#1 2009-09-17 09:38:14

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Re: Какво мислите за това?

Изключен

#2 2009-09-17 11:58:11

Chicho_Ficho
Потребител
Registered: 2008-03-06

Колега Имаго,

Много добро наблюдение от твоя страна. Ако средният ръст на хората продължи да расте и в бъдеще, несъмнено ще е необходимо да се вдигне и височината на масата. В момента това не е необходимо, защото ще затрудни повече ниските хора, отколкото ще улесни високите.  Все пак ако на някой масата му идва ниска, той може да я повдигне. Но какво да направи човек, на когото му идва височка?! Не върви да я скъсява.   smile

Изключен

#3 2009-09-17 12:04:23

Martin K.
Moderator
От София
Registered: 2007-02-22
Страница

Прочетох мненията във форума, даден на линка. С две-три думи да кажа на невладеещите английски език, че става дума за идеята на колегата Imago, че постепенно в еволюцията си хората увеличават ръста си и това може лесно да се докаже, като се погледне височината на вашите родители и на бабите и дядовците ви и ще видите, че вие сте по-високи от тях. От тук идва логичният въпрос: не трябва ли след толкова много години без промени най-накрая масата за тенис да се направи по-висока, съпоставимо с тази тенденция хората да стават все по-високи?!

Според мен е много трудно да се отговори еднозначно кое е по-добре? От една страна за по-високите хора(включвам тук и себе си) е по-удобна и по-висока маса, за да не се прегърбват излишно. От друга страна, (мислейки вече и от гледна точка на треньора) една по-висока маса ще бъде истинско изпитание за малките деца и хората с по-нисък ръст. Знам, че сега всички ще кажете, че има маси, които имат регулираща се височина на краката точно за да са удобни за малките деца. Но кажете ми сега какъв ще бъде регламентът за височина на масите на официално състезание?! По  какъв критерий ще се определя точно колко висока да е масата, когато примерно сутрин се състезават на нея деца до 12 години и след обяд на същата маса играят юноши или кадети до 18години?!
За това според мен толкова дълго време (вече около 100 години) масите са си с една стандартна височина от 76см (или 2,5 английски фута). Няма как... По-ниските ще подскачкат, а по-високите ще имат проблеми с кръста и ще ходят прегърбени.  tennis  smile

П.П. Между другото въпросът е фундаментален и се отнася за всички видове маси, не само за тенис-масите. Обаче доколкото съм запознат стандартните височини на кухненските маси също не са претърпели промени през изминалите, да кажем... 100години. Не знам... Вие какво мислите?

email: martin(@)tabletennis.bg

Изключен

#4 2009-09-17 13:05:17

Lao Bao
Потребител
От София
Registered: 2009-06-21
facebook профил

Интересен е също и експериментът, който направихме. Дигнахме една маса с два сантиметра и никой от играещите на нея не забеляза никакви особени промени или трудности в играта. Специално съм питал всеки играещ (около десетина човека с ръст между 160 и 190 см) и никой не намери нищо странно в масата.

След няколко дни игра обаче преминаването към стандартна маса се усеща като дискомфорт. Стандартната просто изглежда страшно ниска. По-ниска дори отколкото е. Имаш чувството, че си попаднал в Лилипутия.

Изключен

#5 2010-07-04 09:51:43

Daxas
Потребител
Registered: 2010-05-28

Имаго съгласен съм с теб аз съм 12 годишен и съм превишил 173 см и ми е много трудно да играя на стандартна маса защото трябва да се навеждам за да играя на максималното си ниво  sad   drinks  tennis

Изключен

Board footer