци. Дона, ти го е казал, че трудно се свиква да се играе с тях.

агресивен, кривунделски, двустранен нападател  tennis

DONIC Appelgren All+ World Champion 89; FH - DONIC Acuda S3 max, BH - DONIC Bluefire JP O3 max

Изключен

#5 2006-10-16 18:23:47

PowerSlave
Потребител
Registered: 2006-03-10

по-дебела гъба по-бързо! иначе дон е обяснил сичко мноо старателно:) поздрави, дон

Hell It's About Time

Изключен

#6 2007-01-03 15:57:36

neon
Потребител
Registered: 2006-12-29

Здрасти cupi. Понеже не знаеш още това онова, харесваш си някой от маняшките топ състезатели, казваш си " искам да играя като него" и си земаш екипировка като него. Победа брато  biggrin

Изключен

Board footer